Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor hagytátok el a vécészűkí...

Mikor hagytátok el a vécészűkítőt?

Figyelt kérdés
Fiam 6 éves, már nem is tudom mióta használ csak wc-t, elég régen. Eddig semmi gond nem volt. Van egy kis fellépője, hogy el ne csússzon, amikor kakilni kell, és ott a szűkítő. Szépen maga használ mindent. De! Kb 2 hónapja mindenét összepisili ilyenkor, gatya, nadrág, papucs, fellépő, vécécsésze. Nem tudom vele megértetni, hogy ilyenkor esetleg le kell nyomni a pisilőt. tisztára lelkiismeretfurdalása van, szégyelli magát. A szűkítő viszont szerintem kell, mert elég vékonyka, billeg a rendes ülőkén. Volt ilyen másoknál?
2014. nov. 21. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Az unokámat már a bölcsödében normál ülőkére tették, A mostani kipisilés meg nyilván azért van mert merevedése kezdődik, el kellene hagyni a szűkítőt, úgyis előre hajol és akkor nem billeg..
2014. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a lányaim 2 hónappal a szobatisztaság után csak is nagy wc-re ültek. Mindegyik kevéssel a második születésnapjuk után egyszer csak wc mániájuk lett.

A nagyot elvarázsolta a barátunknál a lépcsös szükítö, de 2 hónapot használtuk mikor rájött, hogy sokkal érdekesebb és nagylányosabb a rendes wc-re ülni. A kicsi meg szinte alig ült a szükítöre rá. Kapaszkodik a wc-n nem esik bele.

Fiad sem esne bele, gondolom ha barátonk´nal, nagyszülöknél van ott is ül wc-re, vagy oda is elkíséred és fogod a kezét, hogy bele ne essen?

6éves gyereknek már tudnia kellene egyedül pisilnie, és megoldania, hogy a pisi ne menjen ki.

2014. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem esne bele, de így biztonságosabb érzése volt. Eddig nem volt semmi gondunk. Barátoknál általában szintén van szűkítő, mivel általában korosztállyal barűtkozunk, de ott nem is jellemző, hogy kakálnia kell, egyébként pedig fiú nem ül le egy egyszerű pisilése. Az hiszem az első válaszolónak van igaza, a merevedéssel kapcsolatban, mostanában utolérte megint egy felfedezős időszak, utoljára 2 éves kora körül volt ilyen. Megpróbáljuk elhagyni a szűkítőt, bár az nem segít, hogy az oviban is kiswc-k vannak, rájuk méretezve.
2014. nov. 22. 08:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Én pont emiatt úgy szoktattam, hogy ha kakilni is megy, először állva pisiljen, utána üljön csak rá kakilni. Szintén 6 éves. Neki még egyértelműen kell a szűkítő, vékony testalkatú, nem lenne kényelmes anélkül.
2014. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!