Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Melyik a legrosszabb, legkénye...

Melyik a legrosszabb, legkényelmetlenebb pelenka? 3 évesemet szeretném már végre leszoktatni a pelenkáról!

Figyelt kérdés
Az elmúlt néhány hónapban már mindent megpróbáltam. Pelenkázáskor ültetgetés, pelenka levétel és napi 5x pisis ruhák mosása, sikeres bilibe pisilés esetén matricával jutalmazás. De eddig nincs jelentősebb siker. Erőltetni nem erőltettem, nem is akarom. Úgy tűnik számomra, hogy a kényelem a legfőbb akadály. Ikertesója már hónapk óta szobatiszta, de ez sem ösztönzi. Ezért próbálnék ki egy rosszabb minőségű pelenkát, hátha az már nem lenne olyan kényelmes.
2015. márc. 2. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Vannak ezek a leszoktató pelenkák, bár én sosem használtam őket. Olvass utána.

Azt tudom, hogy amíg agyilag nem érik meg rá, addig a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fogja elhagyni.

Ha nem eget verő sürgős a leszoktatása (ovi miatt), akkor adj időt augusztus végéig. Nyáron talán könnyebb lesz.

2015. márc. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kék-fehér Tescos az borzalom.
2015. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a pelus kényelméröl van szó, hanem arról hogy bele lehet pisilni kakilni... A szomszédom fia már majdnem 4 éves és inkâbb bepisil a nacijâba minthogy elmenjen. Az az anya is kb 4-5-ször cserél ruhát rajta mert már nem hajlandó pelust adni rá! Ha tovâbbra is pelusozol, szâmolj azzal hogy hosszabb lesz a leszoktatási idö..
2015. márc. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tesco gazdaságos. Kék-fehér csomagos volt régen. Borzasztó.
2015. márc. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld, én ugyanebben a cipőben járok! Januárban volt 3 éves a fiam és nem tudunk szobatiszták lenni. Ugyanazt tapasztalom mint Te, hogy valószínűleg kényelmes a gyermek és nem arról van szó, hogy nem tudná megcsinálni. Egyszerűen tojik rá, nem hagyná ott a mesét amit néz vagy a lego-t amit épít stb...inkább beereszti. Aztán persze jön, hogy pisis meg vetkőzik meztelenre mert amúgy zavarja. Utána mindig reklamál de előtt nem szól. Ő bölcsibe jár de most itthon volt mert beteg volt. Most 2 napja nem adok rá pelust és délelőtt egész ügyes volt ma is, tegnap is. 3-ból 2x bilibe ment vagy Wc-be. Kérdezgetem is, megyek is vele ha hagyja akkor is ha nem kell neki (állítása szerint). 2 óránként nyakon kell csípni és vinni csak nem mindig hagyja, erőltetni meg én sem akarom. :(

Csatlakozom a előttem szólókhoz, a tesco olcsóbbik fajta pelusa (kék-fehér de most azt hiszem változtattak a csomagoláson) az tuti átázik és fura anyag is és szerintem nyomhat is mert cseppet sem rugalmas.

Mi is ezt használjuk ugyanezért. :))

De most nem akarok már semmit ráadni mert így tényleg nehezebb. Át is ázott egy csomószor és mindig mondtam neki, hogy azért mert már nagy fiú és a pelenka kicsi babáknak való.

2015. márc. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
73%
Azért azzal is vigyázni kell, hogy leveszed a pelust róla! A keresztlányom emiatt totál inkább visszatartotta a pisit, mert bilit nem akart, de bepisilni sem... Olyan stressz volt neki, hogy a mai napig is (8 éves!!!)zavarni kell a wc-re, mert totál visszatartja...Szóval csak óvatosan, előbb utóbb megérik rá enélkül is!
2015. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és a többiek. Hogy álltok a szobatisztasággal? Milyen leszoktató pelushoz vagy praktikához folyamodtatok? - és milyene redmény lett a vége?


Mi júliusban töltjük a 3at és persze van egy csörtető (állandóan a nagy játékait akaró) fő pelusos 15 hónapos kistesó is.


Nagy régóta ügyeskedik bilin. Reggel többnyire már csontszáraz peluissal ébred és agy hatalmasat pisil bilibe, este fürdetés előtt is van mindig a bilibe. Viszont napközben tragikus a helyzet egyszerűen nem lehet a jéték elől elcsalni pisilni. Pedig mondja is hogy jön a pisi. Ha elkezdem vetközeteni bilibe megy a dili hiszti sokszor el is fut.


Modnanám nem sűrgős hol van még a szeptemberi ovikezdés, de már szorít az idő és azidőjárás is eléggé kiszámíthatatlan. Elmúlt héten is sokat hűlt és esett.


Ráadásul bölcsisek vagyunk és a bölcsinkben nagy hagyománya van a bilizeteésnek. Nagyon könnyen veszik az akadályokat a kis nebulók, sokat segít a birkaszellem is. Sokan 2 éves korukra szobasztiszták is lesznek. Hát kisfiam eléggé a sor végére került. Az összes 3 körüli gyerek szobatiszta lett májusra és már a nyár körül 2évet betöltők közül is van aki a napokban kezd teljesen beelőzni minket.

Félek hogy ez a szuper intézmény a fő probléma, merta akaikva meg sehogyan sem állunk, nem akar bilibe kakilni. Utóbbival kapcsoltban sokszor m,egtalál az intézetvezető hogy ez eléggé problémás holott xy-ka is már bilibe kakil, holott még nem szobatiszta és 2 sincs...stb.

2015. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én voltam az előbbi kommentelő is.


Június 1én levettem a pelust a kifiamról és 1-2 napban volt 1-2 baleset de lényegébben 3. napra szobatiszta lett. Ágytisztaság azóta is törelten így lassan alvásra sem veszünk fel pelust.


Kaki 3. nap sikerült bilibe, 1.nap pelusba ment alvások után rögtön, 2. nap volt 1 pelus nélküli baleset és 3. naptól bilibe kakilt azóta már wcszűkítőt is olykor használ. De még inkább a bilit preferálja.


Szóval nem a peluson van a hangsújy hanem a pelus nélküli léten - az a kulcsa a szobatisztaságnak.

És nekem is az első héten sokszor kérte a pelust meg hogy ne vegyem le ébredés után, de mondtam hogy már nagy fiú, nincs szüksége rá (szóval nem kakihoz kérte, hanem csak úgy mindenre, mert tudta úgy neki is könnyebb).


Mindenkinek további sikeres nyarat - minél több szobatiszta babát őszre.

2015. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!