Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Meddig tart ez az állapot? Mi...

Meddig tart ez az állapot? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Másfél éves gyermekem 2 héten át szólt, és ki bírta míg bilire ült. Mindenféle erőltetés nélkül alakult ki nála mindez, szépen fokozatosan. Nagyobb kirándulásokra is vittük a bilit magunkkal. Azonban 1 hete fokozatosan visszaesést mutat, 1-2x sikerül bilibe pisilnie már..Mindent összepisil/kakil,nem tudom mitévő legyek. Itthon szíve szerint csupaszon rohangálna, de nem hagyom,különben mindent összepisilne továbbra is. Meddig fog ez tartani ? Azzal kavartam be vajon, hogy itthon csupaszon volt, de kocsiba, babakocsiba, nagyobb sétáknál, alvásnál ráadtam a pelust ? És ugye szólt akkor is hogy kaka, én meg mondtam pisilj nyugodtan, van rajtad pelenka.Míg minden szuperul ment, esténként is nagy harc volt ráadni a pelenkát, gondoltam ágytiszta még biztosan nem lesz... Mit csináljak? Hagyjam pelenka nélkül és próbálkozzunk meg sétáknál is fokozatosan a nélkül menni,és egyszercsak újra sikerül bilizni ? Vissza szoktassam a pelenkára ?

Tanácstalan vagyok...


2018. jún. 8. 14:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Akkor ez egy atmeneti dolog volt. Renelem jövő nyáron egyszerűbb lesz majd.
2018. jún. 8. 15:17
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom ő a bolt közepén és a kocsiban ülve nagy forgalom ellenére is megállt volna, hogy gyermeke pisilni tudjon. "


1-es vagyok.

Igen, ez ilyen dolog, hogy ha szól, ki kell vinni pisilni. Miért, azt gondolod, hogy hipp-hopp szobatiszta lesz, és akkor onnantól kibírja indulástól-hazáig??? Hát nem. AZ a szobatisztaság, ha szól, és kibírja amíg vécére viszed. Nem órákig, hanem percekig. Tehát amíg pl a tescoban elmegyünk vécére és nem a vásárlótérben pisili össze magát. Vagy amíg félre állunk kocsival, és nem a gyerekülést hugyozza telibe. Ez a szobatisztaság.


És szoktatni úgy a legkönnyebb, ha adsz rá bugyipelenkát. És ha szól, akkor MINDIG viszed vécére, ha meg elfelejt szólni, akkor nem kell bútort/padlót takarítanod...

És akkor szobatiszta, ha minden nap tiszta marad a pelenka!


Őszintén nem értem, milyen tanácsot vársz.

Mindegy mennyi idős, ez a módja. És akkor fog beválni, ha a gyerek érett! Ha tettszik, ha nem.

2018. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy idetrollkodok, csak látom, hogy sokan ajánljátok a bugyipelenkát. Namost az én lányom (jövő hónapban lesz 3 éves) tökéletesen látja a különbséget a pelenka és a bugyi között. Akkor is, ha bugyipelenka. Tudja, hogy abba belepisilhet, és meg is teszi, mert az egy pelenka. Akkor is, ha kibírná. Amikor megkérdeztem tőle pár ilyen esetnél, hogy miért nem szólt, ártatlan képpel közölte, hogy de van rajta pelenka, szabad pisilni, abból nem jön ki. Közben meg bugyival van, hogy egész nap még baleset sincs, azonnal szól, megy, ül a bilire. De amint ráadnám a bugyipelust, konstatálja, hogy akkor ezzel most nem kell foglalkozni, és küldi oda.

Szóval én úgy vettem észre, hogy a bugyipelenka is lehet hátráltató tényező.

2018. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha boltban szolt a nagyfiam akkor mondtam hogy gyorsan fizetünk és utána pisilhet,volt nálam papirbili.ha nagy bevásárloközpontban voltunk,ott meg a mosdoba ki tudtunk szaladni(igen otthagytam a kosarat,szoltam a pénztárnál h ne vigyék vissza)ha ilyenkor mondtad neki h pisiljen a pelusba akkor ugy gondolja máskor is ezt mondanád,miért pisiljen a bilibe...szoval ezért van a visszesés
2018. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
13as: a bugyipelenka az azért jo mert csak simán le kell huzni a gyerekről,nincs tépőzár,ez rendes pelus amugy,sztem te a leszoktatora gondolsz,ami kis nedvességet vesz csak fel ha véletlen baleset van azt kibirja
2018. jún. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
15: tudom mi a bugyipelenka :) és én tudom, hogy az rendes pelenka, de a lányom is tudja. Szóval az nála nem opció, amit írnak, hogy majd ha mindig szól, és száraz marad a bugyipelenka, mert nem marad száraz, tudja, hogy pelenka, nem lehet gond. Nálunk kizárólag az működik, ha nem kap pelenkát egyáltalán, semmilyet, se bugyipelust, se leszoktatót. Nem 100% még így sem, de egy egész nap során van mondjuk 1 baleset. Míg ha ráadom a bugyipelenkát, hiába mondom, hogy ezt is lehúzzuk, ne pisilj bele, szólj, ha kell, nem foglalkozik vele, mert tudja, hogy abból nem fog kijönni.
2018. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Csak bennem van egy félsz, ha most elfolytjuk es ujra pelenkat hasznalunk, később le tojja majd es nagyon nehez dolgunk lesz. Es majd ha oviba se tudunk menni emiatt... mert most nem talaltunk megoldast es ra mondjuk hogy még nem erett meg erre.

Ugy gondoltam eloszor itthon tanul meg szolni, majd egyeb helyeken majd alvashoz sem kell majd kakihoz sem. Ha most ezt csiraiban elfolytjuk akkor mi lesz. Majd idovel biztos rendezodik csak most nagyon ra gorcsolok legbelul.

Hiszen mar itthon sikerult balesetmentesen pisilnie...

2018. jún. 8. 17:04
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanìgy volt a kisfiam. Nyàr volt, mikor màsfèl èves volt, pont ugyanaz törtènt, mint nàlatok. Otthon szèpen szòlt, ha mentünk valahovà, pelust adtam rà, mert mèg nem bìrta sokàig tartani. Aztàn, mikor szòlt, ès olyan helyen voltunk, hogy nem bìrtunk szaladni, mondtam, hogy nyugodtan mehet a pelusba. Ìgy szèpen ràjött, hogy minek strapàlja magàt, ha ìgy egyszerűbb neki is. Aztàn egyszer csak màr nem szòlt. Majd decemberben betöltötte a 2 èvet ès màrciusban megbìzhatòan szobatiszta lett. Ma màr 8 ès fèl èves! 😊 Szòval szerintem ne izgulj ezen! Ha most ilyen ügyes,tuti szobatiszta lesz ovira. Adj rà pelust, ha szòl, vedd le, ha nem szòl, akkor meg legalàbb nem kell takarìtanod. 😉
2018. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem jobb lenne ha kicsit lenyugodnál. Manapság 2 és fél, 3 évesen lesz szobatiszta egy gyerek. Régen azért volt hamarabb, mert annyira kényelmetlen volt a régi textilpelus. A nem erőltetésről csak annyit, hogy én nem is vennék a másfél évesemnek bilit, nemhogy nagyobb kirándulásokra magammal vigyem. Szóval nagyon is erőlteted, szerintem hagyd békén és 1 év múlva kezdj el próbálkozni. Reméljük nem emlékszik a mostani erőlködésedre.
2018. jún. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A legnagyobb lányom 1,5 évesen lett szoba és ágytiszta egyszerre.

De igen az ára az volt,hogy szolt boltban bárhol és bevállaltuk,hogy vagy baleset vagy tudunk papirbilizni,vagy mosdoba menni.

2-3 hétig tartott.



A kisebb lányom most mult 2 éves,egyelőre nem is érdekli a bili. Szoval gyerek függö

2018. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!