Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen egészségügyi betétet,...

Milyen egészségügyi betétet, illetve melltartó betétet javasoltok szülést követően? Még nem mertem venni semmilyet, se olcsót (DM-es, Rossmann-os), se drágábbat (valami márkásabb). Tapasztalatokra lenne szükségem, kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 12:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én ilyet vittem be, és remek volt, egyszer sem áztam át:

[link]

Amikor elfogyott, akkor tena lady extrára váltottam, hát valami borzalom volt a pelenka után. Alul ödémás voltam, szakadtam, vágtak, aranyerem lett, így rettenetes volt ahogy a betét nyomott (lazábban elmozdult).


Melltartó betétre nem volt szükségem. A kórházban melltartó se volt rajtam.

2015. nov. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én gyógyszertárban vettem Tena lady extrát.
2015. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban vettem a létező legnagyobb nedvszívó képességű Tena betétből, és vittem hozzá 2 csomag (2x2) Tena fix eldobható hálós bugyit. Nekem nagyon bevált, már kétszer is.
2015. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Tena Lady inkontinencia betétet, ez a lehető legvastagabb...elég drága, de ebből is elhasználtam 2 csomaggal mire át tudtam térni a sima hagyományos always és társaira.

Melltartó betétnek én a Tescoban vettem ilyen mosható textilt. Különben nem sokat ért, ha ömlött a tej, akkor ömlött :) a vége felé jó volt, amikor már nem volt olyan sok tej.

2015. nov. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Betetbol en tenat vettem, ket csomag tena lady extrat. Ettol nagyobb nekem nem kellett, eleg volt es amigy is kenyelmesebb volt cserelni surubben. Amikor ez elfogyott, akkor mar csak normal betetet hasznaltam, nem kellett ejszakai sem. De a masodik szulesem utan kuretem is volt, akkor ugy kitisztitottak a mehemet, hogy a tenat meg sem bontottam; sima betet eleg volt es mar a korhazbol hazamenet tisztasagi betet kellett csak. De nem ez az altalanos.

Amo meg kincset ert (nekem) az a tena bugyi volt. Kenyelmes is volt, a betetet jol tartotta es felert a hasamhoz, azt is tartotta egy kicsit. Nehanyszor ki is mostam oket es kb fel ora alatt megszaradt.

Vettem eldobhato bugyit is a drogeriaban, egyebkent nem volt draga es 5 db volt benne. Mar nem emlekszem a markara, de az szornyu volt, csak egyszer probaltam. Olyan anyaga volt, mintha muanyag bugyit huztam volna magamra, bo volt es a betetet nem tartotta rendesen, a gumirozastol meg viszkettem.


Melltarto betetbol nekem sajnos egy sem kellett, mert nem igazan volt tejem, de azert vettem. Nem a legolcsobbat, hanem olyat, ami nem tul vastag es viszonylag nagy az alapterulete. Voltak vastagabbak is, de az nekem kenyelmetlennek tunt.

2015. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
HA jól tudom, a Tena betétek nem szárnyasak, ez a hátrányuk, egyébként rengeteget szívnak. De a gyermekágyi folyásban rengeteg baktérium van, ezért még a sima menstruációs betétnél is sűrűbben kell cserélni, akár 1-2 óránként is. Emiatt nekem elég volt a sima DM-es szárnyas éjszakai betét, és csak éjjelre használtam ennél komolyabbat, de akkor is, amikor csak tudtam, kimentem cserélni. Melltartó betétből kórházba eldobhatót (DM-es nagyon jó), otthonra már jobban megéri moshatót venni, simán be lehet tenni 60 fokos mosásra más fehérek mellé, fertőtlenítő öblítővel esetleg, mert napi 2-3 pár is átázhat, ha nagyon erős a tejleadó reflex, és ez azért 1-2 év alatt temérdek pénz is lehet.
2015. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
En is tena extrát vettem, nem volt baleset. Melltartóbetét.. dm-ben vettem valami olcsót de nem volt rá szükségem mivel tej nélkül maradtam.. így tapasztalatom sincs róla.
2015. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

[link]


Én ilyet vettem, pár hete olvastam utána a véleményeknek, ezt sojat dícsérték. Az eldobható bugyikról rosszakat írnak. Ilyen betétet javasoltak hozzá a gyógyszertárban, ezt szokták vinni szüléshez:


[link]


Remélem, beválik! :)


32 hkm

2015. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia, mindenki a Tena Lady-t ajánlja, én 2x szültem és a másodiknál már nem voltam hajlandó egy valag pénzt kiadni Tena Lady-re, ezért kipróbáltam egy DM-es extra vastag szárnyas betétet, ugyanolyan jó volt, mint a Tena L.

Melltartóbetét pedig az összes jó, simán vehetsz saját márkás DM-es, Rossmanos-at, nem fogod sokáig használni, csak az első hetekben/hónapokban.

Viszont készülj fel, hogy a szülés után szoptatásokkor fokozottan fogsz izzadni, én sem vagyok egy izzadós típus, de a kórházban ömlött rólam a víz. Jó minőségű tusfürdőt, golyós dezodort, hintőport mindenképp szerezz be és számolj napi 2 db hálóinggel is. Én reggel-este is tusoltam, annyira izzadtam. Szerencsére ez pár hét után elmúlik.

2015. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Első szülésemkor Tena betétet vettem, másodiknál Tescosat (direkt szülés utáni, a babacuccoknál van). Nekem kb 3-4 napig kellett ilyen nagy és vastag betét, igazából semmiféle különbséget nem vettem észre a Tena és a Tescos között.

Melltartóbetétet a DM-ben szoktam venni. Nem ragadt olyan jól, mint a Libero márkájú, de sokkal olcsóbb és megfelelt a célnak.

2015. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!