Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért megy ilyen nehezen a...

Miért megy ilyen nehezen a szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves. Kb 1 éve kínlódunk a szobatisztasággal.

Tavaly nyár végén, már szólt, hogy pisilnie kell, sokszor el is ment. Jött az ősz és egyre többet pisilt be volt, hogy 1 nap alatt elhasználta az összes bugyiját(kb. 15 db).

Mikor ez rendszeres lett visszaadtam rá a pelenkát, egészen tavaszig kisebb-nagyobb megszakításokkal végig pelenkában volt. Tavasszal újra megpróbálkoztunk a bilivel, wc-vel.

Jelenleg ott tartunk, hogy vannak napok, mikor szépen megy pisilni(már nem is szól magától elmegy, kitörli, lehúzza a wc-t és kezet mos), majd két nap után újra kezdődik elölről 10-15-ször bepisil. Ha nem is teljesen, de azt látom, hogy toporzékol, fogja nunciját, tekereg és ha szólok is nem akar elmenni pisilni. Mikor rákérdezek azt válaszolja, hogy nem kell pisilni.Fél perc múlva pisis a bugyi, rászólok, hogy nézze meg megint pisis lett és menjen a wc-re akkor elindul és pisil. Szóval soha nem az egész megy be csak az eleje, de attól még az bugyi csere...Egy hete nagyszülőkkel jöttek haza(Bp) Balatonról busszal, vonattal pelenka nélkül teljesen száraz volt a bugyi. Ha autóval utazunk 100 és 300 km között szoktunk soha nem teszek rá pelust szól az autóban is.

Tanácstalan vagyok. Éjszakára még van pelus és mindig tele is lesz reggelre.

Nagyobbik lányom 6 éves 2 éves 2 hónapos korára teljesen szobatiszta volt éjjelre-nappalra! :-(


2014. júl. 17. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a nagylány és a kicsi is 2 évesen maguktól hagyták el a pelust. Viszont a középsőnél ugyanígy jártunk. Viszont mi utána sem tudtuk elhagyni a pelust. Októberben lesz 7 éves, és nappal még előfordul, hogy bepisil, éjjelre pedig még pelusa van. Már volt UH-on, hormonvizsgálaton, most megyünk a Heim Pálba, hátha az ottani dokinéni meg tudja mondani, mitől van ez.

A lényeg, hogy soha ne szidd össze, ne veszekedj vele. Még teljesen normális, ha nem szobatiszta. A lényeg, hogy érzi, ha kell neki, és ez jó jel. Az én lánykám nem is érzi, hogy mennie kellene.

2014. júl. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám h időközönként ráültetem.Az én 3,5évesem hevesen tiltakozik h neki nem kell most,aztán mégis pisil.Azt mondom neki h ne pisiljen csak üljön rajta,szóval én figyelem helyette.
2014. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, csinálom ezt is. De tegnapelőtt végig a wc-be pisilt,lehúzta maga után kezet mosott megtörölte a kezét és ment tovább játszani. Tehát igazából azt nem értem, hogy az egyik nap ilyen a másik meg olyan. Ja! Szeptemberben pedig kezdődik az ovi...
2014. júl. 17. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha már egy nap egész nap megy,esetleg a napok/napi rutin között lehet a különbség? Vagy pl amikor bepisil,figyelmet akar? Nem kérdezted tőle h miért?Akár el is tudná mondani ha akarja!
2014. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!