Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nem túl korai a bilizés?

Nem túl korai a bilizés?

Figyelt kérdés
Kisfiam áprilisba lesz 2 éves,2 napja leveszi a nadrágját,pelenkát,mondja,hogy pisi,ráül a bilire,de nem pisil bele. Ma egyszer belepisilt, amikor valamiért kimentem a szobából. Mostmár próbálkozzak vele vagy korai?
2017. jan. 22. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ö akarja, akkor miért ne? A gyerekek nem egyformán érnek, van, aki elöbb lesz kész a szobatisztaságra.


A fiam kb két éves volt, amikor bejelentette, hogy nem kell pelus - és attól kezdve csak igen ritkán (max havonta-kéthavonta egyszer) történt baleset. Kb fél évvel késöbb szintén szólt, hogy éjjel "nagyfíússan" akar aludni (ez akkor nála azt jelentette, hogy pelenka nélkül) és ettöl kezdve éjjel is szobatiszta volt.

2017. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

Orulj neki ,hogy csinalja. Ertelmes.

Vannak gyerekek,akik neg 3-4 evesen se szobatisztak

Az en kisocsem 21honapos volt,amikor szobatiszta lett,es elkezdett motyogni a csalad szeme fenye.

2017. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%

A lényeg az, hogy önszántából tegye, ugyanakkor te mint felnőtt mutass neki technikát. Ha ezt betartod, akkor nincs túl korai, legfeljebb csak túl késői eset lehetséges.


(A negyedik szülinap tájéka egyébként határeset, az nem túl késői, de azon túl megkésett szobatisztaságról van szó.)


De nézzük a kérdésedet, hogy túl korai-e.


Tehát ha nem erőlteted, akkor nem lehet túl korai. Kínában sok anya az ülepnél kivágott babanadrágot ad babájukra azért, hogy mielőbb hozzászoktassák gyermeküket az ürítési ingernek a bilihez való asszociálásához. Tehát semmi bugyi, semmi pelenka, az ilyen technika esetén, hanem pucér popsi, az ülepénél kivágott nadrágban.


Ezért Kínában gyakran már a fél éves babák is szobatiszták, bár ez nem törvényszerű, egészséges esetben se törvényszerű, de elég gyakori ott, állítólag.


Mit értek "szobatisztasági technika" alatt? Semmi különöset, alapvetően annyit, hogy megmutatod neki a bilit, akár eljátszhatod vele plüss állattal, ahogy az bilizik, hogy megtudja a babád, hogy a bili mire jó, és hogy te örülsz annak, ha abba pisil, kakil. Aztán hadd gyakoroljon kedvére, amikor akar, persze hagyd neki elől a bilit.


Van, aki egy-másfél éven át gyakorolja, mire totálisan alkalmazni tudja. Nincs evvel semmi gond.


Ahogy avval sincs gond, ha már néhány hónaposan tud bilizni egy gyermek.

Kivéve, ha erőltették a felnőttek!

2017. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Hármas vagyok, folytatom. Amit még tudni kell: érdemes külön kezelni a nappali -úgy értem, napközbeni- szobatisztaságot (nagydologról beszélünk most is), valamint az éjszakait. Ha nappalra szobatiszta lett a gyermek, attól még lehet, hogy éjjelre kell neki, és evvel nincs gond.


Gond lehet viszont a következetlenségből!

Tehát ha már szaktatod nappal a bilire, akkor fokozatosan egyre ritkábban adj rá pelust napközben, lehetőleg hetek alatt hagyd el - de soha többé ne add rá nappal, mert megzavarhatja!


(Kivétel lehet, ha egyértelműen kiderül adott gyermekről, hogy erre vonatkozó fogyatékkal élő.)


Ellenben ha már nappal nem adsz rá pelust, attól még lehet, h egyelőre éjjelre jobb, ha rajta hagyod - ez NEM fogja megzavarni a nappali szobatisztává válásban! Tehát ha következetes vagy nappal, az fontos, és az is, hogy következetes legyél éjjelre is!


De a két folyamat -a nappali és az éjjeli- NEM üti egymást, nem zavarja meg a kisgyermeket, normális esetben.


(A kettest amúgy nem tudom, miért pontozták le, na mindegy...)

2017. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

Még mindig én vagyok, egy ötlet (nem tudom, mennyire vagy tapasztalt, vagy "vadi új szülő" vagy esetleg), bocs ha nem mondok evvel újat:


Mint általában, a szobatisztává válás folyamatát is hagyd, hogy játéknak tekintse, és le is kötheted őt, tehát tehetsz a bili mellé képeskönyvet, játékot, és persze pislants rá akkor is, ha a szomszéd helyiségben vagy, pl ha azt látod, hogy ráül, de csak mered maga elé, akkor hagyd egy kicsit magára, majd pár perc után, ha még rajta ül, tehetsz a kezébe képeskönyvet, vagy játékot, az leköti közben, kényelmesebb neki így megszokni a bilizést.


De a helyzet adja... Ha ráül, akár azonnal adhatsz a kezébe valamit, vagy van, aki nem szeret könyvet nézni / játszani, hanem csak ülni rajta. Majd kitapasztalod, hogy a te gyermekednek mikor mi jó ez esetben. ;) Sok sikert! :)

2017. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet adtam. Azóta ő mégegyszer belepisilt. Én még nem is eröltettem,gondoltam majd nyáron kipróbáljuk. Adtam rá pelust,hogy elaludjon abban,erre majdnem elaludt,de felkelt levette a nadrágját,igaz,az eleje mellé ment,de a többi a bilibe,mindezt magátol. Nagyon megdicsértem. Csak azt nem tudom hogy akkor ha megyünk valahova s adok rá pelust nappal,akkor mi lesz a helyzet. Vagy ez ha elkezdődik akkor napközben ez mikorra lehet elhagyni a pelust?
2017. jan. 22. 18:04
 7/19 A kérdező kommentje:
Tegnap ugy olvastam a mesét,hogy ült a bilin,mellette ültem a földön
2017. jan. 22. 18:08
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sokkal 1 éves korom után leszoktam a pelusról, tesóm kb. 2 évesen.

Szerintem nem korai.

2017. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú válaszokat :) kezdő vagyok még nagyon. Ugy láttam,hogy akkor megy a bilihez,mikor már elkezd neki folyni a pisi. Szerintem még nem érett meg vagy nemtudom,de hagyom ahogy akarja,az ő ütemében fejlödni.Ezért is kérdezek,várok tanácsokat stb. Erőltetni nem fogom az biztos.
2017. jan. 22. 18:38
 10/19 anonim ***** válasza:

Kisfiam 21 hónaposan kezdte ezt, mert a nagy tesótól látta ezt, őt nem kell pelenkázni :)

Pár napig igazi harc volt a pelenkázás. Végül DM bugyi pelust adtam rá, amit ő is letudott venni.

2 hónapon keresztül ment ez. Pisi előtt szólt ment a bilihez és néha baleset volt.

Nem meséltem neki bili közben mert arra figyelt. A wc mellett volt a bilije, csendben nyugalomban ingerek nélkül volt ott. FP komfortos bilije volt, nekem biztonságot adott a háttámlája, hogy nem esik le róla

2017. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!