Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Bilire szoktatás. Ki hogyan...

Szabina1995 kérdése:

Bilire szoktatás. Ki hogyan kezdte? Fiam 15 hónapos.

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Meg boven raersz, egy 15 honapos meg agyilag nem erett ra.

Majd 2 evesen

2016. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Majdnem 3 évesen, egyik napról a màsikra lett szobatiszta. Semmit nem erőltettem, nem ültettem időközönként bilire.


Mindig kìsért a wc-re, kérdezte hogy mit csinàlok, rengeteget beszélgettünk, annyi motivàció volt, hogy sokszor emlegettem neki, ha nem vesszük le a pelust, nem mehet még oviba. Azt pedig nagyon vàrta. Sokszor kérdezgettük, hogy akar-e ő is bilibe vagy wc-be pisilni-kakilni, mint a nagyok, lehúzza-e a wc-t. Ha sikerült valami, taps volt, ujjongàs meg ajàndék gumicuki. Ha nem akart, akkor viszont nem ültettem rà. Ha làtszott rajta az inger, akkor kérdeztük, hogy megy-e wc-re.


Akkor érdemes elkezdeni, amikor màr ér ti az ingert, és valamennyire tartani is tudja a pisit-kakit. Az nem szobatisztasàg, ha épp elkapod, amikor pisilne, és gyorsan a bilire teszed, ahogy az sem, hogy addig ülteted rajta, amìg nincs produktum.


Ràértek jövő ilyenkor próbàlkozni, addig maximum legyen elöl a bili, és beszélgessetek.

2016. febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Az én fiam 16 hónapos, de mivel még semmi jelét nem mutatja a szobatisztaságnak, így eszemben sincs bilire szoktatni. Majd ha megérik rá az idegrendszere, akkor, de az még nem mostanában lesz.
2016. febr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ennyi idősen még sehogy. Két éves kora körül fürdés előtt ráültettük a bilire, belepisilt, megdícsértük, utána mindig fürdés előtt kérte a bilit. Aztán napközben is egyre többször kéri, de nem erőltetjük, nincs értelme. Amíg nem érett rá agyilag, addig nem lesz szobatiszta. És 15 honaposan még nem áll készen rá.
2016. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor még rá érünk! :)
2016. febr. 21. 12:32
 6/9 anonim ***** válasza:

19 hónaposom van. Egyrészt nagyon sokszor jön utánunk a wc-re és mindig elmagyarázzuk neki, hogy mi történik ott, másrészt hónapok óta napközben sokszor megkérdezem, hogy van-e kaki a pelusban (főleg, ha érzem is).

Emellett én nem bilit, hanem wc szűkítőt vettem, hogy kapásból azt szokja. 2-3 hónapja már ráültettem párszor, de láttam rajta, hogy még idegen számára, így hanyagoltam. 1-2 hete újra elővettem (néhány kaki után egyből jelezte, hogy történt valami pelus tájon) és kipróbáltuk olyan időben, amikor általában van produktum és sikerült is neki, amiért nagyon megdicsértem és együtt örültünk, de egyelőre ennyi, nem ültetem rajta naphosszat (ráadásul nem is mindennap próbálom), ha pedig nem jön semmi, kb. 5 perc után befejezzük a próbálkozást.

Egyelőre még én is éretlennek tartom rá, így csak ismerkedésképpen vesszük elő.

2016. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csinálhatod azt, hogy megfigyeled a gyerekeden mik a jelei ha pisilni, kakilni kell neki, és akkor gyorsan ráülteted a bilire( ezt sokan használják néhány hetes kortól, sokat lehet vele spórolni, ami a pelenka árát illeti, viszont hátrány, hogy a balesetek miatt tôbb a mosnivaló). Azzal viszont tisztában kell lenned, hogy a gyereked ilyenkor még nem tudatosan csinálja a bilibe, ha a kenepén ülne éppen, akkor oda produkálna. Tudatosan majd 2-2,5 korától kezdve.
2016. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányom 21 hónapos, ő most kezdi a nagyon első jeleit mutatni az érdeklődésnek. Mondja, ha pisi vagy kaki van, bár még csak utólag. Tavasszal (amikor már melegebb lesz) tervezzük a szobatisztasággal próbálkozást.
2016. febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 évesek voltak amikor elkezdtük. Egy hétvége alatt elhagytuk a pelust. Én 15 hósan nem gondolom, h meg vannak rá érve. Értelmét sem látom a kínlódásnak. Bőven ráér.
2016. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!