Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Talán még nem érett a lányom...

Talán még nem érett a lányom a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Kislányom 25 hónapos.Már többször próbálkoztunk leszokni a pelusról,sikertelenül.Pár napja ráül a bilire,reggelente sikerül is belepisilnie.Ám napközben nem igazán akar sűrűn bilire ülni,pedig fél óránként kérdezgetem,hogy kell-e pisilni.Igy sok balesetünk van...Tegyem vissza neki a pelenkát,vagy rendületlenül próbálkozzak a bilivel,hátha 1-2hét múlva sikerül rászoknia?Mit tegyek?Adnátok tanácsot,illetve megosztanátok nektek,hogyan sikerült leszoktatni a lurkókat a pelenkáról?
2014. aug. 22. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne stresszeld magad, majd sikerül neki. Ha most nem akkor majd félév múlva. Jól csinálod, próbálgasd néhány napig, de ha látod hogy nem érdekli a dolog akkor ne kínozd őt se és magadat se.

Én is így voltam az ikrekkel. Próbáltam már tavaly nyáron is,de nem ment,aztán valamikor tavasz elején, de akkor se. Aztán csodák csodájára idén nyár elején 1 hét alatt szobatiszta lett mindkettő, minden erőfeszítés nélkül.

2014. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ó,az én lányom 28 hónapos,és még abszolút nem érdekli az egész bili téma...!!pedig abban reménykedtem,majd a nyáron..de mindjárt vége a nyárnak,szeptembertől bölcsis lesz,majd ott szobatiszta lesz,mindenki megnyugtatott,semmivel sincs lekésve,én meg néha(heti 1x)előhozom neki a témát,de csak játszik a bilivel,és nem foglalkozok tovább vele,nem kínzom a gyereket sem ezzel
2014. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tegnap és ma is sokszor pisilt bilibe,persze még voltak balesetek.Remélem hamar sikerült leszoknia a pelusról!
2014. aug. 23. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:
A bili használatát építsd be a napirendbe, ami nem azt jelenti, hogy használod a bilit és a pelenkát ledobod. A bilizés után add vissza a pellust, mert az jelenti neki a biztonságot, hogy ha bepisil, akkor sincs baj. Nem kell félóránként kizökkenteni a játékból stb. Étkezésekhez kösd a biliztatést és mindig.Igy megszokja a bilit, és mikor belesikerül neki, felfedezi a bilibepisilés örömét is és szokásává válik. Egyre gyakrabban marad majd száraz a pelenka és pl. délelőtt leveheted róla , ilyenkor rá kell kérdezni illetve két étkezés között is pisiltetni kell.A pelenkát nem szabad egyik napról a másikra levenni, mert elveszti a biztonságérzetét és összezavarja a szitu. A fokozatosság és a következetesség ennek a nyitja és türelem, türelem, türelem, dicsérni, dicsérni...
2014. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg (NA MOST JÓL LEPONTOZNAK MEGINT :) ) , nem szabad pelust adni rá , mert így csak össze zavarodik , hol van hol nincs . Vedd le róla a baleseteket kezeld nyugodtan , ne lelkiz ne magyarázz , dicsérd es jutalmazd ha szol es bele sikerül . Vegyél neki matricákat minden bilizés után kap 1 -et amit ő a bili tablóra fel ragaszthat ... stb . En így csináltam nagyon kevés baleset Volt 18 hósan szoba es agytiszta lett . Ha nem veszed le végleg a pelust csak csalódások érik .-ja es pelenkazhatod 3 -4 eves koraig ...
2014. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már csak éjszakára kap pelust és szépen szól nappal,ha pisilni kell.Ami bevált,jutalom cukorkát kap minden pisilés után.A kakilással még gondjaink vannak,az sajnos még nem sikerül a bilibe,de remélem,hogy abba is hamar bele fog jönni!Köszönöm szépen a segitségeteket! :)
2014. aug. 28. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!