Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3,5 éves kisfiam még nem...

3,5 éves kisfiam még nem szobatiszta, mikortól kóros?

Figyelt kérdés
Kifejezetten okos, minden másban ügyes (mozgásban, beszédben, játékban) kisfiam jelenleg is még bölcsődés, ahol rajta kívül már mindenki szobatiszta, és kezdek aggódni. Hiába van meg a hajlandósága, értsd: ha szólunk, megy és "felszólításra" is pisil (állva, a wc-be), ha nem teszünk rá pelust, lazán belepisil a gatyóba, annak ellenére, hogy többször figyelmeztetjük, hogy most nincs rajta pelus. Éjjel is át kell pelusozni egyszer, mert reggelre átpisili. Van egy 6 éves bátyja, aki 3 évesen lett szobatiszta, és most nem értem, hol rekedt meg a dolog. Ráadásul azt hittem, hogy a kicsi még előbb lesz az, mivel bölcsis, és látja a testvéri mintát. Tudom, hogy most jön majd a tavasz/nyár, talán könnyebb lesz a leszoktatás, de kicsit aggasztó, hogy egyáltalán nem zavarja a helyzet. Mit tehetnék, hogy segítsem?
2016. márc. 3. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Négy éves korig még elmegy, de én is aggódnék a helyedben, mert sztem egy három éves már megérett rá. az én fiam is viszonylag későn lett szobatiszta, én is aggódtam, mert kezdődött az ovi és nagyon kellett, hogy bevegyék. Ő három év 3 😧év 3 hónaposan lett szobatiszta, de hirtelen lett az, balesetek nélkül. szóval már megérett rá, de őt noszogatni kellett. ugye mindenki mondta, hogy várjak míg akarni fogja. ha vártam volna, mai napig is pelenkás lenne, mert Ő az a fajta, akit noszogatni kellett. nem volt könnyű, de megérte a nehézséget. kislányom most 2,5 éves és magától kéri a bilit. teljesen mások.

a fiad miért bölcsis még? szerintem jobb lenne neki egy korának megfelelő közeg, az ovi. tudom, ahhoz szobatisztának kellene lennie, de fél napra talán be tudnák venni, ha nem adsz rá pelust. mondjuk, ha dolgozol, akkor nem megoldható.azt nem értem, ha képes egyedül és állva pisilni, akkor miért pisil be? lehet tél van, de én biza nem adnék rá pelust. hidd el, hogy érett rá. egy három éves bőven érett rá! beszéld meg vele, hogy ő nagyfiú, nincs szüksége pelusra, de gondolom ezt is próbáltad már.

2016. márc. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nekem nem teljesen világos. Ha pelus nélkül van, és szóltok, akkor elmegy wc-re? Ha belefeledkezik a játékba akkor bepisil.

A pelenka kényelmessé teszi, napközben ne adj rá.

Ha figyelmeztetésre megy wc-re akkor ebbe kapaszkodj. Bizonyos időnként menjetek el, és kérd meg a gondozónőket, hogy vigyék ki (reggeli után, udvar előtt, ebéd után, alvás után).


Éjszakára még nem kell feltétlenül ágytisztának lenni, de ne adjatok lefekvés előtt inni neki.


Nálunk a nagy közelebb volt a 4-hez mire szobatiszta lett, de egyik napról a másikra.


A kicsit nem igazi szobatisztaként adtam be az oviba. Ő nem szólt, csak a "termelés" után, ezért bizonyos időközönként mentünk wc-re. Ilyenkor már nem volt gond, az oviban sem, ahol főleg az elején bizonyos időközönként volt kollektív pisiszünet. Szeptember végére már magáról ment.

2016. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat. Azért bölcsis, mert szeptemberi születésű, két évesen került oda, és így maradhat egészen a "nevelési év" végéig, tehát idén szeptemberig. A hajlandóságot úgy értem, hogy a bölcsiben is próbálkoztak már azzal, hogy csak bugyit adtak rá, miután alvás után száraz volt a pelus, volt is hogy szólt, hogy pisilni kell, de rendszerint "későn", miután már belepisilt.. viszont ha "megelőzzük",és visszük a wc-re, akkor mindig pisil, de öt percenként nem vihetem folyton ki, és pont ez az ami aggaszt, hogy miért nem szól időben. Úgy olvastam én is hogy 4 éves korig tolerálható a probléma, utána érdemes kivizsgálni. Remélem odáig azért nem jutunk el.

2016. márc. 5. 17:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztosan nem juttok odaig! Nyaron meg fog oldodni a problema.
2016. márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!