Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 18 hónapos babátok hol jár...

18 hónapos babátok hol jár már a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 14:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Sehol.
2015. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

18 hónaposan lányom még nem állt sehogy.

Aztán 20 hónaposan elkezdte mondani, hogy pisi, kaki (szólt előre), úgyhogy levettem róla a pelust, és 3 hét múlva már szobatiszta volt nappalra, balesetek nélkül.

2015. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
sehogy :) nyár végén lesz két éves, nyáron most majd megpróbáljuk a bilit...
2015. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Sehogy. Most 3 éves, még nem akar wc-be kakilni.
2015. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Most lesz 17 hónapos, de már kb. 2 hónappal ezelőtt magától ráült a bilire és néha-néha belepisilt, belekakilt. Egy hónapja húzogatja a ruháját és mondja, hogy pispis, aztán vagy bepisilt már a pelusba, vagy sikerült a bilibe. Most szintén húzza a ruháját, vagy egyenesen elindul a wc felé. Megpróbálja feltenni a szűkítőt. Belepisil a wc-be, letép a wcpapírt és kitörli magának. :) Feláll a wcdeszkára lehúzza a wc-t és utána mutatja, hogy menjünk kezet mosni. Persze ez csak 2-3x van egy nap, a többi a pelusba megy. Amúgy 2. gyerek, az egészet a tesójától leste el. Az első 2,5 évesen lett nappalra szobatiszta és rá két hónapra éjszakára is.
2015. ápr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Sehogy sem állt. Most lesz nyáron 3 éves és most sem áll még sehogy. Talán majd a nyár...
2015. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
És ti automatikusan ráültetitek időközönként a bilire vagy csak mikor a gyerek szól vagy jelzi?
2015. ápr. 7. 15:13
 8/21 anonim ***** válasza:
Én kérdezgettem, biztos, ami biztos. Ha sokáig nem szólt, ráültettem a bilire.
2015. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha te ülteted rá időnként, annak semmi köze a szobatisztasághoz. Ha ő szól, akkor jó.
2015. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Én 8 hónapos kora óta ültetem bilire mióta tud ülni, így hozzászokott hogy ülni kell rajta és nem mindig akar megszökni és tudja hogy pisilni és kakilni kell bele, de nem szól nem jelzi hogy kéne, én így időközönként ráteszem és vagy van benne valami vagy nincs.

Beszélni sajnos még nem beszél szavakat sem, nem hogy pisi vagy kaki.

Nyárára tervezem hogy sokat lesz pelenka nélkül és kis bugyiba, hátha hajlamos lesz majd rá ülni is mert magától még egyszer sem ült rá, helyezkedni helyezkedett ah nem jól tettem rá de egyedül sosem ült rá még ruhástól sem.

2015. ápr. 7. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!