Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy szoktassam át a bilire?

Hogy szoktassam át a bilire?

Figyelt kérdés
17 hós volt nyáron a kisfiam, amikor megpróbálkoztam megismertetni a bilivel. Fürdés után egy kicsit pucéran hagytam, hogyha látom, hogy pisilni akar, akkor ráültetem. Ráülni nem akart, és így a szőnyegre ment a pisi. Mondtam neki, hogy jaj de jó, pisi, pisi, gondoltam majd látja, hogy ez a pisilés, fokozatosan átszokunk a bilire. De hiba volt örülni, mert pozitív visszajelzést kapott, és úgy értelmezi, hogy jó dolog a szőnyegre való pisilés. Bilire továbbra sem akar ráülni, de a szőnyegre szívesen csorgatna. Erőltetni nem akarom a bilizést, nehogy a későbbiekben gondot okozzak a dologgal, viszont nem tudom, hogy hogy értessem meg vele, hogy nem a szőnyegen van a helye. Mindig elmondom, hogy az ott nem jó, nem szabad, de nagyon erélyes sem akarok lenni, nehogy utána meg csak pelenkába legyen hajlandó. Köszönöm a segítséget.
2015. okt. 2. 13:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem még túl korai. Mi 26 hónaposan kezdtük el. Ott volt a bili már egy ideje, nézegette, játszott vele és néha ráültettem. De talán 1-szer ha sikerült bele pisilni.

Aztán első körben minden reggel levettük a pelust és pisilt a bilibe. Ezt könnyű volt mert reggelente jön a pisi magától.

Aztán vettem neki egy szuper könyvet, WCkarima formája van, benne szuper színes képek ami leírja az egészet. Van fiús és lányosban is. Na azzal indítottam egyik reggel, hogy mostantól "mi is olyanok vagyunk mint a könyvben és nincs több pelus". Attól a pillanattól szobatiszta. Persze néha van baleset de gyakorlatilag pár nap alatt megtanulta a bugyiletolás, pisilés, WC papírral kitörlés, bugyifelhúzás, kézmosás folyamatot és teljesen egyedül csinálja már. Egyedül kakinál szól és én törlöm ki.


Nagyon meglepődtem hogy ilyen könnyen ment a bilire szoktatás mert nálunk eddig minden nehezen ment. 2 évesen kezdte csak átaludni az éjszakákat is. De minden gyerek más és más, máskor érik meg ezekre a dolgokra. De 17 hónaposan még korai azért.

2015. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

nekem az ugrott be, hogy tedd a bilit oda ahová pisil. de nyilván még belecélozni se tudna, lehet jobban járnál te is ha egy nagy fürdőlepedőt tennél oda.

én nem írom azt, hogy "add vissza a pelenkát", hisz az, hogy fürdés előtt kicsit pucéron van, szerintem nagyon is jót tesz a bőrének, csak tényleg az nem volt jó ötlet, hogy annyira örültél annak, hogy a szőnyegre pisilt.

én is mindig hagytam csupaszon egy 20 percet (hűvösebb időben), ha épp pisilt akkor rohantam vele és beállítottam a zuhanyzóba. ettől függetlenül 2 éves kora után simán szobatiszta lett, tehát amikor megérett rá, jól elkaptuk azt a pillanatot és nem társította azzal mikor pucéron a zuhanyzóba rohantam vele ha pisilt :)

2015. okt. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!