Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Soha nem lesz szobatiszta? El...

Soha nem lesz szobatiszta? El vagyok keseredve :- (

Figyelt kérdés
3 èves mult a kisfiam juniusban es nem jutok annal tobbre, hogy nehanapjan belepisil a bilibe.Ha leveszem a pelenkat rola akkor odapisil ahol eppen van es csak utana szol.Mar nagyon magam alatt vagyok.Nem mehet ovodaba sem igy.
2015. szept. 6. 22:35
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Bocsanat hogy ilyen hulyen irtam, szoval a konkret kerdesem az lenne hogy mi a feszkes fenet csinaljak? :-(

Tele vagyunk szonyegpadloval, elegem van hogy mindenhova odapisil, meg kakil.

A kaki meg egy kulon tema egyebkent is...

Azt egyaltalan nem hajlando a bilibe... Ha csak kisnadrag van rajta akkor oda akarja nyomni, ha hozom a bilit akkor visszatartja es uvolt :-((

2015. szept. 6. 22:44
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem még nem érett meg rá.Az én fiam 4 éves korára lett szobatiszta,nem is eröltettem. Viszont utána összesen kétszer volt "baleset". Ma már 8 éves lesz.
2015. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

ne eroltesd, meg nem erett meg ra.


Hagyd a bilit, es hordjatok pelenkat. Ha eljon az ido ugyis szolni fog. Azert uvolt mert negativ elmenyei vannak a bilivel kapcsolatban.


En szemelyesen amugy is sokkal jobbnak tartom a veceszukitos megoldast, akkor o is ott fogja csinalni ahol apa meg anya.

2015. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk lépcsős wc szűkítő van, így ő is oda pisil/kakil, mint mi. A bilit sikítva utasította el, az csak dísznek van itthon.

Volt, hogy kérdeztem, kell-e pisilnie, és ha nemmel válaszolt, de tudtam, hogy kb 2 órája pisilt, akkor közöltem, hogy Gyere, megyünk pisilni. Ráültettem a wc-re, és mondtam, hogy pisiljen. Ilyenkor nagy ujjongás, és még plusz tettszik neki, hogy le lehet húzni.


De tényleg az is lehet, hogy még nem érett. Akkor csak magadat frusztrálod, hogy mindenhova odapisil.

2015. szept. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is kb. úgy volt. Csinálhattál, amit akartál, nem ment se bili, se szűkítő.

Aztán egyszercsak közölte, nem kell a pelus, azóta szól bármi van, megy a WC-re. Persze egy egy baleset előfordul, de nagyon ritka.

Akkorra érett meg rá, 3 év 1 hónap...

2015. szept. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%

nekem egy pszichológus mondta, hogy 2 éves kor után érett rá a gyerek és minél tovább húzom, hogy ne kelljen takarítanom, annál nehezebb lesz, mert okosodik és felfogja, hogy a pelus kényelmes és bizony inkább abba végzi mint kirohangáljon időben. a takarítást meg úgy se úszom meg...


én 2 év 3 hónapos korában megfogadtam a tanácsát és levettem róla a pelenkát. magyaráztam napokig, összevissza pisilt mindent, én meg takarított és mostam. 3. nap már fele bilibe ment. aztán egyre jobb volt. 1 hét után már azt hittem sinen vagyunk, de újra nem szólt és mindent összepisilt. akkor hívtam a pszichológust és azt tanácsolta, hogy most dől el, ki nyer, ne adjam vissza a pelenkát, ez a visszaesés természetes, megjött a dac, de ne törjek meg. teljesen igaza volt, 2 hét után már baleset se volt. persze nagyon örültünk ha bilibe pisilt meg kapott matricákat, ő önthette ki a bilit, 1 hónap után meg már a wc-t használta.


értem én, hogy divat rámondani, hogy nem érett rá, de pelenkával a fenekén nem lesz szobatiszta. vagy akkor mikor már neki is kellemetlen. óvodás korú gyerek szerintem ha nincs gond vele akkor igenis érett rá, sőt okos és tudja, hogy lehet elérni, hogy visszakapja a pelenkát. most vagy vársz ki tudja mennyit vagy végleg leveszed a pelenkát és mosolyogva takarítasz után, októberben meg már mehet oviba...

2015. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

"de pelenkával a fenekén nem lesz szobatiszta"


Mar megbocsass, de ez butasag.

2015. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek a 6- ossal. Fiam marciusban toltotte a 3 evet es bilirol hallani sem akart sem wc rol. Ahogy bejott nyaron a jobb ido, levettem rola a pelust es odaig fajult a dolog, hogy inkabb visszatartottava pisit is kakit is. Visszaadtam a pelust ra es egy honap mulva ujra probalkoztunk. Ezuttal sikerrel. Igaz nem volt konnyu menet, de halat adok hogy nem hagytam ra a dolgot es nem hallgattam azokra, akik szerint majd szol a gyerek..., mert akkor varhattam volna meg par evet...

harom eves gyerek igenis erett ra! Ne hagyd hogy jatszmazzon veled!

2015. szept. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%

igazad van, ez butaság, akkor javítok, pelenkával a fenekén 4 évesen lesz szobatiszta.

tényleg nem kötekedni akarok, de így jobb? ketten is írták, hogy ők megvárták míg a gyerek kéri, hogy vegyék már le a pelenkát, egyik 3 elmúlt, másik 4 éves volt. én nem gondolom ezt normálisnak. inkább takarítok pár napig míg megtapasztalja az ingert, mint megvárom, hogy már a gyerek érezze kellemetlennek, hogy pelenka van a fenekén miközben oviba kéne járnia :(

2015. szept. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Az en gyerekem 2 es fel evesen lett szobatiszta, soha egy percet nem volt pelenka nelkul. Elotte neha rault a vecere, de az is inkabb jatek volt mint kotelesseg. Amikor viszont lekerult rola a pelenka, soha nem tortent sem baleset, sem visszaeses. (talan 2x pisilt be amikor nagyon magas laza volt)


Ha fel vagy egy ev mulva lett volna szobatiszta az sem lett volna gond. Nem verseny ez. En azzal a sok sztorival sem foglalkoztam (aminek szerintem a fele sem igaz) hogy a nagymama baratnojenek az unokaja mar egy evesen szobatiszta volt.


A szulok azt nem veszik figyelembe hogy a gorcsos akarassal tobbet arthatnak mint hasznalnak. Raadasul az idegeskedes, a stressz, a feszultseg teljesen atmegy a gyerekbe is. Nem csoda hogy bognek ha ra kell ulni a bilire. Nincs ebben semmi jatszmazas, egy 3 eves gyerek nem jatszmazik.

2015. szept. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!