Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 5 es eves kisfiam nem szobatis...

5 es eves kisfiam nem szobatiszta ejszakara, van valami tippetek?

Figyelt kérdés
Kisfiam sajnos ejszaka meg mindig bepisil. Nappalra 26 honaposan lett teljesen szobatiszta balesetek nelkul. Mar kifogytam az otletekbol. Par napja kitalalta, hogy neki ejszakara nem kell mar pelus mert o nagyfiu. Tamogatom ebbe de sajnos minden aldott reggel agynemut mosok mert nem ebred fel csak miutan bepisilt. Mar azt is kiprobaltam, hogy ejjel 12-kor felebresztettem es kivittem a wc-re. Pisilt is de reggel 6-korul szollt, hogy bepisilt. Volt valakinel hasonlo gond? A pelust nem akarom eroltetni es abbol sem csinalok gondot ha bepsilt, mosom szorgalmasan az agynemut... Csak nem tudom ez meg meddig lesz igy?
2015. jún. 4. 16:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsanat, elirtam "5 es fel eves" akart lenni.
2015. jún. 4. 16:54
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Hú ne haragudj de ennyi idösen már nem szabadna! Tudom nem segítség ez bocs... Én azt mondom ilyenkor egy profi tanácsát kérd ki! Valami gond van vagy fizikailag vagy más... Dokit kérdezz!
2015. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Sok gyerek a szorongástól, esetleg mély, tudatalatti fel nem dolgozott történések miatt pisil be éjszaka. Érdemes lenne pszichológus segítségét kérni, mert ez ebben a korban már sajnos nem normális.
2015. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jaj dehogy haragszom. :) Koszonom, hogy valaszoltal. Semmi gond nincs vele nagyon aranyos okos kisfiu. Rengeteg baratja van, vidam... A csaladban sincs semmi gond. Nem ugy tunik, hogy megviselne ez az egesz. Reggel felebreszt, hogy bepisilt, bemegy a furdobe, leveti a pizsamajat es beall a zuhany ala mintha a vilag legtermeszetesebb dolga lenne. De pelusrol szo sem lehet mert az babas. Megszidni ot vagy mondogalodni viszont nem akarok mert nem szeretnem ha csodkent elne meg azt, hogy o nem ebred fel. Beszereztem 4 agynemu garniturat es 4 vizallo lepedot. Csak ugye iskola elott meg munka elott minden reggel mosni... :( Ugyhogy lehet ebbol szakember lesz. Koszonom szepen a valaszod.
2015. jún. 4. 17:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen neked is masodik valaszado. Szakemberhez fogok fordulni.
2015. jún. 4. 17:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami szervi baja van? Ha kiegyensúlyozott, boldog gyerek, akkor inkabb erre gondolnek,mint szorongasra...
2015. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
6 éves kor alatt nem "baj" ha elofordul. Adj neki éjjel re kevesebb folyadékot. Esetleg megoldás lehet a többszöri ébresztés is
2015. jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem is ennyi idős a fiam. nálunk mondjuk nem ennyire drasztikus a történet, már 2 éve levettem a pelust éjjelre. kb 1 évig orvosi javaslatra éjfélkor kivittem pisilni. szerintem itt rontottam el amúgy, talán ezt nem kellett volna. 1 éve már ezt megszüntettük, de olyan heti-kétheti egyszer bepisil. ez teljesen túlélhető, de aggódom, nem hiszem, hogy normális.

én voltam vele orvosnál, de elzavartak, hogy a fiúk lusták és különben is, 6 éves korig teljesen rendben van...


egyébként egy hormon felel érte, 3-5 éves kor körül kezd el termelődni, ez felel a húgyhólyag nem telítődéséért, lelassítja a vesét mikor alszunk. amíg ez nem termelődik, addig nem szobatiszta éjjel. úgy látszik nekünk nincs szerencsénk ezzel a hormonnal ;)


annyit tudok tanácsolni, hogy fekvés előtt 2,5 órával már ne igyon és sokszor mond neki, hogy ha érzi, keljen fel, hátha... :)

2015. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat mindenkinek. En egy oraval alvas elott mar nem adok neki inni de akkor megprobalom a 2 es fel orat es meglatjuk, hogy alakul. A dokihoz azert elviszem mindnekeppen. Mi kulfoldon elunk kivancsi vagyok azert itt mit mondanak. Errol a hormonrol meg nem hallottam de most ra is keresek a google-ben. Koszonom megyegyszer mindenkinek.
2015. jún. 5. 13:04
 10/11 Tom Thompson válasza:
Én kb 7-8 éves koromig jártam hasonló cipőben, voltunk dokinál is valami tablettát fel is írtak ,de semmit sem ért abba is hagytam a szedését. Éjszakánként engem is ébresztgetett anyám meg este már igyekeztem kevesebbet inni stb..Nem hiszem ,hogy különösebb probléma az öcsém és a nővérem hasonló cipőben járt így utólag azt gondolom ,hogy örökletes probléma volt talán. Érdemes orvossal megnézetni biztos ami biztos ,de szerintem nem lesz gond kinövi majd. A záróizmok tornáztatása talán hasznos lehet én úgy emlékszem az segített pisilés közben többször 3-4 alkalommal "szünetet tartva". Este kevesebb folyadék és gyekőc is ébresztheti magát egy ébresztő óra segítségével gondolom ő is szeretné elkerülni a kellemetlenséget én nagyon utáltam kitartás!
2015. jún. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!