Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 80-as években milyen hamar...

A 80-as években milyen hamar lettek a gyerekek szobatiszták? Igaz, hogy 1,5 vagy 2 éves korukra már a legtöbb szobatiszta volt?

Figyelt kérdés

2015. máj. 1. 18:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%

Ténylegesen szobatiszták akkor lettek mint ma.

Viszont hamarabb szóltak, ha bepisiltek, mert a hideg telepisilt textilpelnka kellemetlen volt.

És nem keverendő a "belekakilt a bilibe" a "kérte a bilit mert kakilni kellett"-tel. (akkoriban bevett szokás volt, hogy napjában többször rutinszerűen ráültették a gyereket a bilire/wc-re, az elücsörgött rajta aztán vagy kakilt vagy nem)

2015. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
55%
Hárman vagyunk lányok, mindhárman 1,5 éves korunkra szobatiszták voltunk. (fényképeken is látszik, hogy nincs rajtunk pelenka) Tesóim 80-as évek, én 90-es évek elején születtem. Hozzátartozik, hogy mindhárman hagyományos, moshatós pelenkát kaptunk. Egyikünk se tudós, vagy zseni, teljesen normális az idegrendszerünk. A mostani anyukák kicsit kényelmesebbek és a hiperszuper pelusoknak köszönhetően a babák is. Szerintem ennek nem kell jelentőséget tulajdonítani, lényeg, hogy 3 éves korra beérjen a gyerek.
2015. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
24%

én is 1.5 éves koromra lettem szobatiszta. anyámnak most is azt mondja, hogy csak a mai nok lustaságán mulik, hogy a gyerek még 3 évesen pelenkás.

mert bizony bennunket, amint ulni tudtunk bilire tettek. bolcsodében a 8-10 honaposok egy ovvel voltak "kikotve" a radiátorhoz, hogy le ne doljenek a bilirol. azt mondta anyám, szégyen volt, ha valaki 2 éves volt és még pelenkás. máskulonben azért is lusták szerinte a mai nok, mert nem mossák kézzel éjjel-nappal tizessével a pelenkákat.


a fiam egyéves, na én is megkaptam a magamét, mikor mondtam neki, h még csak bilit se látott..nemhogy ráult volna. szinte kiabálni kezdett, hogy o nem akar miattunk szégyenkezni, hogy nyáron még pelenkába lesz a gyerek...

( a legjobb, hogy 1700 km-t lakunk a szuleimtol és évente egyszer találkozunk, de o szégyenkezik, mert a fiam egyéves és még nem használja a bilit onálloan..és nem tud onálloan enni sem stb. stb.)

2015. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%
Az én csemetéim a '80-as években születtek. Volt köztük, aki 1,5 évesen, és volt olyan is, aki 2,5 évesen lett szobatiszta, pedig a nevelési elvek nem változtak.
2015. máj. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
ez aranyos, hogy le lettem pontozva, nincs mit szépiteni, a gyerekek sorra ki voltak" kotve" ..és bilire ultetve. akinek ez nem tetszik, azzal nem tudok mit kezdeni. :DD
2015. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
72%

9 hónapos a fiam.

Nagymamámnál voltunk, amikor a fiam bekakilt. Erre mama kérdezte, hogy hogy állunk a szobatisztasággal. Mondom, hogy hát sehogy. Erre ö elmesélte, hogy az ő idejében ha egy ennyi idős gyereken látták, hogy kakilni készül, akkor pellenka gyorsan le, bilire rá és így hamar szobatiszták lettek (legalábbis az ő gyerekei biztosan).

Szóval lehet többen alkalmazták ezt a módszert és lehet így többen lettek hamarabb szobatiszták.

Nem tudom, én nem próbáltam ezt a módmódszert, csak gondoltam elmesélem ;)

2015. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

A 13-as válasza szerintem nagyon is találó. A ma 60 körüli nagyik előszeretettel hangoztatják, bezzeg az ő idejükben!


3 gyerekem van, 3 évesen lettek szobatiszták. Én is megkaptam érte a magamét.


Unokatesóm anyja is közölte, hogy szégyen egy pelenka a 2 éves unokáján.


Barátnőm anyja egyenesen közölte, ő jól elverte anno a lányait, ha 15 hónapos koruk után bepisiltek:S

2015. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%

Most komolyan miért kell lepontozni azért, mert mamáék így csinálták?

Nem érdekelt eddig ez a pontozósdi, de már annyira gáz, hogy bármit is ír az ember, semmi nem jó... iszonyat szánalmasak vagytok - vélhetően - "kedves" anyukák, akik biztosan nagyon jó példát mutattotk gyereketeiknek a negatív hozzáállásotokkal, kötekedős fajtátokkal...

2015. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Marcsicsibi válasza:
Sziasztok felénk egy éves korban bilizni volt a nyerő. Nagyi döntött en egy évesen biliztem a tesoimnal mar engedekenyebb volt ők 1,5evesen kezdtek. Nyáron levette rólunk a pelenkat kitette a bilit.nyar végére biliztunk. Hat ez igy ment az ősidőkben.☺
2015. máj. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
44%
én 86os születésű vagyok, 4 évesen lettem szobatiszta.
2015. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!