Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nem pisil be, de nem szól, ha...

Nem pisil be, de nem szól, ha kell neki?!

Figyelt kérdés

Kisfiam 2.5 éves múlt.

Nappalra már egyáltalán nem kell neki pelus,ha elmegyünk valahová akkor sem. Soha nem pisil be,viszont nem szól,ha kell neki... Mindig én jövök rá,mert olyankor piszkálja a kukacát. Szoktam kérdezni,hogy szólsz,ha kell? Ő pedig mondja,hogy persze,de nem szól :( kakilásnál szól,azzal nincs baj. Nem is zavarna ez az egész,nem szoktam nyaggatni,hogy pisiljünk (csak kb 2-3 óránként),de ősztől megy oviba és félek,hogy nem fog szólni az óvónéninek és be fog pisilni,vagy még "jobb", visszatartja. Szerintetek meddig várjak arra,hogy szóljon? Egyedül este szól,amikor fürdik. Feláll és mondja,hogy "csurgatok a vízbe". Estére kap pelust és akkor is szól,hogy most pisilek a pelusba. Nem értem,én csinálok valamit rosszul?!


2015. jún. 13. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ovitól ne aggódj, kiscsoportban még bizonyos időközönként kiterelik őket pisilni (evés után, alvás előtt, udvarra menés előtt, stb.) Ne csinálj semmit, lehetőleg ne is nyaggasd sokat a "szólsz ha kell?"-lel. Elégszer elmondtad, tudja már eléggé, hogy szólni kéne, csak valamiért nem mer/nem akar/nem tud, és ezen nem biztos hogy az segít, ha erőlteted.
2015. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez van. Úgy látom, hogy hangulattól függ, hogy szól-e. Van, hogy nem szól, csak megy pisilni, van, hogy szól, de nem veszi le a gatyáját, és van, hogy csak kuki morzsolás van, meg toporgás. :) ÉJszaka még van rajta pelus, de felkel álmából, ha pisilnie kell. Ebből is gondolom, hogy nincs baj az érzékelésével, max nincs kedve az egészhez időnként. Tényleg így van, oviban kiterelik őket.
2015. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is így kezdődött, majd a következő fokozat az volt, hogy szólt is.
2015. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!