Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Autista kisgyerek szobatisztas...

Autista kisgyerek szobatisztaságra neveléséhez tud-e valaki módszert? Kis unokám 3,5 éves de még nem szobatiszta, nem beszél, nem eszik evőeszközzel. Múlnak a hónapok és nem fejlődik ez irányban.

Figyelt kérdés

2018. júl. 2. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Szakember mit mondott, mit javasolt?
2018. júl. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen szakember?! A magyar orvosok semmit nem segítettek eddig. Még diagnózisa sincs. Vizsgálatokon leírják a nyilvánvaló tényeket: szelíd, mozgása fejlődik, viszont értelmileg keveset, kommunikációja csakis metakommunikáció... ilyesmi.
2018. júl. 2. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Akkor fejlesztést sem kap? Szakértői bizottság előtt voltatok? Kaphatott volna korai fejlesztést.

Ott ebben is tudnak segíteni. Pedagófiai szakszolgálathoz menjetek. A fejlesztés miatt.

Ott a gyógypedagógusok tudnak segíteni. De az is lehet,hogy nem lesz szobatiszta. Sok autista vagy értelmi sérült marad pelenkás sajnos. De azért küzdeni kell természetesen.

2018. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Súlyos fogyatékosoknál alkalmazzák a kopogtatásos módszert a vizelési inger jelzésére. Kérdezz utána.
2018. júl. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Milyen orvosok? Pszichológus, gyógypedagógus, fejlesztőpedagógus, ezek nem orvosok, de szakemberek, akik releváns tudással rendelkezhetnek a gyermek fejlesztése kapcsán. Nem kell ennyire lekezelően írni, honnan tudjam, hogy te ránézésre diagnosztizálod az unokádat?? Ha ennyire megy a diagnózis, a kezelésben miért nem vagy ekkora profi?
2018. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sok fejlesztésre hordták és most is hordják. Fél éves korától járnak vele. a legújabb, hogy az étrendjét kell nagyon speciálisan összeállítani. Sajnos glutén és fehérjeérzékeny. Azt állítják, h a vérében nagyon magas bizonyos nehézfémek aránya, stb... sajnos sokszor sarlatánságnak érzek minden ilyen "segítséget".
2018. júl. 2. 20:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Ötösnek válaszolom, h nekem soha nem voltak különösebb fenntartásaim az orvosokkal kapcsolatban. Sőt nagyon is megértő vagyok. De ezt a szöveget, h fejlesztés... ezt már hallani sem akarom. Nem én nevelem az unokáimat - de a lányomék fogalmaztak úgy, h azért muszáj nekik külföldi vizsgálatokra küldeni a leleteket, mert itthon semmit nem mondanak, tesznek. Várjanak vele, majd fejlődik. Ilyesmi. Még azt sem tudták megállapítani biztosan, h valóban mire érzékeny. Először, h nem kaphat anyatejet... fél évesen, h lehet , h kaphatott volna. Aztán hall rendesen, nem hall jól... ezek a "szakvélemények" is váltakoztak. A gyermekem azt mondta, h végső soron nem tanácsolták normál óvodába, azt mondták neki h, vagy bedugja egy "diliházba" , vagy SNI-s oviba vagy otthon marad vele valaki. Persze gondolom nem pont így hangzott el - de ez a lényeg. Hol itt a segítség? Csakis külföldi szakértők tanácsolták ezt a speciális , nagyon kemény diéátát is. Azt mondták, h amíg a vérében nem lesznek jók azok a mutatók, addig ne is képzeljék, hogy fejleszthető! Csak egye az ő általuk felírt és javasolt készítményeiket. Persze én nem vagyok annyira képben, mint a lányomék - csak kétségbeesett. Az is lehet, h nem írtam le itt mindent pontosan. Tudom, h minden gyerek más. Vajon van-e olyan felkészült szakember, aki meri magáról állítani, h tud segíteni?!
2018. júl. 4. 15:20
 8/9 Nyutuka:) válasza:

Üdv.!

Az en kisfiam is SNIs van egy pszihologiai zavara amit azzal magyaráztk hogy tarsaitol levan egy évvel maradva..kapott korai fejlesztest is és autizmus gyanús.persze konkret diagnozist még mi sem kaptunk..szerencsere mert igy mehetett még sima bölcsődebe a faluba ahova jarunk 2 évet vagyunk voltunk bölcsődesek..sajnos 4 éves lesz szeptemberben.de még miis pelusba vagyunk.egyszerűen nem is erdekli a tema nem jelzi ha kaki van..semi nem ugy mint az átlagos gyerekek.sokat gyakorolunk vele de semmi..sajnos ja nem sikerul akkor ismet egy év bölcsőde..minket is aggaszt.de mi csak amnyit kaptunk a szobatisztasag nek kortol függ hanem meg kell rá érni..

2018. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hello Nyutuka! Lehet, h hasonló a problémánk. Sajnos nem csak a szobatisztasággal van gondunk. Hiszen őt etetni kell, és még csak nem is mutogat - nemhogy beszélne. A városi oviba nem veszik így fel Maszek bölcsibe fog járni. Decemberben lesz 4 éves. A mozgása sokat fejlődött - hogy a mindenféle tornának vagy a természetnek köszönhetően - ezt soha nem lehet megtudni. De nem kommunikál. Bizonyos dolgok érdeklik, nézegeti őket - de könnyen el lehet terelni a figyelmét. Legtöbbször egy kis tárgyat forgat a kis kezeivel és azt nézi. Ha elvesszük tőle sírni kezd - de ha azonnal kap másikat, már meg is nyugszik. Ha mi kínálunk neki bármilyen másik tárgyat, akkor az előzőt egyszerűen kiejti a kezéből és nyúl a felkínáltért.
2018. aug. 26. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!