Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor, mennyi idősen érdemes...

Mikor, mennyi idősen érdemes a bilit megpróbálni?

Figyelt kérdés
Honnan tudom, hogy eljött-e az ideje?
2016. ápr. 25. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
A lányomat egy éves korába keztem el szoktatni a bilire. 19hós és csak éjszaka kell neki pelus,meg ha elmegyünk ithonról.
2016. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Abbol lehet eszrevenni hogy kezd érett lenni a bilire, hogy "összegyűjti" már a vizeletet, szoval egyszerre jön több mennyiség a pelenkába, nem sok kicsi.

Érdemes poharat adni a kezébe fürdésnél hogy öntögesse v tanuljon inni mert ez az ismeret segiti őket a pisilés folyamatát is felismerni, megérteni(neten szobatisztaságos olvasmányokbol veszem)

Az ürìtés szabályozására alt 2-3 évesen érnek meg, ilyentájt érdemes a wc vel, bilivel ismertetni.

Erőltetni tilos bármit.

Es ha bilin ül, sürgetni kerdezgetni sem szabad hogy van e eredmény.

De nagyon sok cikk van erről

2016. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Miért a lepontozás? :D

Nem eröltettem a lányom mégis megtanulta.!

2016. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem én pontoztalak csak jelzem.

Nem egyszer futok ilyenbe h valaki le van es pontven valaszolok mintha en tettem volna.

Valszeg nem tetszik vkinek hogy tul korán kezdted.kb az ideje akkor jon el amikor a gyerek idegrendszere mar erett hozzá.

2016. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nappalra szobatiszta a gyereke, akkor gondolom nincs gond a gyerek idegrendszerével. 19 hónaposról beszélünk! Ez nem lehetetlen dolog! Nekem most volt érdemes levenni a pelust (kb 2 hete), mert napok óta teljesen tiszta volt, pont 1 hónap múlva tölti a kettőt. Baleset nélkül vagyunk eddig. Éjszakára természetesen pelenka...
2016. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

lepontozzák aki 1,5 év előtt előmeri venni a bilit.

Hát, legyen, pontozzanak, de én is elővettem 13 hónaposan. Volt egy könyvünk ami a bilizésről szól, és annyira megtetszett a dolog a lányomnak, hogy szólt is kaka előtt, tehát nem utána, nem közbe, hanem előtte, hogy "kaka jön" ezt így szó szerint.

rá is tettem a bilibe, és jó két héten keresztül kb minden másnap ment is bele valami.

aztán valahogy ilyen 14-15 hónaposan, nem tudom valahogy nem érdekelte a dolog. Nem szólt sose, hiába kérdeztem, erőltetni meg nem akartam, tudom hogy nem szabad erőszakkal ráültetni.

Most 21 hónapos, és még mindig nem érdekli, most kicsit kiszámíthatóbb mikor kakil ezért reggel ráülünk pár percre de nem szokott semmi jönni. De amíg jó kedvel ül rá, addig nyugodtan rá lehet ültetni.

Ha ismerkedik vele, azzal nem veszíthetsz, de egyébként az tény, hogy 18-24 hónapos kor között kezdenek el megérni arra hogy valóban vissza tudják tartani.

2016. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja és én gratulálok az 1 válaszolónak, vagyis a babájának, nagyon ügyes a babád, az unokahugaim mindketten ugyanígy voltak 18 hónapos korukra. csak sok az irigy, és akkor egyszerűbb azt gondolni hogy biztos hazudsz.
2016. ápr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 19 honapos nem tudja visszatartani a pisit kakit.ez olyan dolog hinném ha látnám.

Az hogy a szokásos napirendi kaka idejen a bilibe megy pelus helyett nekem nem jelenti a szobatisztasagra erettseget

2016. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En tuti nem vagyok irigy amugy nálam elég ha óvodára szobatiszta lesz mert nekem ugy kényelmesebb.
2016. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8: akkor nem hiszed...én láttam az unokahúgaimon saját szememmel. akkor persze nem is lepődtem meg mert még nem volt gyerekem és nem tudtam hogy ennyire ritka hogy 18 hónapos nappal nem bilizik.

nekem a beszédével kapcsolatban hitetlenkednek a lányomnál, amikor itt mit tud ennyi meg annyi idős babátok, leírom hogy miket mondd. szóval megszoktam a kételkedést.

bár nem értem hogy lehet így élni, ilyen rossz májjal, hogy bárki bármit ír az szerinted nyilván hazudik....miért tenné egy anonim fórumon?? főleg egy ilyen kérdésnél??

2016. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!