Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hány évesen vált szobatisztává...

Hány évesen vált szobatisztává nappal a gyereked fiú vagy lány?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 09:41
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"De úgyse akar akkor majd ráülni, mert tudja hogy nem is muszáj anyu úgyis átpelenkáz."


Ha ez igy lenne, akkor egy csomo gyerek soha nem valna szobatisztava, aztan megis az lesz mindegyik.


Mi beszelgettunk rola, latott minket a vecen (ez is ajanlott, amikor ti mentek ne csukjatok be az ajtot, hogy lassa mi tortenik) aztan neha megkerdeztuk hogy nem akar-e raulni, egy ido utan akart, es hipp-hopp szobatiszta lett 2 evesen, de ugy hogy ejszaka sem pisilt be aztan soha. (csak ha nagyon beteg volt, de az is csak ritkan).


Nem volt orakig feleslegesen bilin ules honapokig meg ilyen hulyesegek.


Hogy a nagyszulok mint meseltek arrol hogy mi mikor lettunk szobatisztak azt meg nagy ivben lexartuk, a nagyszulok nevelesi, eletvezetesi es taplalkozasi elvei kabe a kukaba valok.

2015. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

2 evesen fiu

1,5 evesen lany

2015. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Lányaim 3 éves koruk előtt 3 hónappal. Próbálkoztam, mikor 2 évesek voltak, levettem róluk a pelust, megbeszéltük, hogy szólnak, de aztán csak bepisiltek. Utána visszaadtam a pelust. Vártunk és mikor beiratkoztunk az oviba, akkor ezt újra eljátszottam. Egyből szobatiszták lettek, éjszakára sem kellett semmi. Én úgy látom, túl korán kezdeni nincs értelme, akik korán kezdték és biliztették, ott nappalra szobatiszta lett, de az éjszakákkal gond van. Mire agyilag megérik rá, akkor nem lesznek véletlenek. Most majd a kisfiammal is megpróbáljuk nyáron, ő 2 és fél éves. Ha nem megy, nem erőltetem. Bilit nem használtunk (nagymamai nyomásra vettük és próbáltuk ki, de csak játéknak tekintették), rögtön wc-re ültek szűkítőre.
2015. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2 éves, épp most zajlik nálunk az átállás:-) Május elején, amikor megjött az első igazi meleg idő, levettem róla a pelust /nagyon meleg a lakásunk, jól esett Neki pelus nélkül/. Voltak apróbb balesetek, de az első naptól kezdve pelus nélkül járunk játszótérre, mindenhová. Mindig van nálam egy váltás ruha. Sosem volt baleset házon kívül, gyönyörűen tudja tartani. Engem itthon néha 'megtisztelt', volt egy olyan hét, amikor úgy tűnt, engem tesztelt. Nem volt hajlandó vécére menni, de a pelust is elutasította, hát akkor picit elegem volt. Napi többször takarítottam utána a pisit. De ez is elmúlt. Most ott tart, hogy képes tartani, de magától még nem megy el. A bili nálunk is kimaradt.

Én is úgy látom, hogy ez egy komoly érési folyamat sok lépcsőfokkal, különböző stádiumokkal.

2015. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni amire nincs készenállva.. Energia pocsékolás.. 20 hónaposan az én gyereke se voltak szobatisztàl. Haggy szünetet teljesen. Kezd újból pár hónap múlva. Vagy ő kéri majd. Addig is állj pozitívan hozzá minden nyomás nélkül. Pl nézd anya wc-re megy stb.. Ha van nsgyobb gyerek a csakádban az is sokat segít, a kicsik imàdjàk a nagyokat utánozni.
2015. jún. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

34 hósak most

lánykám 33 hósan gyorsan magától, kisfiam még nem (alakul, de lassabban)

2015. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Tegnap sokszor volt olyan hogy bekakilt, bepisilt, de utána mindig ráültettem a bilire, meleg volt nem akartam beizzasztania pelenkába.

Aztán az apjával volt és jön és mondta hogy lepisilte a fia, és elküldte a fiát a bilire , alul pucéran volt, és a gyerek fogta magát és szépen lassan leült a bilire egyedül, megállt a lélegzetem is úgy meglepődtem.

Valószínűleg megszokta hogy mindig rá volt ültetve pisi után és azért ült le.

Minden esetre én nagyon boldog voltam.

Bár szokás szerint pisi után 1 csepp pisi sem volt.

2015. jún. 3. 08:12
 28/35 anonim ***** válasza:

nem ertem a logikat abban hogy pisi-kaki utan ulteted a bilire.


Ennek eroteljesen buntetes szinezete van...

2015. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Akkor ne ültessem rá utána, semmikor se?
2015. jún. 3. 08:26
 30/35 anonim ***** válasza:

És sem értem! Most annak örülsz,hogy miután bepisilt, bekakilt ráült megszokásból a bilire? Nem látom az értelemet benne!

Ha a gyerek még többször bepisil, akkor nem áll készen a szobatisztaságra. A szobatisztaság első lépése,hogy szól. Ha idáig eljut, az már jó. A következő,hogy rá is üljön a bilire vagy wc-re. Nyilván mivel többször meg lett neki mutatva,hogy a bili mire való, így tudja. De valamiért még nem akar ráülni és abba termelni. Majd ha elér odáig a kis agya, akkor rá fog ülni.

2015. jún. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!