Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom szeptembertől oviba...

Kislányom szeptembertől oviba menne de csak pelusba hajlandó pisilni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy tulajdonképpen simán szobatiszta lehetne mivel nem pisil be ha nincs rajta pelus. Éjszaka, és alvás közben sem pisil egyszer sem. Bugyiban van egész nap, de addig tartogatja a pisit amíg nem kap pelust. Ez akár 4-5 órát is jelenthet, de nem merek addig várni míg bepisil mert félek hogy gondja lesz belőle. Teljesen tanácstalan vagyok. Okos értelmes kislány, elmúlt 3 éves, de egyszerűen azt mondja nem akar bilibe, wc-be pisilni, nem tudja elengedni. Így mehet az oviba? Velük még nem beszéltem augusztusban lesz szülői értekezlet.
2017. aug. 1. 09:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a gyerekorvost, lesz e bármi baja, ha pár alkalommal hagyod, hogy addig tartogassa, ameddig csak bírja.

Szerintem pár nap alatt megoldódna, ha nem adnál rá pelenkát, bármennyire kéri.


És pl kertben guggolva a fűbe pisil? Tehát a vécével/bilivel van baja, vagy mindennel, ami nem pelenka???

2017. aug. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Lehet hülye kérdés, de mondjuk téged látott már pisilni? Mert az én fiam még messze van a szobatisztaságtól, de kaptunk egy használt bilit, csak beraktam a wc helyiség sarkába, és mikor én ülök a wc-n, akkor ő ráül a bilire ruhástól. Teljesen magától, én csak egyszer ültettem rá, hogy megnézzem mennyire nagy neki.
2017. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Lát engem pisilni, folyton jön velem, nagyon kíváncsi mindig meg akarja nézni hol a pisi, segít lehúzni a wc-t. Tegnap a bölcsiben miután felkelt levették a pelust, ez lehetett olyan 2-3 óra között, este 9-kor még nem pisilt. Akkor adtam pelust neki, egyből elvonult pisilni, jött boldogan hogy pisilt, kéri a bugyit és abban aludt éjszaka. Hétvégén megpróbálom, hogy elfogyott a pelus meddig bírja, csak azért már amikor látom hogy szorítja, feszít neki nehéz nem pelust adni.
2017. aug. 2. 10:03
 14/16 anonim ***** válasza:

A kislányom 2 éves volt, amikor anyám ráültette a bilire, közben megivott vagy fél liter teát. Látszólag jól érezte magát a bilin, de nem mert belepisilni. Addig tartogatta, amíg már nem tudott kijönni. Egyszer csak nekiállt sírni, hogy "fáj a hasa" (a húgyhólyagját feszítette a pisi). Otthoni körülmények között nem tudtunk vele mit csinálni, csak üvöltött tovább fél órán keresztül folyamatosan. Apám először nem is akart bevinni minket az ügyeletre, mert " majd kijön". Nem jött ki, orvosi segítség kellett. 3 deci vizelet jött ki a kórházban, és kb. ekkora egy 2 éves hólyagja. Szóval szerintem ne kényszerítsd arra, hogy tartogatnia kelljen, mert nem biztos, hogy tényleg kijön magától a végén.

Oviban több dolog lehet: 3 éves kor után kötelező, tehát "papíron" be lesz íratva, de az óvónők megkérnek, hogy ne vidd. Ha ez nem megoldható, akkor más gyerekeknél úgy van, hogy beviszik pelus nélkül (mert pelenkásan nem viheti), és naponta többször bepisil, heteken át, az óvónénik meg takarítanak, amíg nem lesz szobatiszta a gyerek. Nálatok akkor ez nem opció.

De pl. a mi körzeti ovinkba simán felveszik az olyan gyerekeket is, akiket még pelenkázni kell. Állítólag hamar átszoknak a wc-re. Azt tudod, hogy nálatok pelenkás gyereket szabad-e vinni?

2017. aug. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha tartogatja attól nem lesz semmi baja. Ebben a kórban erős a hólyagizom, és egy idő után bepisil. Nem tudja addig visszatartani, hogy gond legyen.


Egyébként kislányoknál gyakori, hogy szeretik tartogatni a pisit. Lehet csak ürügyet keres, hogy mért tartogatja.


Az legyen a cél, hogy ne legyen pisis a ruhája és nincs pelenka. A többit bízzuk a gyerekre. A gyereknek is van önbecsülése, együtt fog működni. Tehát kérjük ki a gyerek véleményét a pisiléssel kapcsolatban. El kell mondani a tényeket pl. már nagylány és mik az elvárások. És a döntést hagyjuk a gyerekre. Ha tapasztalja az együttérzést, megértést, bizalmat. Együtt fog működni.

2017. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok 40f. Tartjuk tiszteletben a gyerek érzéseit. Fölöslegesen ne zaklassuk a pisiléssel. Pl. most menj, ne tartogasd. Ezzel ugyanis a bizalmatlanságunkat mutatjuk ki, vagy szembeállítjuk a gyereket saját érzéseivel, önmagával.
2017. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!