Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért használnak az anyák bilit?

Miért használnak az anyák bilit?

Figyelt kérdés

Miért jó, hogy arra van tanítva a gyerek, hogy anya apa (és mindenki aki nagy) wc-be pisil-kakil, de a gyerek egy edénybe?

Miért nem a wc-re vannak egyből szoktatva?

Sokkal macerásabb a bili: tisztítani, fertőtleníteni, tárolni...

Arról nem is beszélve, hogy utána még egy plussz, hogy biliről wc-re szoktatni a gyereket.



2016. máj. 13. 15:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Értelek én :) Amúgy mi is ajándékba kaptuk az egyik lelkes nagymamától és már nagyobbacska volt, mikor elkezdte használni, viszont addigra meg nagyjából felesleges volt, mert szűkítőről is boldogult ugyanúgy. De nem is lényeges, ha a gyermek kezd szobatiszta lenni, szerintem a legtöbb szülő annyira örül, hogy megszabadulhat a pelenkától, hogy konkrétan az sem érdekelné, ha a egy nagyobb befőttesüvegbe végezné a dolgát :) Oké, ez erős túlzás, de értitek nyilván. Szerintem mindegy ki mit használ, a cél ugyanaz és itt is él a mondás, miszerint kinek a pap, kinek a papné.
2016. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Akkor nekem mázlim van a fiammal.

Kb 2 alkalommal ült bilin, csak ezt a szűkítőt használja.


"erről a szerkezetről sem lehet más élmény átszokni a szűkítőre mint biliről kb :))

"

Ezt nem tudom értelmezni, mert ez maga a szűkítő.


Szerencsére egyedül is gond nélkül használja a 3 éves fiam, és nagyon örülök, hogy nem kell a kakit szagolnom és hurcibásznom a lakásban. És bilit fertőtlenítenem kaki után.

Tény, hogy még éjjel kell a pelus, csak nappal szobatiszta, de mivel nem óriási (1 szintes) a ház, szerintem ki fog érni a wc-re.


De a válaszokat megkaptam, tényleg vannak praktikus okai a bilinek is. Nekünk így jó, bili nélkül, ezért nem is gondoltam pl a fűtetlen wc-re, vagy a több szintes házra, ahol nincs mindenhol wc.

2016. máj. 13. 16:07
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekünk is hasonló van, de mi nem tudjuk használni. Nekem is 3 éves a fiam, de egyedül letolt gatyávol nem tud lépcsőzni, ha a lépcsőn áll akkor pedig alig tudja letolni a nadrágot szűk a hely és előredől közben, ami lépcsőn nem szerencsés. Nem is érzi magát biztonságban, így itthon marad a bili. Elintézi egyedül, szól ha végzett. Nem okoz problémát.
2016. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

villanyt h oltja fel a gyerek a wc-ben ?

és am meg pont egy ilyen csipte be a gyerek combját

szerintem felül rá utána ?


nálunk olyan kicsi a wc h nem férne el mellette sem mert akkor meg mi felnötek nem tudjuk használni vagy addig kiteszem elé ?


ezt nehezebb tisztán tartani is mint egy bilit

2016. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mert nekem biztos tériszonyom lenne, ha a kb. vállamig érő magasságú valamire kellene ülnöm, és lépcsőn mászni, hogy fölüljek.


Gyerek-wc csészét meg nem nagyon érdemes néhány évre betenni. Bár, ki tudja.

2016. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"biztos tériszonyom lenne, ha a kb. vállamig érő magasságú valamire kellene ülnöm"


Ez aranyos.

De szerencsére nálunk csak csípőig ér, ha akar, épphogy de tud állva pisilni. Mert akkora. A lépcső csak megkönnyíti a felülést.

De annyira nem magas, hogy tériszonya legyen.

2016. máj. 17. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!