Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha már egy hete szobatiszta a...

Ha már egy hete szobatiszta a kisfiam megnyugodhatok vagy még visszaeshet?

Figyelt kérdés

Már pár hónapja próbálgattuk a bilibe pisilést de még 2 hete is csak ellenkezett. 1 hete viszont ő akart a bilibe pisilni, majd másnap már bele is kakilt, szól ha kell neki, 2szer fordult elő hogy pár csepp bement a bugyiba. Szóval most tök jól állunk, már a boltba is elmertem vele menni pelus nélkül. Ahhoz képest, hogy pár hete még sík ideg voltam hogy az én gyerekem soha nem lesz szobatiszta most egyszerűnek tűnik mint a karika csapás és boldog vagyok hogy ilyen könnyen ment. Számítsak visszaesésre? Vagy olyan napokra amikor újra pelenkázni kell majd? Nálatok hogy alakult? Bízom benne, hogy ez csak jobb lesz és nem esik vissza.

2 éves 2 hónapos amúgy, van egy 8 hónapos húga, azért is fontos hogy tartsuk ezt az állapotot mert őrült sok pelenkát kell vennünk és nagy segítség lenne ha leszokna a pelusról.


2015. máj. 29. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is pont ugyanennyi idős. Ő kb. 1 hónapja kijelentette, hogy nem kell pelus, helyette vannak kedvenc kisgatyái, mindenhová pelus nélkül jön. Viszont a kezdeti nagy lelkesedés után voltak visszaesések. Több lépcsőfokban jelentkeztek: nem akart elmenni wc-re /a bilit utálja, kezdetektől a wc-t használja/, de pelust sem volt hajlandó felvenni. Aztán volt egy pár nap, amikor itthon rendszeresen bepisilt-bekakilt /olyan volt, mintha az én reakciómat tesztelte volna/, de pelust akkor sem kért. És most tartunk ott, hogy stabilnak tűnik ez a nappali szobatisztaság. Most már megy a vécére, bár előfordul, hogy annyira belemerül a játékba, hogy csak azt látom, hogy fogdossa a kukiját vagy toporog, akkor én kérem, hogy menjük ki, és jön is velem. Baleset nincs már, nagy ritkán annyi, hogy szaladunk vécére, és egy csepp beszalad a kisgatyába. De ennyi még simán belefér.

Szval számíthatsz ilyen-olyan visszaesésre, de ne adj rá pelust, tanulja meg, hogy az már nem alternatíva, csak alváshoz való!

2015. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :)
2015. máj. 31. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Megnyugodhatsz, és akkor is maradj nyugodt, ha időnként bepisil. Ez minden gyerekkel előfordul, annál kevésbé válik tartóssá a probléma, minél kisebb körülötte a hajcihő. Gatyacsere, felmosás/bútorszárogatás és kész.

Ha összehajtott textilpelenkát vagy frottírtörölközőt nyomsz a pisifoltra, égész sok nedvességet ki lehet szívni a szőnyegből vagy kárpitozott bútorból is.

2015. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pisi feltakarításba már profi vagyok. :) Köszönöm a válaszokat.

Pont ma bepisilt, csodálkoztam de nem reagáltam túl. Annyit mondtam, hogy semmi baj.

2015. jún. 1. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!