Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mosható pelenka kérdés?

Mosható pelenka kérdés?

Figyelt kérdés

Nagy nehezen rávettem magam (árát drágának találtam) és rendeltem néhány mosható pelenkát az lenne a kérdésem, hogy

milyen mososzerrel moshatom. Van itthon persil, springforce (régi tesco) mosogél és folyékony mosódió. Öblítőt ha jól tudom, nem szabad használni.

Hány fokon mossátok? Azt olvastam, hogy 40-en is lehet, de akkor nem lesz nagyon fertőtlenítve. Régen kifőzték a pelust. Most meg már 40-en is kijön minden?

Köszönöm a válaszokat!


2018. jún. 5. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Mi vasaltuk. Az fertotlenitette.
2018. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem használtam mosható pelenkát de öblítő helyett ecetet esetleg nem lehet használni? Az fertőtlenít.
2018. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én azt használok. Dm biomososzerrel mosom, oblito helyett mosoparfumot használok, de van amikor nem is teszek hozza. Ha kakifoltos lesz, marhaepe szappannal bedorzsolom mosas előtt. 40 fokon mosom, hosszú programmal. Napon szárítás lesz nagyon szép.


A lényeg, hogy folyekony mosószert használj (ne port) és ne használj oblitot. Ha keménynek érzed a pelenkat segít ha atgyurod kézzel szárítás után.

2018. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, amit kihagytam. Mosaskorszoktam hozzátenni egy evőkanál nátrium-perkarbonatot is a legtöbb esetben.


Mosodiot kérdezted meg, azt, hogy lehet e használni függ attól, hogy milyen típusú pelenkat vettél (zorb, kender, bambusz stb).


És amit értelmetlenül írtam le, a napon szárítás fertotlenit és fehérít is. Úgyhogy ha van ra lehetőséged kint szárítsd a pelenkakat,


Ha tudok bármiben segíteni irj nyugodtan. Én nagyon szeretem a moshatot, nekünk nagyon bejott.

2018. jún. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanazzal és ugyanúgy mostam, mint a többi ruhát, ecettel öblítettem (az öblítő a nedvszívás hatékonyságát rontja)

Régen kifőzték, ma már hatékonyabbak a mosószerek is és maga a mosógép is. Nem kézzel és szapannal lötybölöd egy teknőben ;)

2018. jún. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hat ez tobb mint.undorito,aa szaros pelenkat be a gepbe,elotte meg ossze mocskolni a csapot ahol a csalad tobbi tagja fogat mos,vissza fele.fejlodik az emberiseg?
2018. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!