Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Óvodás kisgyerek néha bepisil...

Óvodás kisgyerek néha bepisil az oviban, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Kisfiam áprilisban lesz 4 éves. Tavaly szeptemberben kezdte az ovit, a szobatisztaság rendben van nappal és éjjel is. Idén január végén 2 hetet otthon volt betegség miatt, majd ment egy hetet, aztán a héten 2 napon is bepisilt lefekvéskor. Előtte mindig elviszik Őket pisilni, Ő is pisilt, mégis becsurrant neki, de nem alvás közben, hanem úgy, hogy csak fekszik. Nem szeret aludni délután, otthon sosem tudom rávenni. Otthon, éjszaka, nappal nem történik baleset, csak az oviban lefekvéskor. Változás otthon nincs, az oviban nem tudom, mik történnek, az óvónők nem mondanak el mindent szerintem. Amúgy sem sokat, csak ha kérdezek. Nem tudom, mi lehet az oka a bepisilésnek, vizeletet nézett a gyerekorvos, az rendben van. Olyan válaszát várom, aki találkozott már hasonlóval.

2015. febr. 12. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én óvónő vagyok és sok ilyennel találkoztam már. Egyrészt lehet, h az otthon töltött 2 hetet sírja vissza ilyen módon. Élvezte, h együtt vagytok, hogy anya körülugrálja, stb. Gondolom ő volt a világ közepe abban a pár napban. :)

Másrészt ha nem alszik sosem, akkor bosszú is lehet, amiért odakényszerítik az óvónők az ágyhoz. Nem tudom, megoldott-e nálatok a nem alvók foglalkoztatása, de a legtöbb helyen nem kelhetnek fel, hanem másfél órát ott kell unatkozniuk... Nyilván nem kap könyvet, játékot sem, mert ne zavarja a többit... Persze, h dühös és odacsurrant. :)

A harmadik dolog, h maradt valami szövődménye a betegségnek, ami miatt nehezebben tartja vissza.

Esetleg szorong vmi miatt, fél az óvónőktől, vagy valami ilyesmi és nem mer szólni, h kell neki.

2015. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ. Én is hasonlókra gondoltam, de nem tudom, mit lehetne tenni. Biztos az is rosszul esik neki, hogy látja, hogy több kisgyereket ebéd után hazavisznek. Ő nekem nem mondja, meg az oviban sem, hogy haza akar menni, egyszer mondta csak még jó hónapja. Sajnos ezt nem tudom megoldani, muszáj ott maradnia. A pisilés sajnos neki sokszor csak könyörgés után megy, mondta is egyszer az óvónő, hogy nem akart lefekvés előtt pisilni, aztán amikor már nyugi volt, akkor látta, hogy szorongatja a nadrágját, és erőlködik a visszatartással, akkor kivitte, de nekem azt mondta, hogy alvásidőben is kimehet pisilni. Szólni lehet, hogy nem mer, de ha látják rajta, kiviszik. A betegségre azért nem gondolok, mert éjszaka nem pisil be, pedig az hosszabb idő, és alszik. Szerintem is az, hogy feküdnie kell, az a probléma. Szerinted mit lehetne tenni, hogy ne érezze ezt büntetésnek?
2015. febr. 12. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:
El kell magyarázni, hogy miért vannak ezek a dolgok. Hogy dolgozol (gondolom) azért, h sok szép játékot meg finom ennivalókat kaphasson, és emiatt nem tudod hazavinni ebéd után. Hogy a többieknek (esetleg kisebbeknek) szüksége van az alvásra, meg az óvónéniknek is sok dolguk van, amit csak alvásidőben tudnak elintézni és emiatt kell ott feküdni. Éreztetni kell vele, hogy ez nem büntetés, hanem egy lehetőség a többi gyereknek, az óvónéniknek és bizony neki is arra, hogy kipihenje magát. A pisilésre egyébként én is és a legtöbb kolléganőm is azt a szabályt szokta alkalmazni, h ebéd után kötelező, aztán csak az mehet ki, aki aludt már. Nyilván nem pisiltetjük be direkt a gyereket, de azzal, hogy egy gyerkőc felkel, papucsot vesz, kisétál, ajtót nyit, csuk, majd ugyanez visszafelé, zavarja a másik huszat. Azzal is lehetne rá hatni kicsit, hogy a barátait felsorolod neki, hogy x is szeretne pihenni, meg y is akkor nyűgős, ha nem alszik... Hátha értük megteszi, h ő is próbálkozik. :)
2015. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
megfeledkezik magáról, esetleg stresszel.
2015. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hétfőn majd meglátjuk, mi lesz. Remélem lesz már a kis barátja is, akivel együtt szokott játszani, mert Ő már 1 hónapja hiányzik betegség miatt az oviból, aztán a kisfiam is visszatér a régi kerékvágásba. :-)
2015. febr. 12. 22:56
 6/9 anonim válasza:
Felfázás
2015. febr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, már megoldódott a probléma. Valószínű amiatt volt, mert nem akart aludni, és feküdnie kellett, az előzőekben jól leírták. Megbeszéltem vele a dolgot, és azóta nem is volt probléma. Biztos, hogy nem felfázás, mert éjjel nem volt ilyen, és megnézettem a pisijét. Köszönöm a válaszokat, már tárgytalan lett a kérdés. :-)
2015. febr. 24. 10:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban csináltam ezt. Mivel nem akartam aludni, állandóan kikéredzkedtem a wc-re, majd nem mentem vissza. Ezért aztán már nem engedtek ki többet. Pedig akkor tényleg kellett. Nagyon szégyellte magát az óvónő, és nem vallotta be anyukámnak, hogy miért történt, ezért anyám mindenféle vizsgálatra elvitt, hogy biztos beteg vagyok. Évek múlva mondtam meg neki. Persze nem volt túl bizalmas a viszonyunk, utáltam oviba járni, és haragudtam anyura, amiért erre kényszerít. Így inkább nem meséltem el neki semmit. Jó, hogy meg tudtad beszélni a gyerekkkel, gratula.
2015. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 neo223 válasza:

Sziaztok!


4 éves kisfiú, 1 hete kezdte el hogy éjszaka nem pisil be, előzőleg már 2 hónapja éjszakánként pisiltettük, aztán reggel mikor felkel el kezd játszani az ágyba a fütyivel és pisil, volt olyan hogy ezt állva csinálta mintha wc-n lenne és a pláne, hogy mindennek örül is hiába mondjuk hogy ezt nem szabad. Mikor wc-re visszük reggel akkor meg hisztizik, mintha Ő az ágyba akarna pisilni! Szerintetek mit lehet ilyenkor mondani neki?

2019. szept. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!