Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért használnak az anyák bilit?

Miért használnak az anyák bilit?

Figyelt kérdés

Miért jó, hogy arra van tanítva a gyerek, hogy anya apa (és mindenki aki nagy) wc-be pisil-kakil, de a gyerek egy edénybe?

Miért nem a wc-re vannak egyből szoktatva?

Sokkal macerásabb a bili: tisztítani, fertőtleníteni, tárolni...

Arról nem is beszélve, hogy utána még egy plussz, hogy biliről wc-re szoktatni a gyereket.



2016. máj. 13. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

a lányom jobban szereti mint a szűkítőt..még csak szoktatom mindkettőhöz, tehát egyáltalán nem beszélünk arról, hogy azért nem szereti a szűkítőt mert eleve a bilivel ismerkedett meg először...de láthatóan feszeng a szűkítőn, zavarja a magasság és hogy nem ér le a lába.

ez az egyik ok amiért bilit fogunk használni.

a másik, hogy éjszaka, ha sietni kell, nem biztos hogy kiérne a wcre (főleg két szintes háznál pl). a bilit csak oda teszem az ágya mellé és kész.

2016. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
azzal együtt jó pár 2-3-4 éves forma gyerek van a közelemben, de egyiknél sem okozott problémát a biliről szűkítőre való átszokás.
2016. máj. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
mert akkor még nem tud rendesen felülni rá és neki macerásabb ??
2016. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Bella169 ***** válasza:
100%

Mert a bilit akár egyedül is tudja használni, míg a wc mellett ott kell állni, nehogy lepottyanjon róla a gyerkőc, mivel nem ér le a lába.

Sok gyerek egyedül szereti végezni a dolgát és nem kér hozzá közönséget csak szól ha végzett. Ahogy a felnőttek e szeretik ha valaki bámul rájuk miközben wc-znek. A legtöbb család pedig nem szereltet be pici wc-t mint amik az ovikban vannak, hogy ne kelljen bilit használni de a gyerek egyedül lehessen.

2016. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"mert akkor még nem tud rendesen felülni rá és neki macerásabb "


[link]


Egyáltalán nem macerás, és stabil, biztonságos.

2016. máj. 13. 15:17
 6/16 A kérdező kommentje:
Amit linkeltem, azt is tudja egyedül használni.
2016. máj. 13. 15:18
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
édes vagy, csak ezt kerülgetni egy 4 nm-es panel fürdőben...mert a szűkítőt ugye ledobom a wc mellé mikor nem ül rajta...de ezt konkrétan fogalmam sincs hova tenném mikor épp nem használja..vagy üljek én is erre?
2016. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Pont azt akartam írni,amit az utolsó.Nálunk ha egy ilyet beteszel a kis panel fürdőnkbe,konkrétan az ajtón nem tudsz ki/ be menni.Egyébként mivel nekem még nincs gyerekem csak saját tapasztalatot tudok mondani.Én,amikor kicsi voltam féltem a wc-től(konkrétan attól,hogy valami feljön a lyukon,míg én rajta ülök),ellenben a bilit szerettem(szép színes/mintás volt,kicsi is volt,így nem volt félelmetes)aztán,amikor elég nagy lettem hozzá magamtól szoktam át a wc-re(szűkít nélkül). Nem gondolnám,hogy ez olyan nagy dolog,legalábbis még nem láttam felnőtt embert,aki még mindig a bilit használja,mert nem tudott átszokni:D
2016. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsók, egy mozdulattal össze lehet csukni/hajtani és a wc mellett elfér, a panelban is, anno nekünk is volt ilyen,(a pokoli 54 m2-es panelunk luk méretű mellékheylisiségében is gond nélkül elvolt) persze ettől függetlenül használtunk bilit is először. Barátnőméknél például nincs fűtés a wc-ben, a hősugárzó meg nem melegíti fel a heyliséget ha hirtelen menni kell, így a gyerek egészen sokáig használta a meleg szobában a bilit. Millió oka lehet, szerintem nincs vele semmi gond, olyanról meg még én sem nagyon hallottam, hogy valakinél az átszokás jelentene gondot. A wc para az ettől tök független, ha elő is jön, általában avval függ össze, hogy eltűnik a végtermék, és ez egyéntől függően egyes lurkókból ijedtséget válthat ki, akárcsak az öblítés. De mindez az előzetes bilihasználattól tök független.
2016. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

hát jó, ha összelehet csukni az más..nekem egyszerűbb akkor is a szűkítő, amit összecsukni sem kell, ráadásul minél nagyobb egy ilyen dolog megpucolni is annál macerásabb, már pedig ugye legalább hetente illene.

meg szerintem erről a szerkezetről sem lehet más élmény átszokni a szűkítőre mint biliről kb :))


egy szó mint száz, egyszerűbb a bili, nekem ne császkáljon éjjel a házban be a wcre, ne kelljen minden estre ezt a dolgot rátennem a wcre, főleg ha két emelet van és teszem azt le kell lépcsőzni éjjel a wchez.

2016. máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!