Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Soha nem lesz szobatiszta,...

Soha nem lesz szobatiszta, hogy megyünk így oviba?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve. 2és fél éves elmúlt kisfiam és nem hajlandó szobatiszta lenni. Másfél éves volt mikor elkezdtük neki mutogatni a bilit, a WC-t, tetszett is neki. Nyáron sokszor volt itthon pelus nélkül , szinte mindig szaladt a bilihez , belepisilt. Kis gatyát nem lehetett ráadni, mert akkor ordított és levette, néhány alkalom után nem erőltettem. Télen nem hagytam meztelen szaladozni, nehogy megfázzon, de többször kérdeztem hogy kell e pisilni, kakilni, volt hogy levettük a pelenkát, és megpróbáltam csak nadrágot adni rá, de akkor simán belepisil.

Most már ha meglátja a bilit konyul le a szája és kezdi a sírást, a wc-től szintén. Minket kisérget, , adja a paírt, lehúzza a wc-t de ha megpróbáljuk ráültetni sír.

Olyan mintha félne tőle. Sose szégyenítettük meg, ha vhova odapisilt, csak elmondtuk, hogy nem szabad, hogy hova kell, ez így nem jó.

Úgy érzem vissza fejlődött! Ahhoz képest, hogy nyáron bilizett, most egyáltalán nem, ha nem látja a szekrényen a pelenkát akkor rendesen kétségbe esik és rángat, hogy anya boltba kell menni pelóért. Mit csináljak? Van még 5 hónap az oviig, én már így is járok dolgozni, nehéz megoldani, hogy hol legyen, októbertől teljes állásba kell mennem, de így nem fogják bevenni az oviba.

Kérlek benneteket adjatok valami tanácsot!


2015. ápr. 3. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális dolog. Jön a tavasz, a nyár, bőven szobatiszta lehet 5 hónap alatt. Nálunk is ez volt, 3-szor is.
2015. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért izgulsz? Még van addig nagyon sok idő, bőven szobatiszta lehet.
2015. ápr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igazából én is úgy érzem, hogy sikerülhet még 5 hónap alatt.

Velem is baj van, mert megvisel, hogy a környezetmben lévők mind kiakadnak ha közlöm, hogy még nem szobatiszta, bezzeg az ő gyerekük már ilyenkor...

Ez nem szokott érdekelni, de a héten voltam védőnőnél az óvodai alkalmassági papírért (most lesz nálunk beíratás) nagyon nem tetszett neki, és azt mondta, hogy jó , ő megírja, de az oviban ha gond lesz még ő azt fogja mondani, hogy én hazudtam , hogy már szobatiszta a gyerek.... Tudom, meg vagyunk áldva ezzel a védőnővel.

2015. ápr. 3. 15:40
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Megnyugtathatod a védőnőt, nem feltétel az óvodában a szobatisztaság. Ez egy tévhit.
2015. ápr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Mi is néhány hete voltunk az egyik oviban, ott azt mondták, simán beveszik így is, majd szobatiszta lesz, ez nem feltétel.
2015. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem semmi menjünk a boltba pelóért :D egyébként ne aggódj,eltörölték már ezt,hogy kötelező szobatisztán vinni,ha nem sikerülne már anélkül is beveszik. vannak ezek a zenélő meg minden francos bilik,egy olyanra hátha lenne ráülni nem?
2015. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nálunk tényleg nem veszik be a gyereket ha nem szobatiszta, max alváshoz lehet pelenkát ráadni.

Jaj, zenélő bili, az ijesztő! Az unolatesójának olyan van, rendesen megijedt tőle...

2015. ápr. 3. 16:02
 8/15 anonim ***** válasza:

na ne már. és ha egy bugyi pelust adsz rá,akkor se? hát azt csak lehúzza,aztán fel a tisztát. talán pisilés után még talán meg is tudod tanítani,hogy magának törölje. kakinál meg nagy néha nem bírják megcsinálni? fölvenni meg föl tudja ő,csak mint 1 kis bugyit.

előző

2015. ápr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy valahol beveszik, máshol meg nem. Az óvoda nem köthető ilyen jellegű feltételhez.


AZ én kislányom egyébként most lesz 3 éves májusban, és kb. egy hónapja magától eldöntötte, hogy akkor ő szobatiszta. És tényleg. Előtte azt csináltuk, amit ti, azt leszámítva, hogy engem nem igazán izgatott. Időnként megpróbáltam, sikított tőle, hagytuk egy időre. Olvastunk néha meséket, abban kihangsúlyoztuk, ha valakin bugyi volt, válogattunk sok szép bugyit, választott magának bilit (a wctől szűkítővel fél, nem szereti, a bölcsis kis wc-vel semmi baja). És egyszer csak szobatiszta lett. Ennyi. Ne parázd túl, ha belekötnek az oviban, akkor világosítsd fel őket.


"Bár az óvodák nincsenek felkészülve a pelenkás gyermekek fogadására, a Közoktatási törvény óvodai felvételről szóló, és a Gyermekvédelmi törvény napközbeni ellátásról szóló rendelkezéseinek együttes alkalmazásából következik, hogy a körzetes óvoda köteles felvenni a három évet betöltött gyereket, ha a gyerek halmozottan hátrányos helyzetű, illetve ha a szülő (törvényben részletezett) elfoglaltsága ezt indokolja. Az óvodai felvétel szabályait részletesen bemutatjuk Törvények az óvodai felvételről című cikkünkben.

Ha a gyermek betöltötte a harmadik életévét, de nem felel meg a fenti feltételeknek, a körzetes óvoda akkor is csak helyhiány miatt tagadhatja meg a felvételét, de bepisilésére hivatkozva nem."

2015. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Én a legnagyobb problémát abban látom, hogy iszonyatosan erőltettétek ezt a szobatisztaság dolgot. Mi a fenéért kellett már másfél évesen nekiállni ennek a dolognak? Egy gyerek nem attól lesz szobatiszta, hogy mutogatja neki az ember, hogy mire való a wc meg a bili, meg szaladgál otthon egész nap pelenka nélkül és egyfolytában kérdezgeti a szülő, hogy nem kell pisilni, nem kell kakilni?

Egy gyereknek előbb idegrendszerileg kell, hogy megérjen a szobatisztaságra, aztán lehet szoktatni a bilire, wc-re. Én nem csodálom, hogy sírva fakad, ha bilit vagy wc-t lát. Mert egyfolytában ezzel traktáltátok, holott még egyáltalán nem volt érett hozzá. És igen, ezzel simán vissza lehet a gyerek szobatisztasághoz való fejlettségét fogni, hátráltatni, ha valakit erőltetnek.

Meg kellett volna várni, mire ő maga ismeri fel azt, hogy neki pisilni vagy kakilni kell és akármilyen hihetetlen, de erre a gyerekek 90 százaléka másfél éves korban még nem képes! A legtöbb gyerek 2 éves kora körül, vagy akár később érik meg a szobatisztaságra.

De egyébként, hogy elmondjam, az én fiam 3 hónappal a 3. szülinapja előtt lett szobatiszta, mégpedig egyik napról a másikra. Ő szó szerint az egyik nap még pelenkát viselt, a másik nap meg már nem és azóta sem, sőt 1 hónapra rá már éjszakára is ágytiszta lett, tehát simán szobatisztaként ment az oviba.

És ez inkább óvodafüggő, hogy kit hogy vesznek be az oviba. Nálunk csak és kizárólag szobatiszta gyereket vesznek be az oviba, aki nem szobatiszta, azt nem pelenkázzák, beíratni be lehet, de akkor lehet vinni, ha már nem pelenkás.

2015. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!