Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mivel tudnám ösztönözni 3 és...

Mivel tudnám ösztönözni 3 és fél éves gyermekemet hogy ne pisiljen be?

Figyelt kérdés

már lassan fél éve küzdünk ezzel a problémával s elsőnek azt hittem hogy még nem ért meg a dologra de inkább azt vettem észre hogy lusta elmenni wc-re vagy bilire pisilni!!!

Ha játék közben van vagy ha mesét néz hogy ne maradjon le semmiről csak legugol s beleengedi a gatyába! s mint aki jól végezte dolgát folytatja a játékot! Északa is annyit csinál hogy felemeli a seggét bepisil utánna visszafekszik bele egyáltalán nem zavarja hogy pisis mindene!! már probálkoztam azzal ha pisilt belibe akkor kapott matricát vagy egy szem cukrot de ezek is csak max 2 napig voltak megoldások ami egy hétig tartott az volt hogy azt mondtam neki hogy kicsi manóka van a gatyáben s ha be pisil el viszi a biguszt s minden este megbeszéltük a manóval hogy ügyes lesz s nem pisil be!! ekkor 7 napig sem északa sem nappal nem volt baleset! viszont amikor csak be pisilt rá jött hogy maradt a bigusz s onnantól m

kezdtük előlről a be pisilést!! Kérlek segítsetek már nagyon kétségbe vagyok esve az oviban is szóltak érte hogy csináljak valamit!


2016. jan. 13. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ulj le vele es beszeljetek meg,hogy az oviban kifogjak nevetni a gyerekek ha bepisil. Beszelgessetek. Kerdezd meg h miert nem pisil?

Mond el,hogy csufolni fogjak a gyerekek,mert minden gyerkoc mar bilibe pisil,csak o nem. Hatha osztonozne.

2016. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Első: ugye nem gondolod komolyan, hogy megszégyenítés lehetőségével ösztönözze a gyerekét?
2016. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk már róla elég sokszor de én általában úgy mondtam neki hogy akkor lesz nagyon ügyes és okos fiú ha bilibe vagy WCbe pisil! Szóval a beszélgetésen mi már sokszor próbálkoztunk!ez nem vált be! Sajnos
2016. jan. 13. 19:23
 4/6 Thomas511 válasza:

Egy 3 év körüli gyermek még nem érte el a primo genitàlis fejlődési szintet .

Azt javaslom kérdezz még egy gyermekpszichológust a témàban,de a gyermekedet be vidd el hozzà, szerintem érte még nincs szükség.

Megbeszélni ? Egy 3,5 ébresztettél gyerekkel ? Ugye ez nem komoly ?

Majd 7 ébresztettél kora utàn :) adding csak üres duma vagy zsarolàs, de az viszont predesztinàlja a lelki fejlődésben. Esetleg fixàciót vàlthat ki.

Az óvodapedagogusok, ha ezt így felfújjàk, nem tudom hol vették a diplomàjukat, nekik elvileg kellene tudni hatàst gyakorolni személyiségben történő sérülés nélkül.

2016. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thomas511 válasza:

* éves kora

* ne vidd el hozzà


Hülye predektív szöveg :D

2016. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy gyermekpszichológusal s csak annyit mondott amit én is sejtettem hogy miért alakult ez ki s azt mondta legyek türelmes! Sajnos 4 éves korig nem vállalnak gyerekeket! Úgyhogy megint nem lettem okosabb!

S történt még egy dolog amit 2 éves kora óta még véletlenül sem csinált be kakált az oviba! Nagyon ideges lettem persze nem rá hanem az óvónőkre mivel itthon soha nem tett még ilyet s mikor el kezdtük az ovit nem volt ennyi baleset s volt olyan hogy egész nap semmi probléma nem volt de az utóbbi 1 hónapba már minden nap hozom az ágyneműt mosni meg mellette 2-3 csomag pisis cuccot, biztos hogy történnie kellett valaminek ez oviba mert itthon semmi baj nincs vele megy magától pisilni kakálni nagyon ritka a baleset itthon! Úgy döntöttem hogy hála anyósom itthon van nyugdíjas hogy minden délben elmegyek érte a munkahelyről és haza viszem mert tarthatatlan ami itt megy! Már attól félek teljesen visszaesünk ha tovább ott marad! Sajnos a munkahelyem nem tudom ott hagyni mert sajnos elég rossz anyagi körülmények között vagyunk

2016. febr. 7. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!