Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi idős korukra kell...

Mennyi idős korukra kell szobatisztának lenni a gyermekeknek?

Figyelt kérdés
Barátnőm kisfia szeptemberben volt 3 éves és semmi hajlandóságot nem mutat, hogy megválna a pelenkától. Sem a bilire, sem a wc-re nem hajlandó ráülni. Nagyon sokféle módszerrel próbálkoztak. Amikor anyukája elolvasta neki a bilikönyvet kinevette. Szeptemberben kezdte volna az ovit, de emiatt maradt a bölcsiben.
2014. dec. 20. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Oviba nem veszik be, az a mondás, ha nem szobatiszta.
2014. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapkodja el ugyan a kisfiú, de még semmi vész. Úgy tudom, 4 éves korig normális, hogy minimum nappalra szobatiszta legyen. Az n lányom is szeptemberben töltötte a háromat, ő se kapkodta el, augusztus mondtam rá azt, hogy na, szobatiszta... Épp óvodakezdéskor mondta az óvodavezető nlunk, hogy idén feltűnően sok kisgyerek kezdi az ovit későbbi időpontban, mert nem akar szobatiszta lenni, meg a bölcsi is panaszkodik e téren a 2011- ben született gyerekekre, hogy nem járnak sikerrel.

Amúgy egyik napról a másikra negy ez, egyik nap még csak a pelenka, msolik nap meg szobatiszta a gyerek. Én se akartam elhinni, de tényleg így van. Augusztus óta egy balesete se volt a lányomnak, pedig már el voltam keseredve, hogy nem lesz ovis, mert pár héttel az ovikezdés előtt hallani se akart biliről.

2014. dec. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nagyobbik fiam is 3évesen lett szobatiszta, pedig azt hittem, már sosem lesz az. Sokmindent megtettem én is az ügy érdekében, de semmi sem hozott eredményt. És egyszer csak Ő döntött úgy, hogy elég. Egy hónappal a 3.szülinapja előtt szólt hogy pisilnie kell, hol a bili? Onnantól bilibe-wc-be pisilt. Egy hónap mulva pedig szólt, hogy kakilnia kell és hol a bili? Onnantól nincs rajta pelenka. Stabilan lett egyik napról a másikra szobatiszta éjjel-nappal!

A kisebbik fiam 2hónap mulva lesz 3éves, és szerintem olyan lesz mint a bátyja. 2hete szinte egész nap a bilin, wc-n ült és tökre azt hittem, hogy jó uton járunk, de azóta megint kizárólag csak pelenkába hajlandó végezni a dolgát. Várom, hogy egyszercsak Ő is úgy döntsön, hogy elég a pelenkából.

2014. dec. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kisebbik lányom sem volt még 3 évesen szobatiszta. Már volt, hogy jó úton haladtunk, de mindig visszaesett, és egyszerűen nem volt hajlandó bilibe/vécébe pisilni, ha bugyit adtam rá, bepisilt. Júliusban töltötte a 3-at, augusztusban mentünk be az oviba megismerkedni a leendő óvónőkkel. Az egyik óvónéni azt mondta neki: "Neked már nem kell pelenka", és onnantól két hét alatt teljesen szobatiszta lett.
2014. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amire oviba megy, nappalra és a délutáni alvásra - a mi ovink vezetője szerint 3 évesen már éjszakára is!- szobatisztának kell lennie.



Kislányom pár nap alatt lett 2,5 évesen nappalra szobatiszta. A délutáni alváshoz a 3. szülinapján vettem le a pelust, éjszakára pedig - az ovi nyomására - 3 éves 5 hónapos korában lett, biztosan 3,5 évesen.

2014. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikorra megérik rá. Én is tiszta para voltam, hogy mennyire "le van maradva" a lányom a szobatisztaságban. Nem kapkodta el, két és fél éves múlt amikor elkezdtük a nappali szobatisztaságot és három elmúlt mire éjszaka is szobatiszta lett. De ezt viszont úgy, hogy biztos a szobatisztaság, tehát nagyon nagyon ritkán vannak balesetek, ha azonnal nem tud elmenni akkor vissza tudja tartani. Egy dolog van, nem szereti a nagy wccsészét, itthon ezért inkább bilizik de a kicsi ovis wccsésze ok. (Egész addig a nagyon is megült míg nem látta hogy van az Ő méretében is és azóta elvi kérdés nála a csészeméret... :-) )

De mi a fr@nchoz képest is van lemaradva? Igazából az óvoda végett "követelmény" hogy szobatiszta legyen a gyerek, de ha jobban belenéztek a gyerekek egészségügyi kiskönyvébe akkor láthatjátok, hogy mi van a hároméves státusznál a szobatisztaság kapcsán.

A kisfiúra visszatérve nem is biztos hogy baj ha egy kicsit később kezdi az ovit. kehet jobban is érzi magát a bölcsiben. Akkor meg miért baj ha ott van. Egy biztos: első randira tuti hogy nem pelusban fog menni.

2015. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nappalra 4 évesen, éjszakára 5 évesen "kell" szobatisztának lenniük a kiskönyv szerint. A védőnők is így jegyzik.


Egyébként ez annyi mindentől függ. Általában előbb lesz szobatiszta pl. egy egyke kislány, mint egy kisfiú, akinek épp kistesója születik. Számít az is, hogy mekkora a nyomás, kit mennyire terrorizálnak otthon azzal, hogy a szomszéd Petike már 2 évesen szobatiszta volt, te meg fiam még mindig nem... meg kell érniük rá, előbb nem lesznek szobatiszták, akár fejre is állhat a szülő.

2015. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a legtöbb gyerek 3 éves korára szobatiszta szokott lenni.

azt jó volna tudni hogy mikkel próbálkozott és meddig.nem szabad összevissza mindent kipróbálni,időt kell hagyni egy-egy módszernek.

ebben a korban már megértik miről is van szó,egyszerűen csak kényelmesebb nekik a pelenka

2015. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!