Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság

A kérdés

Pisiszagot mivel szeditek ki a ruhából?

2 naponta mosok. Napi 3-4 nadrág kerül kisebb-nagyobb folttal a szennyesbe, de hiába áztatom előtte. A gép előmosással kezd+ intenzív 40 fok. Ariel vagy bonux folyékony mosószer+lenor vagy cocolino öblítő. Száradás után mégis pisiszagú a ruha. 60 fokon kiszedi, de úgy tönkremennek a ruhák.

2016. nov. 28. 15:03  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
én is 40 fokon mosom a ruhákat de nekem még soha nem maradt pisi szag bennük... nem lehet hogy túl sok ruhát teszel be a mosógépbe és nem tudja rendesen átmosni? mást nem tudok elképzelni..

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/20Időpont 2016. nov. 28. 15:18 Privát üzenet
Én is csak arra tudok gondolni, mint az első, hogy túlterhelt a mosógéped. Én is minden 40 fokon mosok, nincs előmosás, ha nagyon koszos egy kis vanishbe előáztatom, de ennyi, még soha nem marad koszos, pisi szagú stb, pedig még a babaruhákat is így mosom.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/20Időpont 2016. nov. 28. 15:22 Privát üzenet

Ez nekem is fura, már áztatás után sem szabadna pisiszagúnak lennie. Egyébként ha áztatod is, teljesen felesleges az előmosás.

Áztasd ecetes vízbe a pisis nadrágokat, az ecet nagyon jól szagtalanít. Vagy mosás közben valamelyik öblítőfázisnál (de ne az utolsónál) önts a gépbe egy kis ecetet, de szerintem is inkább az a gond, amit első írt, vagy a gépeddel van probléma.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/20Időpont 2016. nov. 28. 15:25 Privát üzenet

Én is 40 fokon mosok, hasonló termékekkel, mint te (Ariel, Coccolino) de még sose maradt pisiszagú egy ruha sem. Pedig én még előmosást se használok.

Én is az előttem szólókhoz csatlakozom: talán túlpakolod a mosógépet és emiatt nem lesz jó illatú.

Főleg azért furcsa, amit írsz, mert még be is áztatod előtte. Szerintem már annak el kellene vennie a szagot.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/20Időpont 2016. nov. 28. 15:25 Privát üzenet

Valami nem stimmel, nem szabadna pisiszagunak maradnia. Jo az a mosogep ?

Es mi lesz mindig pisis ?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/20Időpont 2016. nov. 28. 15:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

6 éves a gép, hát el tudnék képzelni jobbat is, de nem hiszem, hogy ez a gond. Nem pakolom túl.

Érdekes, hogy a pamutbugyikon nem érzik, de a polár bemelegítő rendesen büdös maradt.

# 6/20Időpont 2016. nov. 28. 15:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha ilyennel beállítok a gyerekorvoshoz vajon hülének néz, kér vizeletvizsgálatot?

# 7/20Időpont 2016. nov. 28. 15:35 Privát üzenet
Ez NEM orvosi probléma, hanem mosástechnikai. Ha ezzel megkeresel egy orvsot, akkor - JOGOSAN - hülyének fog nézni.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/20Időpont 2016. nov. 28. 15:39 Privát üzenet

Ha büdösebb mint az átlag, az utalhat húgyúti fertőzésre, de azt a szagot is ki kéne tudnia venni a mosásnak.

(Mondom ezt úgy, hogy VUR-os baba anyjaként sokszor voltunk HUTI-val kórházban is).

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/20Időpont 2016. nov. 28. 15:47 Privát üzenet

Takarítsd ki a gépedet (két üveg ecete 90 fokon), aztán ha nem segít, és továbbra is érzed, válts mosószert, vagy öblítőt.

Szerintem te valami más szagot érzel, kizárt, h áztatás, előmosás után is érzed, de csak bizonyos ruhákban....

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/20Időpont 2016. nov. 28. 16:44 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Progesteron Exeltist szájon át, hogyan szedtétek, szeditek? Meddig kell alkalmazni? Hogyan hagytad abba? Mi a hatása?
Mivel szeditek ki a foltokat?
Ti mivel szeditek ki pl: a zsírfoltot a baba ruhájából?
Hogy szeditek az E vitamint? Ovuig vagy minden nap?
Ti hogy szeditek a terhesvitamint?
Hogyan szüntethetném meg a pisiszagot?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szobatisztaság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!