Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság? Hogyan?

Szobatisztaság? Hogyan?

Figyelt kérdés
Kisfiam májusban volt 2 éves. még nem beszél, csak pár szót mond. itt a jóidő, gondoltam elkezdem bilire szoktatni. első két nap örült is, hogy bilibe vagy wc-be pisilt, kisgagyába volt egész nap, csal alváshoz adtam rá pelenkát. mindig megdicsértem, nappal egyszer sem pisilt be. de eltelt ez a két nap...azóta bilibe nem nagyon akar, max a wc-be, de oda se mindig. és pisilés után pár perccel már jelez, hogy bepisilt megint. ezért se szidtam meg természetesen, csak elmondtam, hogy bilibe/wc-be kell pisilni és akkor próbáljuk meg még egyszer. de ez naponta kb 8szor fordul elő. soknak érzem. talán még nem érett rá? hagyjam még egy kicsit, vagy pont most nem szabadna abbahagyni a szoktatást? köszi, ha segít valaki!

2015. jún. 15. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem érett még rá. Nekem gyerekorvos mondta anno,hogy naponta kettőnél több baleset van, akkor az a gyerek még nem érett a szobatisztaságra.

Nincs elkésve, nincs semmi gond.

2015. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben. akkor inkább pelenkázzam nappal is ugyanúgy mint eddig? és vegyem le róla néha néha pisiltetni? nem szeretném elrontani, erőltetni...
2015. jún. 15. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Az is már valami,ha szól a "baleset" után. Én gyógytornász vagyok,kifejezetten gyerekekkel foglalkozom.

Sok anyuka panaszkodik nekem,hogy leveszik a pelenkát és bepisil,nem szól,akkor derül ki,hogy bepisilt,ha belelép anyuka a tócsába...

Ez egy pozitívum,hogy szól.

Nem kell ráerőltetni,ha még fél tőle.

Ismerek olyan kislányt is,aki hat éves korában is még pelust vesz fel oviban az alváshoz.

Nem vagytok elkésve.

Esetleg vegyél neki egy szép figurás szűkítőt a WC-re, hátha "kipróbálja".

2015. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztem még nem érett. Ha megérik rá, mondani fogja. Enyémek 33-34 hósan lettek szobatiszták. 2 évesen nyáron kint kertben bugyiban, gatyában voltak, de semmi. Utána néha sikerült télen wc-be pisilni, de nem maguktól mondták. Légy türelmes, tudom könnyű mondani.
2015. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!