Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kezdjem a bilire...

Hogyan kezdjem a bilire szoktatast? Melyik bili a jo?

Figyelt kérdés
15 honapos a kislanyom. Ebben a jo idoben levettem rola reggel a pelust,mondtam,hogy ha kell pisilni,kakilni akkor a bilire uljon es abba vegezze a dolgat. Masodilk reggel, hogy euzt megcsinaljuk. Altalaban reggel van kaki,ahhoz ,meg is probal raulni. Nagyon ugyes!!! Tudja ,hogy a kaki oda menjen. Viszont nem tud raulni. Forditva probal .az egyik labat akarja atemelni,hogy terpeszben rauljon,de pont belelep a bilibe es nem engedi,hogy segitsek. Tegnap melle ,ent a kaki,ma pedig inkabb felallt rola es allva a foldre kalalt. A pisik mennek oda ahol eppen van,az miatt nem megy a bilihez.kb fel-1 orankent van pisi,de ha ratesuem nem megy bele semmi,mert ha ra is ul nagy nehezen,nem alar rajt maradni...hogy csinaljam? ??? Ugy erzem az mar nagyon jo hogy reggel ,megy a bilihez a kaki miatt,csak nem ertemmiert nem akar bele lakilni. Ja,ma kaki utan azert rault:-) :-) sima bilink van,egy pici feher,elol-hatul kis kiallo tamasz szeruseggel,ami szerintem zavarja a raulesben.sot,olyan mintha lkicsi lenne neki.

2015. jún. 4. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Még NEM érett a bilizésre, felesleges, sőt káros erőltetni. Várj vele még legalább fél évet.
2015. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is csak lestem, hogy még ráülni sem tud önállóan és már erőlteted. Borzasztóan korai. Egyetértek az előzővel. Az nem szobatisztaság, hogy ráülteted és megvárod, míg produkál. Nem érett még rá.
2015. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a most 2,5 éves lányomnál próbálom, de ha nem fog neki menni akkor sem esek kétségbe, hiszen bőven van rá ideje.

Dehogy egy 15 hónaposnál ennyire erőltetni???

Várj vele jövő nyárig, több kárt okozol, mint hasznot.

2015. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mondom,ha kell kakilnia megy a bilihez. Csak nem tudja hogy kell raulni es nem akarja hogy segitsek.
2015. jún. 4. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a most 19 hónapos kislányom csinálta azt két hónapja kb, hogy mikor kakilni kellett, szólt, hogy kaki kaki kaki, akkor vettünk neki bilit mert sírt amikor a pelenkába kakilt, azóta csak a bilibe akar kakilni a pelenkát letépkedi magáról inkább, minthogy belemenjen. Most, hogy jó idő lett, én is megpróbáltam bugyiztatni, mondtam ha pisi lesz szóljon, de egyáltalán nem akar a bilibe pisilni, még soha nem is pisilt bele kakilás közben sem. Két napig próbáltuk, de egyáltalán nem akarta, úgyhogy ha kaki lesz szól utána kapja vissza a pelenkát, még ő sem érett rá, egy 15 hónapos meg pláne. Nekik még nem fejlődött ki a kis agyukba az, hogy akaratosan vissza tudják tartani a pisit, úgy tudom kb két éves korukra lesz meg ez a "képességük".
2015. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem érett rá egyértelműen, ne erőltesd!

És hogy megy a kakilás a bilibe, ő szól vagy jelzi, hogy kell neki, vagy csak megfigyelted, hogy mikor kell neki és te magad szólsz? Mert amennyiben az utolsó, akkor semmi értelme!

2015. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Reggelente kakil. Most ket nap megprobaltam,hogy reggel leveszem a pelust,elmondom,hogy a bilibe kellkakilni ha kell. Par percre ra oda megy,amikor kell neki,megprobal raulni,de rosszul . odamegyek,segitenek,de nem hagyja.. Egyebkent semmiben sem szereti a segitseget,vagy ha meg akarom mutatni mit hogyan kell. Tegnap elott rosszul ult ra es a szelere ment a kaki...amig rault mar jott is. Tegnap pedig odament,hogy ra ul,segitettem neki,bar a segitsegbol nem kert nagyon. Vegul rault,de belekakilni nem akart,inkabb felallt es ugy kakilt a foldre. Aztan mint aki jol vegezte dolgat vissza ult ra segitseg nelkul vigyorogva:-) szerintem erti,ghogy a kakit oda kell. Talan ha csak reggel ultetem ra kakilni, kezdesnek eleg nem? Nem akarom eroltetni,de ha erre hajlando,akkor arra raszokhatna,hogy reggel oda kakiljon nem? A pisiket nem fogom eroltetni. Tegnap megfigyeltem,hogy megy-e ha kell neki,nem ment,ma mar csak reggel probaljoztunk.
2015. jún. 4. 23:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, én is az előttem szólókkal értek egyet: TÚL KORAI.Amit írtál, nekem egyértelműen úgy tűnik, mintha a lányod még nem értené a bilizés tényleges értelmét, inkább játékot lát benne, azért nem ül rá rendesen, azért kakál állva, mellé, stb. Csak te látod benne a szobatisztasági hajlamot. 2 éves koráig tényleg NE ERŐLTESD!
2015. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy megfigyeltem egyetertek en is. Nem eroltertni sueretnem es nem is fogom. Kicsit lesobb ujra probalom,d azert jo lett volna ha valaki ir tanacsot is,hogyan kezdjuk:-)
2015. jún. 5. 18:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a legjobb tanács és amit jó, ha megfogadsz, hogy addig ne kezdj neki semminek, még nem érett rá.

Majd ha érett lesz rá és felfogja a szobatisztaság lényegét, akkor neki lehet kezdeni. Elmondod neki, hogy mire való a bili, és ha érzi, hogy kell neki pisilni, kakilni, akkor oda kell. Ennyi. Nincs semmi titok, nincs semmi jó tanács.

Várj vele!

2015. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!