Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mégsem érett még a szobatiszta...

Mégsem érett még a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Kislányom 32 hónapos. pár hete mondogatta szinte minden este, hogy bugyit kér. ráadtam bugyipelust a hosszúhétvégén, amit le tud húzni és húsvétkor nagyon lelkesen és elég ügyesen használta a bilit és a wc-t is. kakival nem volta baleset, pisivel is csak egy-egy és alvás közben néhányszor. az utobbi napokban totális visszaeses. vihoraszva kozli, hogy belepisiltem a bugyiba, ha kozli egyaltalan. tobbnyire elmegy bilire, de jo heccnek tartja kb, ha megsem. meg can, hogy mondja, hogy pisilni kell, de meg nem mozdulna. ugy kell szolni neki, hogy akkor irany a wc. akkor persze megy, de ilyenkor sokszor kesve er oda. a korabbi Balazs egy-egy baleset helyett a pisik minimum fele kot ki a bugyipelusban. visszaadjam ra a pelenkat vagy eroltessem ra a korulmenyek ellenere is az igazi bugyit? a nedvesseg kulonosebben nem erdekelte, mikor negy este igazi bugyi kerult ra es ketszer balesetes lett az igazi is :-( nem szolt. kb eszre se vette, nem zavarta. en ugy gondoltam, képes lenne mar a szobatisztasagra, de most elbizonytalanodtam, hogy erdeklodes hianyaban megis visszaadom ra a pelenkat. husvet ota folyamatosan itthon van, mert kicsit betegeskedett, de meg lazas betegen is tudott szolni, hogy pisilni kell. azota viszont nem igazan. holnap ujra bolcsi es nem tudom, hogy pelusban, bugyipelusban vagy bugyiban induljon utnak reggel a bolcsibe
2017. ápr. 23. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Nekem úgy tűnik, hogy érett rá, a kora alapján it itt az idő rá bőven. Szerintem csak nem érdekli, lusta, könnyebb a bugyiba pisilni, te úgy is kicseréled neki. Én nem hagynám ennyiben, nem adnék rá többet pelenkát. Érti, hogy mit kell csinálnia, csak nem akarja megcsinálni.
2017. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem is ez az érzésem. Annál is inkább, mert rendkívül erős akaratú gyermek. de pont ezért simán benne van a pakliban, hogy magunkkal szúrunk ki és szanaszét pisil bugyiban a lakásban csakazértis :-( és igen, be kell lássam, lusta is a szentem más dolgokban is :-( szóval ez is stimmel. nagyon önálló és ügyes, de csak ha kedve van hozzá. ha nincs, akkor fülsiketítő hisztit vág le azon is, ha azt találom mondani, húzza le a cipőjét. vergődve visítozik, hogy nem tudon nem tudom. minimum 10 percig szenved és vergődik és ordítva cirkuszol, de persze leveszi végül egyedül
2017. ápr. 23. 21:13
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

En viszont azt mondom, h ne eroltesd! El fogja hagyni magatol is a pelust, ne aggodj.

En egy percig nem eroltettem a fiamnal, nem is volt baleset, miutan vegleg elhagytuk a pelust. (a 3. Szulinapja korul)

Jon a nyar, szerintem boven raersz akkor komolyabban foglalkozni a leszoktatassal.

2017. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Vagyis adjal ra bugyipelust amibe nem gond ha belemegy a pisi de kozben tudatositsd benne h szoljon ha pisilnie kell! Es dicserd is meg nagyon ha szol es a wc-be sikerul vegeznie a dolgat!
2017. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hasonló volt a nagyobb fiamnál is, mint nálatok. A "szúrós" pelus már nem kellett, a bugyi pelust is csak éjjelre viselte el és a gatyóba direkt elbújt bekakilni. Aztán egyik napról a másikra meg már a kakival semmi gond, a pisi meg mintha direkt csinálná. Hihetetlen, de a 3. szülinapja körül ez az egész abbamaradt. Nem tudom, ki rakta össze ezt a 3 évesen érik meg rá igazából a gyerek dolgot, de nála huszárvágással megszűnt a becsinálós véletlen és a szórakozás is. Egyszerűen szobatiszta lett teljesen. Mondjuk én megmagyaráztam, tanítgattam, kiabáltam is vele emiatt, aztán meguntam és bugyipelus kötelezően nappalra is, aztán meg nem, aztán megint mégis. De tuti nem ezektől hagyta abba a bepisilést, hanem csak úgy magától igénye lett rá és ügyesen el is intézi egyedül (ez neki szintén fontos lett) a pisilést. Türelem :)
2017. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem erőltetném a dolgot, egyelőre visszaadnám a pelust. Különösen mivel bölcsis, ahol a legritkább esetben kooperálnak (sajnos) a gondozók abban, hogy leszokjon a gyerek a pelusról (állami bölcsiben legalábbis ez a tapasztalat). Nemsokára jön a nyári szünet, én akkor futnék neki újra, akkor viszont következetesen nem adnék pelust nappalra, csak éjszakára (arról biztos hallottál, hogy az éjjel később lesznek ágytiszták a gyerekek többnyire és az nem tanult, hanem hormonális kérdés...általában akkor érdemes elhagyni az éjjeli pelust, ha van 2-3 száraz pelusos éjszaka).
2017. ápr. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen, ejjelre kesobb lesznek szobatisztak, azt mondjak. viszont azert is adtam ra bugyit, bugyipelust, mert elotte hetek ota szinte minden ejjel szarazon ebredt es delutani alvaskor se pisilt be. most meg napok ota, ahogy ma reggel is az a modi, hogy az agyban fekve kozli, hogy pisilni kell, de meg nem mozdulna, hogy elmenjen a biliig. szolunk neki, hogy akkor menjen ki a bilire pisilni, de nem megy, mig oda nem megyunk erte es el nem inditjuk vagy visszuk. ez ma is egy percen belul megtortent, megis bepisilt a bugyipelusba es meg az ágya is pisis lett, mert nyilvan ejjel mar egyszer bepisilt es tobbet a bugyipelus se birt, ugy tunik. mindenesetre ujfent vigyorogva jott ki a szobabol pisisen is, rem buszke volt magara...

kakibol mind a bilibe megy, miota bugyipelus van, de a mai "moka" utan reszemrol visszakerul a pelus

2017. ápr. 24. 06:39
 8/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Hogy alakult végül nálatok a szobatisztaság? Vártál és megoldódott magàtól?

Pont mint ha az én lànyomrol írtál volna..ugyanígy vagyunk mi most. .

2019. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!