Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tehetek hogy újra szobatis...

Mit tehetek hogy újra szobatiszta legyen a kisfiam?

Figyelt kérdés
Már több mint fél éve teljesen szobatiszták voltunk szólt mindig a nagy dolognál s kicsinél is de már az utóbbi időben maga végezte el!északa sem volt probléma!Viszont 1 hónapja már hogy valami történt benne, bepisil északa is és nappal is nem hajlandó szólni mit tehetek 3 éves már s megyünk oviba
2015. jún. 24. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

megyünk oviba - ezért van

parázik


az öcsém is így volt, anyám nyugtatta, foglalkozott vele, majd bekerült az oviba, és rájött, hogy nem is olyan rossz, és elmúlt az éjszakai ágybavizelés


fontos, hogy ne azt érezze, hogy azért kell oviba mennie, mert felesleges.


meg, ha bevizel, ne szidd le a sárga földig, mert nem direkt csinálja, hanem szorongástól


attól, hogy "csak" 3 éves, még neki is vannak érzései

2015. jún. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Írtam én olyat hogy szidom érte? Nem akkor nem értem miről beszélsz!

Nem szidom, ovit nem is említem neki nem is tudja hogy ő menni fog, most hoztam ki a bölcsiből haza a nyárra!

2015. jún. 24. 08:25
 3/9 anonim ***** válasza:
5%

#1 vagyok


nem állításként írtam, hanem tanácsnak...


most hoztad ki a bölcsiből, megy majd óvodába - és ki neveli? dolgozol, ugye? apu is dolgozik, vagy elváltatok vagy más, gondolom, tehát a gyerek mehet a zaciba, mert én dolgozni akarok, ugye?


ne csodálkozz, ha a gyerek bevizel, mert érzi, hogy felesleges:

bölcsödébe adtad, ahelyett hogy vele lettél volna

nost óvodába megy (persze ez már kötelező, nem is vitatom)


akkor is azt érzi, hogy nem veled van otthon, biztonságban

ez lelkileg megviseli, hogy hol itt van hol ott, de sosincs ott az anyukája, aki biztonságot ad


utálom az olyat, hogy: én gyereket szeretnék, de mikor megvan megyek vissza dolgozni, agyereket meg majd nevelik a bölcsibe, óvodában... így a gyereked utálni fog

elszakítotad a legfontosabb köteléket akkor, amikor beadtad a bölcsibe


megviseli a folytonos környezetváltozás és legfőképpen az, hogy nem vagy vele

2015. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1 Igen bölcsibe adtam de nem azért mert menni akartam dolgozni hanem mert muszály volt mennem mert sajnos olyan anyagi körülményekbe kerültünk

2 szerette a bölcsi imádta a dajkákat

3 teljesen ott lett szobatiszta

4 5 hónapot volt bölcsibe

5 most itthon vagyok vele s itthon maradok oviig

6 együtt vagyok az édesapjával s jó nagyon a kapcsolatunk

Én nem kioktatást kértem hanem tanácsot hogy mit tehetek

2015. jún. 24. 09:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

edes jo istenem, de idiota vagy 3as..


Kerdezo, el ne hidd, hogy elszakitottad a legfontosabb koteleket, hogy teszem azt 2 evesen bolcsibe adtad.. biztos ezert nem szobatiszta.. aha. Okos vagy 3aska

2015. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát én is igy gondolom hogy érdekes a bölcsiben míg járt szoba tiszta lett ott nem pisilt be! Volt egy kis felfázása kb 2 hete adtam neki 7 napig a sumetrolint ennyi idő alatt hatni kellett volna már de ugyan úgy bepisil! lehet most azért pisil be mert elszakítottam a bölcsitől? tényleg nagyon szeretett ott lenni reggelente alig várta hogy a gyerekekkel játszhasson!! én bennem már ez is felmerült hogy most emiatt pisil be mert hozzá szokott a társasághoz s most ki szakítottam belőle
2015. jún. 24. 12:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Jezusom ez d eegy primitiv ember.

Kepzeld el en 15 honaposan adtam bolcsibe, 20 honapos korara szobatiszta lett, ra fel evre ejszakara is es nappalra is szobatiszta lett. A bolcsit imadja, szeptembertol oviba megy es alig varja. Imad engem is es az apjat is.

Kerdezo ne is foglalkozz ezzel a bazari m@jommal, nevetseges amiket ir.

Probald surubben kerdezgetni h kell-e pisilnie. Es mond neki h uljon le idokozonkent. El nem tudom kepzekni h miert kezdte most ezt neked, de probald elmagyarazni neki h az ilyen okos nagy gyerkocok nem pisilnek be, vissza akarja kapni pelust? Picibaba akar megint lenni? Ezeker probald meg az o nyelven elmondani. Ha a lanyom vmi lokottseget talal ki akkor ilyesmi modon probalom elmagyarazni es hatasos szokott lenni. :-)

2015. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szió utolsó! Nem kéri a pelust mondom neki hogy a buta gyerekek használnak pelust így nem kell neki! Körülbelül akkor kezdődött el mikor elköltöztünk egy új lakásba! Lehetséges hogy emiatt szorong nem érzi biztonságba még itt magát?
2015. jún. 25. 07:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Elkepzelheto h az uj hely teszi. Ismeretlen meg. Legy turelemmel vele. Eroltetni ugyse tudod. Probalkozz, mondogasd megallas nelkul h szoljon, kerdezd tole te is. Hatha vissza all neki. Esetleg a vedonotoket kerdezd meg.
2015. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!