Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan segítsek? 7 hónapja...

Hogyan segítsek? 7 hónapja tartó kaki probléma.

Figyelt kérdés
Nyáron szokott le a pelusról a kislányom. Éjszakára még kell neki. Kakit a pelenkába tette bele mindig este. De a hónapok teltével már ott tartunk, hogy minden egyes kakikás elott sír h nem akarja. Sokat iszik, nem kemény neki általában. Próbálok rostdús étkezést is adni neki. Egyébként 3 éves múlt. Pszichológiában van az, hogy a saját részüknek gondoljak és nem tudják elengedni, ezért sem megy bele a bilibe pl csak pelusba. De ez meddig tart? A másik kérdésem pedig, hogy mivel tudok segíteni neki? Beteg volt 2 hétig. Azóta ott tartunk h nem kakil csak ha adok neki kúpot, visszatartja másfél hétig is akar. Ezt meg nem szeretném mert hozzászokik a szervezete. Ingere van, de visszatartja. Felek, hogy később egy szorulásos egyén lesz a mostani rossz beidegződés és félelem miatt. Nem tudom, hogy mit tegyek? Ne is vegyek róla tudomást és ne erőltessem vagy ellenkezőleg? Elnézést, hogy hosszú lett. Minden tippet szívesen vennék,

#kaki #Szibatisztaság
2017. jan. 22. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A válaszokra én is kíváncsi vagyok, mert az én kislányom is hasonló módon csinálja. Ő is 3 éves múlt, éjszakára még néha jó a pelus, és kakilni egy héten egyszer, igaz wc-be. Nagyon visszatartja, ez látszik. Mikor a wc-be kezdett kakilni 2,5 évesen, akkor tetszett neki, naponta kakilt. Az újdonság elmúlt, és nem akar kakilni. Én kúpot nem szoktam neki adni, épp azért amit írtál. Ne szokjon hozzá. Csak így nem jó, mert nemcsak, hogy egészségtelen, de fáj neki. Sokszor szerintem már ezért is tartja vissza, mert tudja, hogy fájni fog.

Bocs, hogy csatlakozom, de én is kíváncsi vagyok tapasztalatokra. Ki lehet ezt nőni, meddig tart? Vagy így marad?

2017. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, sok jót sajnos nem tudok írni. Kisfiam április végén lesz 4 éves, mi is ezzel küzdünk lassan már egy éve. Mondjuk ő alapból szorulásos volt mindig. November elején be kellett vinnünk a kórházba beöntésre sajnos. Ott felírták neki a Makrogolt, ami igazi csodaszer, ezerszer többet ér, mint bármilyen szirup vagy kúp. Ezt akkor adom neki, ha már látom, hogy kezd bekeményedni a széklete, kapja 3-4 estén át és olyankor jó ideig nincs gond azzal, hogy kijöjjön. Viszont ezen túl a mások probléma, hogy a kisgatyóján kívül sehova máshova - egyelőre - nem hajlandó kakilni. Már ovit kellett váltanunk emiatt a probléma miatt, voltunk már pszichológusnál, most kezdtünk egy másiknál. Ő azt mondta, hogy próbáljam rávenni, hogy arra az időre visszakapja a pelenkát és abba menjen a kaki. Most ezzel próbálkozunk, egyelőre eredmény nélkül. Tudja, hogy mi a dolga, úgymond, de már annyit magyaráztuk neki ezt, hogy akkora elvárásként éli meg, hogy lehet, már emiatt sem megy. De ha meg ráhagyom, akkor meg attól kattanok be, hogy nem teszek meg mindent, ördögi kör... Soha nem gondoltam volna, hogy ez ilyen nehéz is lehet. A családomban mindenki csak néz kérdőn, soha senkinek nem volt ilyen gondja a gyerekével.

Ez a lassan egy éves küzdelem már nagyon idegőrlő, próbálok türelmes lenni, remélem elérjük lassan azt a szintet, hogy legalább egy kis előrelépés történjen.

2017. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagyok otthon a témában.de vam egy 3 éves kisocsem. Anyukámék igy szoktatták kakilni, hogy anya leult a wc-re es a tesom is, es elkezdett szocializalodni
2017. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó,aranyos vagy, hogy segíteni próbálsz, de sajnos ez nem ennyire egyszerű.

Nekem már van két nagyobb gyermekem, akiknél semmi problémát nem okozott a kakilás. És a kicsinél küzdünk. Ő is 3 éves. 2 hónapja nem kell pelus, szól hogy pisilni kell és megyünk a wcre. Éjjelre sem kell pelus. Amikor kakilni kell akkor is szól, de csak pelusba kakil. Sokszor próbáltuk a wc-be de a pukikig jutottunk csak, utána felkel és kéri a pelust. Ez bizony ördögi kör. egyszer csak valami megérik benne és másképpen dönt én ebben bízom.

2017. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Látom nem csak egyedül vagyok ezzel a problémával. Most azt találtam ki, hogy keresek valami olyan készítményt pl lenmag, hashajtó lekvár amihez nem szokik hozzá. Azt adom neki, hogy ha jön az inger ne legyen olyan könnyű elnyomni. Most is ott tartok , hogy 5 napja visszatartja és naponta 10x elmondja, hogy nem akarok kakilni. Megőrülök ettől.
2017. jan. 26. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!