Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Anyukák! WC mindennapi tisztán...

Anyukák! WC mindennapi tisztántartására tippek?

Figyelt kérdés

A 19 hónapos kisfiam 2 napja a WC-be pisil. Szeretném napi szinten tisztítani a wc-ülőkét és a wc-kagylót, nehogy összeszedjen valamit, vagy a felfröccsenő víztől nehogy fertőzése legyen. Azért aggódom /egyébként nem vagyok az a túlaggódós anyuka, valamint a wc-t is tisztán tartom, csak 30 hetes terhes vagyok a hugicával, és folyton összeszedek mindenféle hüvelyi fertőzést/. Ez alatt a terhesség alatt fokozottan érzékeny vagyok a fertőzésekre. Mivel a fiam a wc-t akarja használni, a bili elől menekül, félek, hogy összeszed valamit.

Tudtok-e olyan higikendőről vagy ilyesmiről, amivel minden pisilés előtt áttörlöm az ülőkét és a kagylót kívülről-belülről?

Köszi a segítséget!


2014. nov. 2. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze vannak ilyen kendők. Pl. domestos márkájúról konkrétan tudok. Dm-ben azt hiszem van saját márkás is.

Szórófejes flakonba tegyél tömény ecetet, azzal törld át az ülökét használat előtt. Sztem attól jobb, és vegyszermentesebb nem kell.

2014. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs neki wc ülőke szűkítője? Van már ilyen kis lépcsős is, azzal az ülőke gond meg is oldódna, azt csak ő használná. A wc-t pedig húzd meg kicsit, mielőtt ráül, így lehúzod a bacikat, meg a poshadt vizet, a pisi előtt, vagyis nem fröccsen vissza. Emellett, van még a Sanytol, az elég jó fertőtlenítő, ha ragaszkodsz hozzá.
2014. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Igen, nekem is eszembe jutottak a dm-es higikendők, többfélét láttam már.

Szűkítője még nincs, 2 napja fürdés közben kezdte fogdosni a kukiját, és mutogatott rá, vmint mondogatta, hogy kaka. Nem volt túl egyértelmű, ezért megmutattam Neki a bilit, amit nagyon utál, majd átvittem a wc-be, amit viszont nagyon élvezett. Azóta gyakran járu k a wc-re pisilni. Viszont most jöttek az ünnepek, nem tudtam szűkítőt beszerezni sehonnan. Holnap az első dolgom lesz. Egyébként milyet, mekkorát érdemes venni? Legyen akkora az átmérője, mint a wc-é?

2014. nov. 2. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
DM-ben és a Rossmann-ban is lehet kapni fertőtlenítő sprét direkt ilyen célra. 1000 Ft kb.
2014. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Én kicsit sokallom az árát ha naponta többször akarod használni, persze ha belefér akkor hajrá. Egy darabka domestosos vécépapírral szerintem ugyanott vagy.

2014. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A wc ülőke szerintem nagyjából szabvány méret, de igen, a lényeg, hogy a külső átmérő passzoljon, hogy ne csúszkáljon. Ha veszel, szerintem a picinél a fertőtlenítőt hanyagolhatod is, a bőrének többet árt, mint használ.
2014. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek az ötleteket.
2014. nov. 2. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!