Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a kislányomat a pelenkáról?

Figyelt kérdés
Kislányom novemberbe lesz három éves,már szeptembertől mehetne oviba de még nem szobatiszta őszintén nem is érdekli nem erőltetem de ha ráül a bilire 2 perc és szalad ha leveszem a pelust és bugyit adok rá belepisil és megy tovább egyszerűen nem tudom hogy csináljam már nagyon el vagyok keseredve!
2014. aug. 8. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Mast nem tudsz csinalni mint, hogy nem adsz ra pelust, es elmagyarazod neki, hogy most mar a bilibe kell pisilni. Probalkozz a wc-vel, az hatha jobban tetszik neki. Az oviban is wc lesz. Egy ido utan ra fog erezni!
2014. aug. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hat ez ilyen ha ilyen sokáig pelusban hagyjuk öket,leszokni róla nagyon nehez.....!


De van egy ötletem kitartónak kell lenned es tutti hamar 1-2 hét es szobatiszta lesz .


1 - nincs több pelus , nem baj ha bepisil , le róla a rucit ültesd a bilire akkor is ha mar kesö .


2-Motivalni kell őket valamit valamiért . En csináltam egy fa tablót amire ragasztottunk Csili vili matricákat (mondjuk a kedvenc mese figura ...stb ) , akkor kapott egy matricát ha bele sikerült a bilibe vagy Ő szolt hogy pisi es menni kellet a bilire . Nagyon gyorsan egy hét alatt éjszaka nappal is szoba tiszta lett a fiam . Ö most 23 hós 17 hós kora óta szoba es agy tiszta . Próbáld ki de ha neki állsz nincs több pelus !

a legrosszabb amit tehetsz hogy egy napig csinálod aztán vissza a pelus aztán két nap ...stb EZT NE !



ok



vissza

2014. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kislányomnak minden este a fürdésnél, ahogy vetkőztettem és megnyitottam a csapot, pisilnie kellett. Én ezt használtam ki az elején, és ültettem gyorsan bilire. Mikor már ez rutinná vált kezdtem biztatni, hogy máskor is pisiljen bele. Mikor naponta többször sikerült, akkor levettem a pelust itthonra. Kezdetben több volt a baleset, majd egyre kevesebb. Még csak 2.5 éves, de hónapok óta még bepisilés is 1-2x volt.
2014. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán kicsit hamarabb kellett volna szoktatnod, de nem bántani akarlak. A gyerekeket ez nem szokta érdekelni, tehát, ha arra vársz, hogy őt érdekelje, akkor nincs mire. Neked kell kialakítani a bili vagy WC használatának a szokását.Mindennap építsd be a napirendjébe reggel( és ez ne legyen számára kívánságműsor, szóval ezt most kelljen neki csinálnia,üljön 2 percet a bilin) ébredés után, reggeli után, szóval étkezésekhez kösd és mindig, ezáltal kialakul az eszközök használatának a szokása és bele fog pisilni, időt kell neki hagyni,(tudom, hogy most neked ebből van a legkevesebb) hogy felfedezze a pisilés örömét és dícsérni kell mindig.A rendszeresség nagyban megkönnyíti majd a dolgodat, viszont azt nem mondanám, hogy ezáltal most 2hét és mehet oviba, demég az is megtörténhet, kívánom nektek:)))
2014. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!