Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nappali ágytisztaságra lehet...

Nappali ágytisztaságra lehet valahogy szoktatni?

Figyelt kérdés

3 éves lányom a nappali és az éjszakai alváshoz pelenkát kap, amibe minden alvás alatt belepisil. Pedig lefekvés előtt mindig kimegyünk pisilni, még olyan is van, hogy még egyszer szól, ha lassabban megy az elalvás. De aztán mégis elengedi a pelusba és nem ébred fel rá.

Az ovi miatt lenne fontos, tudom, hogy 3 évesen nem kóros még ez.

Lehet erre egyáltalán szoktatni?


2016. júl. 25. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet mást tenni, mint biztatni, hogy szóljon, ha éjjel kell neki pisilni. Ettől még be fog pisilni, míg ezt a dolgot ki nem növi.

Én a harmadik kisfiammal próbálkozom már, ő is csak nappalra szobatiszta, de az a tapasztalatom, hogy erre egyszerűen saját maguk érnek meg a gyerekek.


Esetleg meg lehet neki mondani, hogy ha szárazan ébred, reggel kap egy matricát vagy ilyesmit, hallottam már, hogy valakinek bejön ez, nálunk sajnos nem vált be.

2016. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az alvás közbeni szobatisztaság máshogy működik, mint a nappali. Az az alapja, hogy alvás közben a szervezet ne válasszon ki vizeletet. Nekem például két gyerekem is előbb volt éjszakára szobatiszta mint nappalra. Úgyhogy szoktatni nem nagyon lehet. Esetleg azt a drasztikus megoldást lehet alkalmazni, hogy gumilepedőt raksz alá, és lefekteted bugyiban, néhány napig bepisil, és utána már hátha nem. De ezzel én várnék ovikezdés előtt egy héttelig.
2016. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Éjszakáit még nem erőltetném, csak a nappalit. Az oviban az elég.


Kislányom délutánra alváshoz a 3.szülinapja után pár nappal lett, akkor éjszakára adtam pelust. 3 éves 4 hónapos volt amikor óvoda vezető nyomására levettem a pelust, 2 hónap alatt lett megbízhatóan éjszakára ágytiszta. De utána még 5 hónapig ha beteg volt, előtte mindig éjjel bepisilt.

2016. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!