Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mosható pelenka: milyen...

Mosható pelenka: milyen tapasztalatotok van a pamut ill. polieszter/polár belsőkkel?

Figyelt kérdés
2017. júl. 12. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
hát ha van kedved a fost mosogatni.... hajrá XD
2017. júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
inkább, mint nyakig a fosos eldobható pelenkákban úsztatni a világot
2017. júl. 12. 13:32
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Pamutot használtunk mindig,nekem nagyon bejött,olcsóbb mint állandóan venni azt a nagyondrága pelust..már elnézést,a mosásról? Hmm kérdezd meg az asszonyt,én hozzá nem nyúlok! :D
2017. júl. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Régen csak az volt, és nem haltak bele anyáink/nagymamáink.


Szerintem az első válaszolónak is nagyija még azzal pelusozta az anyukáját.

2017. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A Tengerész ***** válasza:
84%
Amikor az én gyerekeim születtek eldobható még nem is létezett. Volt egy olyan ország hogy Csehszlovákia, onnan csempésztük be a pelenkákat, mert negyedannyiba kerültek és jobb minőségűek voltak mint amit itthon lehetett kapni. Kizárólag pamutból készültek és aki meg fél a gyereke szaros pelenkájától az eléggé sajnálnivaló. Két pelenkásunk is volt egy időben, mert mindössze egy év volt a kettő közt, de megfogod a pelenkát miután leszedted a gyerekről, a csücskénél fogva a csap alatt kivereted belőle az anyagot, bedobod ázni a lavórba és amikor összegyűlt egy adag be a mosógépbe főzőmosásra. Amíg csak pár hónaposak vasalással fertőtleníted, utána azt se kell. nem kell ettől beszarni!
2017. júl. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Amikor én voltam pelenkás, még a fasorban sem volt az eldobható pelenka, és anyám még ma is háborog, amikor a pelenka-reklámokat látja. Én mindenképpen tisztelem a kérdező hozzáállását. Viszont akkor már mindenképpen csak természetes anyagút használj, a polárt, műszálast felejtsd el. Ja, és néha nem árt kifőzni...
2017. júl. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Mi is gondolkoztunk rajta anno,hogy ilyet használjunk a környezetszennyezés miatt,de aztán átgondoltam,hogy ehhez viszont víz,áram,mosószer kell..hát ezzel sem tennék jobbat a világnak,így maradt az anyakímélő(és babapopsikímélő)eldobható pelenka.
2017. júl. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a moshato pelinka eleg kellemetlen a gyereknek, hatalmas csomag nehezebben mozog benne es szegeny bore a pisibe azik ha nem tudod azonnal kicsrelni. De tul lehet elni, nagyanyaink sem haltak bele. A termeszetes anyag midig kellemesebb mint a polyester.
2017. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sokan idegenkednek a műszáltól. Viszont a polár belső takarás (általában zsebes pelusokon van) nagy előnye, hogy gyakorlatilag bármi könnyen kimosható belőle. Illetve van egy olyan tulajdonsága is, hogy önmagában sok folyadékot nem tart meg, főleg, ha alatta pamut van, akkor arra vezeti, tehát szárazon tartja a popsit. Én ezek miatt a polár borítást preferálom. De van aki elvből, vagy mert kiütéses lett a baba popsija tőle, nem használ műszálat. Ez utóbbit ki kell tapasztalni. (nálunk szerencsére nem volt ilyen probléma. azért a múlt idő, mert már nem pelusos a babám. Elég hamar le is szokott róla, még két éves kora előtt. Ki tudja, lehet, hogy a mosható pelusnak köszönhető. :))

Ha a kettőt ötvöző (szárazon tart és pamutos egyben) megoldást keresel, akkor bébiplüss borítású belsőket nézz. Bár ebből meg sokkal kisebb sajnos a választék. (értem ez alatt, hogy az olcsóbb árkategóriás kínaiak közt nem lesz sajnos, de még a márkásak közt is úgy kell kutakodni. pedig a kínaiak közt is akadnak bőven jó pelusok, de szinte mind poláros)

2017. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlott 2 gyerekes anyukaként nem tudom mi az előnye a mosható pelenkának! Ha napközben szórakozok vele kevesebb idő jut a gyerekre! Ha éjszaka szórakozok vele, akkor másnap fáradt leszek és annak megint csak a gyerek issza meg a levét! Ha milliomos vagyok és van mosónőm, akkor működhet! Te az vagy? Vagy honnan veszed el az időt, amit a gyerekkel vagy férjeddel kéne töltened? Kimosod, kifőzöd, kivasalod! És, ha éjjel betojik, regelig szagolod?
2017. aug. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!