Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szoktassam le a pelusró...

Hogyan szoktassam le a pelusról lassan 3 éves kislányomat, ha még nem jelzi, hogy pisilnia kell?

Figyelt kérdés

Óvoda miatt november-decemberrel szobatisztának kellene lennie, illetve ajánlott. Mondjuk ez most majdnem, hogy mellékes.

Öltözni-vetkőzni még annyira nem megy, felülről nem tud levetkőzni, csak ha kicsit segítek, de akkor is még elég nehezen. Nadrágot is még elég nehezen veszi le-cica nadrág.

Cipőt viszont már régen felveszi-leveszi. Felöltözni is csak segítséggel meggy felülről, alulról jóformán sehogy.

Nem jelzi, hogy éppen produkál, vagy kell neki.

Tudja elméletileg, hogy mire való a bili, wc, hogy oda járunk, meg hasonlók. Látja már jó ideje a többi kis pajtástól, hogy mennek a wc-re, bilire és itthon is. Jó ideje kinn van már a bili a fürdőbe. Ha leveszem a pelust és bugyit adok rá-ez már haladás, hogy hajlandó felvenni, mert sokáig hallani se akart róla-, akkor a 2. pisis butyi után követeli a pelenkáját. Igazából annyira nem zavarja, ha pisis lesz, vagy koszos. Kaka se igazán zavarja a pelusban. Azt már mondja, hogy bekakált, vagy ha pisitől tele a pelus.

Beszéddel és értéssel, figyelemmel nincs gond, sőt, nagyon értelmes gyerek, kommunikációja fejlett.

Nővére 1.5 évesen már mutatott jeleket a szobatisztaság felé, 2 évesen szobatiszta, 3 évesen ágytiszta, önállóan vetkőzött, öltözött, viszont beszélni még 3 évesen is alig tudott, figyelme és értelme ilyen idős korában elmaradt a hugáétól. Egyszóval totál ellentétek ebből a szempontból:D

Mit csináljak? Van értelme csak símán levenni a pelust? Előfordulhat, hogy x idő után leesik neki, hogy szólni kell? Mondjuk egy hónap után vagy mennyi idő?

A gond, hogy dolgozom, szabadságot nemigen kapok, csak minden 2. hétvégén vagyok mindkét nap itthon....

Gondoltam nem stresszelek rá és majd ő ha készen áll, akkor szól, de az óvoda most próbál kicsit nyomni, hogy legyen szobatiszta, mire betölti a 3-at. Decemberben tölti....

(Külföldön élünk, ha valakinek ellentmondásosan hangzana, hogy még nincs 3 éves, de már ovis)

A fő kérdés, hogy van e értelme levennem a pelust, és meddig tarthat, mire szobatiszta lesz...valaki hasonló helyzetben?


2017. szept. 8. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól gondoltad; ne stresszelj rá és majd ő szól, ha készen áll rá.

Ne erőltesd, hagyj időt neki és ne engedj az óvodai nyomásnak.

2017. szept. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hagyd rá.

A lányom 3 évesen pont itt tartott (májusban volt a születésnapja). Nyáron jeleztük a szülőin, hogy szobatisztaság a kanyarban sincs. Aztán augusztusban valahogyan magától, 2-3 hét alatt szobatiszta lett.


Érdemes tudni, hogy orvosilag 4 éves korig normális, ha nem szobatiszta a gyerek. Tehát egészséges gyereknél 4 éves kor után kell csak foglalkozni a témával.

2017. szept. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, attól nem lesz szobatiszta, hogy naponta 10x összepisil mindent.

Te dolgozol, akkor gondolom ő bölcsibe jár?-nem maradhat ott még egy évet, és akkor van ideje kényelmesen a saját tempójában letenni a pelust?

2017. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt egybe van a bölcsi és az ovi, 4 éves koruktól iskolásak, de szerencsére ő decemberi, így ő majd 5 évesen kezdi.

Ma egész nap eddig bugyiban volt, két pisis bugyi van eddig, de az első apuka hibája, mert mondtam neki, hogy vigyázzon rá, amíg a másikkal leckét csináltuk. Ő meg leültette a mese elé, hát na ná, hogy belemélyedt és bepisilt..2. pisis bugyi meg csak becsurrant. Amúgy meg úgy indítottuk a napot, hogy adtam neki 2 decis üdítőt, aztán kicsit később még egyet, majd még egy pohár narancslé:D

Eddig nem tudta, hogy mit kell csinálni, hogy kijöjjön a pisi. Aztán ahogy először sikerült egy picit kicsurgatni, 2 perc múlva már mondta is, hogy kell, és szinte erölködött, de egyből csurgott is megint a pisi.

Valószínű, még nem annyira érzi, mikor kéne menni pisilni, mert állandóan menni akar a Mini mouse-os ülőkéjére:D Tulajdonképpen élvezi. Egyet biztos ma megtanult: kiengedni a pisit.

Nem ugráltuk agyon magunkat, egy fél percig volt szenzáció, aztán játszott tovább. 5 pisi már biztos a wc-ben landolt:D

Szobatiszta ettől még nem lesz, de most már érti, hogy mit akarunk tőle.

Ez nekem már mára elég siker. Holnap sajnos dolgozom, oda leszek kábé 7 óra hosszát, de megpróbáljuk majd holnap is kicsit.

Ma hagyom, had üljön rá 100x, mert nagyon élvezi...habár próbálom mondani, hogy csak akkor üljünk rá, ha kell.

2017. szept. 9. 15:36
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, most "elbizonytalanodtam". Késő délután-estére már kiment belőle az extra folyadék és csak normál mennyiséget ivott ebéd időtől. Estére már szinte alig ült rá a bilire- wc-re úgy, hogy ne lett volna pisi belőle. Délután egyszercsak azzal jött be a szobába, hogy bekakilt a bugyiba és bocsánatot kért. Kevés volt, de aztán több nem is lett mára-többet szokott. Lefekvés előtt egy 20 perccel pisilt, lefekvéskor próbáltam a pelust, bugyi pelenkát ráadni, de nem tudtam. Bugyi kellett neki. Holnap reggel majd megpróbálom korán költeni, ha nem lenne semmi az éjszaka...mondjuk ezt kétlem. Azért reggelre szokott benne lenni.

Amiről még leszoktatjuk ma estétől az a tejcsi. Kábé 120-150 ml tejet nyomott eddig be cumisüvegből elalváshoz. Most azt mondta neki az apja, hogy nincs, elfogyott. Talán így, hogy azt nem itta meg, nem lesz gond a pisivel, na meg, normális mennyiséget ivott délután.

Holnap is megpróbálunk pelenkamentesek maradni. Ha holnap hasonló sikereket érünk el, akkor vigyem pelenka nélkül oviba hétfőn?

2017. szept. 9. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!