Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaságra szoktatáshoz...

Szobatisztaságra szoktatáshoz ugye szükséges a beszéd?

Figyelt kérdés
Nem beszélő 18 hós lánynál nem is lehet elkezdeni a dolgokat? 5 nap múlva 19 hós. Hogyan jelzi egy gyerek,ha pisilnie kell,ha nem is tud beszélni? Komolyan,nem tudom. Sok másfél éves már nappalra szobatiszta. Azok mind szólnak,hogy pisi kaki?
2017. okt. 3. 12:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Akkor máshogy is tudják jelezni. Jó tudni. Az én lányom még nagyon "baba",közelében sincs a dolgoknak.... :). De fel akarok készülni információval,előre. Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 4. 16:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Még ennyi idős gyereket nem szabad ezzel gyötörni, erőltetni. Nem érett rá sem lelkileg, sem fizikailag, szervileg. Majd jövőre, május-június körül, ha jó idő lesz, rövid idő alatt szobatiszta lesz magától is. Majd akkor elég lesz annyi, néha megmutatod a bilit neki, ha gondolja oda is pisilhet.Kb.2,5 évesen fogja gondolni, és akkor pár nap-hét alatt totál szobatiszta lesz, de az se baj, ha 3 évesen.

Akik azt mondják, az övéké 1,5 évesen az, hazudnak. Ők erőltetik a dolgot, néha elkapják a pisit, de ez nem szobatisztaság.Hiába csinálják ezt, megbízhatóan szobatiszta majd az övéké is csak 2,5-3 évesen lesz, tehát 1-1,5 évet elkínlódnak feleslegesen, gyötrik szegény gyereket, a pisi központi téma lesz, ami helytelen.

De kedves kérdező, ez verseny?Kinek a gyereke mit csinál, mit nem, kié ügyesebb, okosabb?Erre miért van szükség?Ne foglalkozz másokkal, szeresd a gyerekedet önmagáért, ne hasonlítgasd.

2017. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem függ össze a beszéddel az, ki mikor lesz szobatiszta. Én unokám már 1,5 évesen folyékonyan beszélt, mégiscsak most lett szobatiszta, nem volt erőltetve. Tudta hogy mire való a bili, WC, de még nem volt rá érett.Most szinte 1 hét alatt lett szobatiszta, magától. Ez a legnagyobb siker és öröm, nem ha erőltetve lesz az, szülő-gyerek közti kapcsolat elrontásával.

Unokám decemberben lesz 3 éves.

2017. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem,de első gyerek,valahogy ebben a témában is tájékozódni kell. Kitől kérdezzek? Anyukám nem emlékszik semmire konkrétan,mimdenre azt mondja,"időben" csináltuk. Anyós messze van,védőnő már hanyagol,mert "nagy" a gyerek. Valahonnan csak kell információt szereznem...De mint írtam,az én lányom még a közelében sincs ennek. Még bilink sincs :)
2017. okt. 7. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!