Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Bilit mivel, hogyan kell...

Bilit mivel, hogyan kell tisztítani?

Figyelt kérdés

Egy hónapja megvettük, eddig csak dísztárgy volt. Ma váratlanul meglépett pelenkázás közben és rápattant, belepisilt. Annyira váratlanul ért minket, hogy hirtelen nem is tudtuk mit csináljunk (az éljenzésen kívül).

Forró vízzel kiöblítettem, de közben eszembe jutott, hogy ha más is kerül majd bele, akkor mivel kell fertőtleníteni? A Domestos kézenfekvő lenne, de nem tudom, hogy a bőrének nem árt-e.


2016. márc. 31. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
A kisgyerek bilijére különös gondot fordítsunk. Használat után azonnal ürítsük a vécébe, mossuk ki mosószeres vízzel, majd fertőtlenítsük. Alapos öblítés után hagyjuk teljesen megszáradni. A fürdetéshez használt kiskádat is célszerű rendszeresen fertőtleníteni.
2016. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Google.hu Hogyan mivel tisztítsuk a bilit
2016. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

[link]


Mutasd már meg kérlek, hogy ebből melyik használható információforrás, mert én egyet se találtam.

2016. márc. 31. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Pisi után csak kiöblítem szappanos vízzel, kaki után fertőtlenítem, Domestos vagy Sanytol.
2016. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
pisi utan csak szappano vizzel oblitem. kaka utan domestos
2016. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Kaki után is szappanos víz, majd áttörlöm fertőtlenítő kendővel.
2016. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

A pisi egyszerűbb, de ha eljutunk oda, hogy széklet is kerül bele, annál akadtam meg, hogy akkor mivel fogom kifertőtleníteni - ott mégiscsak nagyobb a fertőzésveszély.

2016. ápr. 1. 08:19
 8/9 anonim ***** válasza:

én egy szórófejes flakonba higítottam hipót (domestos, floraszept, mindegy, vmi jó erős cuccot), kiöblítés után azzal spricceltem be alaposan, majd mostam ki újra, illetve miután megszáradt, a belsejébe (figyelve, hogy oda ne kerüljön, ahol ül) spriceltem még egy kicsit, és hagytam rászáradni.

nekünk ez így jó volt. mondjuk sosem volt érzékeny a gyerek bőre, és a természetesen a bili sosem volt játékszer (onnantól, hogy használatba vette)

2016. ápr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Domestossal szivaccsal utána meg jól kimosni a vegyszerttől tiszta vízzel.
2016. ápr. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!