Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tapasztalt Anyukák lesz ebből...

Tapasztalt Anyukák lesz ebből így szobatisztaság? Vagy hagyjuk még?

Figyelt kérdés
Nem szeretném eröltetni sem a dolgot de jó volna ha szeptemberre szobatiszta lenne mert kezdené az ovit. Októberben lesz 3 éves a kislányom és ma levettem róla a pelust, de még eddig sem meg most sem sikerült még a bilibe vagy a wc-be pisilnie kakilnia. De mikor bepisilt ma egyből szólt igaz nem előtte hanem utána vagy éppen akkor mikor már pisilt. Meg 2szer csak éppen becsurgott neki és akkor is szólt, de a bilibe nem sikerült hanem utána ment a többi is a bugyiba. :-( Folytassuk és legyen holnap is bugyiba vagy adjam még vissza a pelust?
2015. jún. 24. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem júniusi a legkisebb fiam, a 3. születésnapját pelenkában ünnepelte. Kétségbe voltam esve, mert be volt íratva az oviba. Aztán a nyáron rendeződött a dolog, szeptemberre szobatiszta lett, kb. egyszerre a nála 15 hónappal fiatalabb hugával.
2015. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Igen, add vissza a pelust rá, várd ki, amíg megérik a szobatisztaságra!
2015. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne add vissza a pelust! Ez is egy tanulási folyamat /azontúl persze, hogy először meg kell érnie rá/, amelynek még nagyon az elején vagytok. De biztató, hogy felismeri az ingert, csak még későn kapcsol. Nem kell minden gyermeknek egy pillanat alatt szobatisztává válnia. Lehet, hogy a te gyermekednek többet használnál azzal, ha bugyiban lenne és néhány baleset után lassacskán rájönne, hogy mi a helyzet.

Én a kisfiam példáját tudom leírni: áprilisban töltötte a kettőt, és májusban szobatiszta lett. De nem egyik napról a másikra. Kijelentette, hogy nem kér pelust, de nem akart a vécére sem menni /bilit sosem fogadta el/, nem erőltettem semmit, csak bőszen takarítottam utána, mert volt baleset bőven. Aztán egyre kevesebb, az utcán sosem pisilt/kakilt be, mindig oldalba pisilt egy fát vagy bokrot, aztán otthon is megtört a jég. Azóta /kb. 3 hete/ nem volt baleset, a vécére jár. Én is majdnem visszaadtam rá a pelust, de úgy voltam vele, hogyha elkezdtük és láttam a fiamon a hajlandóságot és kedvet, akkor csináljuk végig! És jól döntöttem.

2015. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ne add vissza... 2 hétig próbálkozzatok, ha addig nincs eredmény, akkor esetleg. de ennyi idő után butaság lenne, hisz még csak most tapasztalja miért kéne előbb felismernie az ingert. majd holnap meg azt tapasztalja meg és 2-3 nap múlva már biztos lesz siker is :)
2015. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add vissza rá! Látni fogod rajta, hogy belejön-e, vagy sem, de ezt 1 nap alatt nem fogod meglátni! A fiam is ugyanígy volt. Előtte már gyakoroltuk este fürdés előtt a wc-be pisilést, kb. fél éve. Aztán most nyáron egyik nap levettem a pelusát, vagyis ő mondta egyik nap, hogy a kisnadrágot szeretné felvenni. Aztán ugyanígy volt, mint nálatok, először bepisilt, észre sem vette. Ruhacsere naponta 100x. Aztán 1-2 napra rá már szólt, ha bepisilt, persze ekkor még mindig ruhacsere volt. Aztán rohamos fejlődés, és már szól előre, vagy ha elfeledkezik, akkor rákérdezek, és úgy mondja. Még időnként az eleje becsurog, főleg, ha sokat ivott előtte, de itthonra már csak alváshoz kap pelust. Én is majdnem visszaadtam az első napok után, de biztattak és igazuk volt!
2015. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen tartunk mi is és nem adom vissza a pelust. Valahogy szobatisztának kéne lennie szeptemberre. Lehet jönni, hogy nem érett meg rá stb. én is így gondoltam idáig, de akkor meddig várjak, várjál? El kell kezdeni, ez is tanulási folyamat, lehet nálatok is és nálunk is tovább tart, nem egyik napról a másikra lesz szobatiszta.

Szerintem ültesd a bilire, mikor már régebben pisilt, és ott játszatok, nálunk így ment bele a pisi.A lényeg, hogy megüljön a bilin, mert ha nem mer ráülni akkor még nehezebb.

2015. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!