Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy áll a 3 év körüli gyermek...

Hogy áll a 3 év körüli gyermeketek a szobatisztasággal "nagydolog" terén?

Figyelt kérdés
Kisfiam októberben tölti a 3. évet, ami a pisilést illeti, az teljesen rendben van, még alvás közben is (ritkán fordul el baleset), de a kakival nem ez a helyzet. Sajnos nem akar bilibe/WC-be, vagy pelust kér vagy az alsónadrágba nyomja. Ez azért is rossz, mert szeptemberben elkezdte az ovit. Másnak is volt ilyen? Megoldódik majd vagy van valami "módszer" amivel ösztönözhetem?

2016. szept. 7. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Mia baja a bilivel? Hideg neki?

Vagy kicsi?

Vagy nem mondja miért nem?

2016. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiunk ugyanezt csinálta. Szólt, hogy kakilnia kell, hagyjuk békén és rohant elbújni és a bugyiba belenyomta majd jött és mondta, hogy sikerült. Próbáltunk mindent. Matrica ha a wc-be megy. A barátod is wc-be kakil, az óvodába is wc-be kell (nagyon várja az ovit, októberben tölti a 3-at, akkor kezd), semmi nem használt. Aztán anyukám megunta a bénázásunk és egyik nap amikor megint rohant elbújni kakilni, utána kiabált, hogy kap smartiesos csokit (ez a kedvenc kedvenc), a fiunk lemerevedett, annyit kérdezett, hogy komolyan? Mondtuk, hogy igen és belekakilt a wc-be. Örült nagyon, agyon dicsértülk, pár alkalommal még kapott csokit, de aztán már csak a dicséret maradt és nincs vele gond azóta sem. Mi nem akartuk édességgel ösztönözni, de anyukám megunta. 😊 mondjuk könnyebb így és már bánom, hogy nem hónapokkal ezelőtt mondtam, mert nálunk már majdnem fél éve ment a huzavona.
2016. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
A wc re tehető "gyerekülés" sem működik?
2016. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi fiunk egyébként azt mondta, hogy fáj a hasa a wc-n/bilin.

Amúgy a szakemberek annyi segítséget adtak, hogy ez nem kóros, nem kell ebből ügyet csinálni, rengeteg gyerek van ezzel így, ovival nem lesz gond, mert ott inkább nem fog wc-zni. A környezet meg ugye hüledezett, hogy így nem mehet óvodába. Nagyon sz.r helyzet, már bocsánat a hasonlatért.

2016. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is az ajándék oldotta meg, elekromos autó volt amire vágyott, elkezdtük mondogatni aki elekromos autót vezet az nem pelusos és tiszta a kis boxere.

Na ez betett neki, végig üvöltötte a házat hogy ő mit tud.

Két hét múlva egy cwzés után ott ált a wc előtt a hummer dudu (így mondta). Volt visongás sírás, úgy örült.

Azóta ő nagyfiú :)

2016. szept. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Júniusban volt három, holnap kezdi az ovit, és ugyanígy állunk kakifronton. Én sajnos még nem találtam meg a megvesztegetésére alkalmas holmit... :P
2016. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Lányom júliusban lett 3 éves. A pisilés remekül megy, szól hogy kell neki, menjük a wc-re vagy magától lerendezi a bilibe.

De a kakát rendszeresen a bugyiba nyomja. Sokszor nem is szól egyből csak percek múlva, mikor már én is felfigyelek a szagra. Minden egyes baleset után elmondom hogy legközelebb próbáljon meg előtte szólni. Ez megy két hónapja de semmi.

Az óvónőknek mondtam mi a helyzet mikor itt voltak nálunk,azt mondták egyenlőre ne aggódjak, az oviban biztos meg fog oldódni. Hát én mondtam oké. Én is csak ebben bízok, mert ő sem ilyen lekenyerezhető fajta.

2016. szept. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már mi is, hogy a bili helyett akkor inkább a WC-re üljön (szűkítővel), de az sem. Én is minden alkalommal elmondom neki, hogy legközelebb szóljon, mert ez így nem jó neki sem és anyának sem, persze nem szidom le, de mindig elmondom neki. Az ajándékozást nem mertem még bevetni, mert aztán tartok tőle, hogy majd mindig követelni fogja, de akkor lehet, hogy meg kellene próbálnom. Abban bízom én is, hogy talán az oviban megoldódik, csak azért ott ez elég kellemetlen...
2016. szept. 8. 09:29
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a lekenyerezés nálunk sem mindig válik be, átlát a dolgokon. :)
2016. szept. 8. 09:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Elnézést a visszakérdezésért. Nálunk nincs ilyen gond, de egy ismerősünk 5 éves kislányánál igen. Ezért szeretném kérdezni, hogy akiknél a kicsi nem hajlandó wc-be/bilibe kakilni, náluk a gyerekek láttak felnőttet nagydolgát végezni? Mert náluk ez tabu. Arra gondoltam, hogy nem ez okozza-e a problémát.
2016. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!