Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem szól ha pisilnie kell?

Miért nem szól ha pisilnie kell?

Figyelt kérdés

3 éves fiam sosem szól ha pisilnie kell. Mindig kérdezem és ha kell neki leul a bilire. De legtöbbször nem foglalkozik vele és emiatt naponta 3 gatyacsere van mert becsurog az eleje, szerencsére csak az eleje. De ez is elég mert nedves lesz a nadrágja is egy kis részén. Mondom neki azt is hogy szóljon legközelebb de mintha a falnak beszélnék..A kakiert mindig szól.

Van valami jó tanács. Mi lehet az oka? Aki volt hasonló cipőben hogy alakult a dolog?


2018. okt. 20. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Valamit elrontottál. Ilyen korú gyereknek már önállóan kéne.
2018. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Egyértelmű még nem érett meg a szobatisztaságra. Ha megérett volna , szólna.
2018. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Miért nincs rajta pelenka, ha nem szobatiszta? Attól, hogy leveszed róla, még nem lesz érett a szobatisztaságra. Miért jó ennyiszer öltöztetni?

Én bugyipelust használtam, és amikor 1 hétig tiszta maradt, akkor elhagytuk. Balesetmentesen szobatiszta atóta is. Ez a 3. Szülinapja előtt volt kicsivel.

2018. okt. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

2,5 eves elmult a kisfiam.

eszembe nem jutna addig levenni rola a pelust amig nem biztos a dolog.

miert kell siettetni??

bugyipelus es kesz.ha szol orulsz,ha nem akkor nem es kesz.

lehet par het es belejon,lehet nem.

addig csak magatokat szivatod.

2018. okt. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem szabad kérdezgetni mert neki kell megtanulni, érezni a saját teste jelzéseit, hogy jönni fog, de mivel anya a "csengő", ezért addig ez nem tud "működni"

Es ezért van olyan aki 9 évesen is bepisil játék közben

Neki kell tapasztalgatnia magátol a testét

2018. okt. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem annak sincs ertelme, hogy rajta kell hagyni a pelust es majd megtanulja hogy nem pisil bele. Mivel kenxelmesebb neki, hogy rajta a pelus igy nem fog minden pisilesnel rohanni a wcre hisz kenyelmesebb a pelusba belepisilni. En fiam is ilyen volt, kenyelmesebb volt neki es nyugodtan jatszhatott nem foglalkozott a szobatisztasaggal mivel ugymond en sem foglalkoztam mert reggeltol estig rajta volt a pelus.Termeszetesen kell hozza az erettseg de azert osztonozni is kell. En fiamnak annyit mondtam, hogy elfogyott a pelus es elraktam, hogy ne lassa es lam 1 het alatt teljes mertekben szobatiszta lett. Elso nap volt 1-2 baleset de a tobbi nap mar nem volt semmi. Nekem se szolt mindig, hogy pisilnie kell, csak rohant a wcre, bilizni nem akart hanem a o is mint a nagyok a wcre csucsult amin volt ez a gyerekeknek valo szukito, megtorli magat pisiles utan es le is huzza a wct. Kovetkezo honapban tolti a 3 evet.Eroltetni nem szabad, ha nagyon ellenkezik vagy sir akkor varnod kell meg vele de viszont ahogy irtad, hogy azert erdekli es probalgatja igy osztonozheted. Mi is oromtancot jartunk meg folyton megdicsertuk amikor sikerult neki.
2018. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy jó érzés neki tartogatni. Bár ez kislányokra jellemzőbb, de kisfiúnál is el tudom képzelni.

Vagy fel akarja hívni magára a figyelmet.

Beszélgetni kell a gyerekkel a dologról, hogy lássa be ez nagy teher nektek.

2018. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én ilyen voltam kicsinek.


3 évesen szobatiszta voltam, de nem szóltam, ha pisilnem kell. Se 4, se 5 évesen.


Indulás előtt nem mentem wc-re (erről most írtam egy regényt máshova).


Azért írok, mert a gyerek még 5 éves, lehet fenn áll a gond vagy másnak van ilyen gondja.


Az oka annyi volt, hogy úton egyik helyről a másikra nem akartam, hogy megálljunk, mert utáltam autózni és minél előbb ki akartam szálni hosszabb időre, minél előbb haza akartam érni, stb.


Otthon meg nem akartam, hogy félbeszakadjon a játék.


Én nem úgy álltam hozzá, hogy majd pisi után folytatom, tudtam, nem lesz ugyanolyan visszatérni a játékhoz.


Általában kibírtam a wc-ig, de volt pár balesetem.


Aztán, amikor már nagylány voltam a bepisiléshez, kinőttem belőle. Egyszerűen elértem a korba, amikor már ciki volt a bepisilés, nem akartam megszégyenülni nagycsoportos ovisként vagy iskolásként és így meg a korábbi bepisilésekkel értettem, hogy amikor van lehetőségem és kell pisilnem, akkor kimegyek.

2020. máj. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megszokta, hogy pelenka van rajta. Szobatiszta volt pelenkásan. Megszokta, ha jön az inger automatice engedte. Idő kell neki, míg az évek alatt kialakult szokásán változtatni tud. Pelenka csak ront a helyzeten.
2020. jún. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!