Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hány évesen vált szobatisztává...

Hány évesen vált szobatisztává nappal a gyereked fiú vagy lány?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 09:41
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
2 és 2 és fél évesen,fiúk. Egyből wc szűkítővel,fellépővel. Nem erőltettem, csak néha megkérdeztem,hogy szeretne e belepisilni,aztán megcsinálta,mikor úgy döntött :) A meleg idő és pucéran vagy kisgyatyában szaladgálás amúgy meggyorsítja a dolgokat.
2015. jún. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Az én fiam 20 hónapos, még járni sem tudott mikor rá tettük a bilire azóta minden nap ül a bilin legalább naponta 1 szer, egy napot sem hagytunk ki.

Van elég gyakran benne valami. Az elmúlt hónapokban gyakrabban tettük rá 8-10 alkalom kb.

Az első fiam 3 és fél éves korában szokott le a pelenkáról egyik napra a másikra, de ő 3 és fél évesen sem ült le sem magától sem ha ráakartam ültetni ő visított.

Aztán egyből a nagy wc-be ment a dolog még szűkítő sem kellett.

A kisebbik fiamnál anyósom azt mondta hogy ültessem rá még akkor mikor nem tud járni hagy szokja, mert úgy járok mint az elsőnél hogy vehetem a drága pelust.

Persze az ő gyerekei már másfél évesen szobatiszták voltak nappal, na de akkor még nem voltak ezek az eldobható pelenkák ő ruha pelenkázta őket.

Na most ott járunk hogy mivel már nappal meleg van , kevesebb ruha kell, így úgy döntöttem hogy előveszem a kis gatyókat, és azt adom rá.

Igen ám de most ott tartunk hogy a bilibe nem akar pisilni rajta ül fél órát akkor se, mikor felállt rá 2-3 perc hallom már hogy csobog a patak a lába közt.

És nem zavarja ha pisis vígan játszik tovább.

Szerintem ő még azt gondolja hogy pelenka van rajta és mehet a pisi.

Amikor alul meztelen volt akkor nem pisilt be.

Nagyon értelmes , mindent megért amit mondunk neki igaz még csak pár szót mond de amit mondunk neki megcsinálja.

Cumisüvegét megkeresi, cumikáját, labdát hoz, integet, puszit dob, sorolhatnám.

És azt is tudja hogy nem szabad bepisilnia gatyóba, mert olyankor fogja magát és elrohan nevetve.

Ő eddig csak egyszer ült rá magától, pár napja de akkor éppen nem pucéron volt hanem csak ruhástól.

Szóval gondolom hogy kezd megérni rá de szerintem én vagyok figyelmetlen.

2015. jún. 2. 10:27
 13/35 anonim ***** válasza:
2.5 lány évesen magától kérte a wc-t. Sosem bilizett. Hál Istennek... Majdnem azonnal éjszakàra se kellett már a felhúzhatò pelus. Gyerektöl függ, majd ö irányít téged. Pròbálkozni lehet de ne eröltesd. Ö majd jelez ha kèszen àll.
2015. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Olvasom a fenti hosszú vàlaszt... Szerintem felesleg hónapokig vacakolni.. A 20 hónapos gyereke mèg nem érett meg s szobatisztaságra.. A gyereknek magától kell akarni wc-re menni.. Ha hónapokig neked kell rátenni az mire jó a mèg nem is 2 éves gyereknèl, nem késő mèg várni pár hónapot majd újból kezdeni. Ha a gyerek agyilag érett, nem tart az egész tovább mint max 2 hèt! Hagyd hogy Ő irányítson! Arra meg sose adj hogy az anyós mit mond! Az én anyàm szerint én már 1 évesen szibatiszta voltam. Haha persze!
2015. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

" még járni sem tudott mikor rá tettük a bilire azóta minden nap ül a bilin legalább naponta 1 szer, egy napot sem hagytunk ki. "


Na ez a total ertelmetlenseg. Minek, komolyan? Ez valami verseny?

2015. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Nem verseny de úgy gondolom hogy a szokás berögződik és úgy fog tenni ahogy tanulja.

És azért lenne jó mert nyáron azért kevesebb az esély rá hogy felfázzon.

Lehet pucérkodni.

2015. jún. 2. 10:50
 17/35 anonim ***** válasza:

"a szokás berögződik és úgy fog tenni ahogy tanulja. "


Viszont az eroltetessel kart is okozhatsz. Akkor?

2015. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Akkor hagyjak fel a szobatisztaságra szoktatással?

De úgyse akar akkor majd ráülni, mert tudja hogy nem is muszáj anyu úgyis átpelenkáz.

2015. jún. 2. 11:10
 19/35 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen értelmetlen amit csinálsz. Ha rajta ül a bulin, persze hogy előfordul, hogy belesikeredik valami, de attól az még nem szobatisztaság. Akkor lesz szobatiszta, amikor felismeri az ingert és visszatartja, amíg nem éri el a wc-t. De ez nem az.
2015. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Azt kellene megérteni,hogy ez egy érési folyamat. Kb. olyasmi, mint a beszéd, meg a járás. Azért mert valaki sokat beszél a babájához, nem fog hamarabb megtanulni beszélni.

Én írtam,hogy 3 és féléves korára, tehát elég későn lett szobatiszta a fiam. Engem mindenki csesztetett,hogy miért nem így meg úgy csinálom. Egyszer valamikor két éves kora után, eljutott odáig,hogy néha belekakilt a bölcsiben a wc-be. Na megörültem és itthon is erőltetni akartam. De itthon valamiért nem akartam. Azt értem el,hogy utána több,mint félévig sehol sem akart wc-re ülni.

Akkor kezdtem el letojni,hogy ki mit mond, úgy voltam vele,hogy 20 éves koráig úgysem lesz pelenkás. Most,amikor gondoltam egyet, levettem róla, mindössze egy baleset volt. Gyönyörűen kakil-pisil wc-be, szól,sőt tartani is elég sokáig tudja. Nemrég simán hazaértünk a játszóról, és nem kakilt be.

Szóval persze, próbálkozni kell, és lehet is, de érezni,hogy hol az a határ. Nem minden gyerek érik meg egyformán a dolgokra.

2015. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!