Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A ti gyereketek hogyan lett...

A ti gyereketek hogyan lett szobatiszta?

Figyelt kérdés
2,5 eves a lanyom. Egyaltalan nem erdekli sem a bili sem a wc. Naponta tobbszor ra ultetem a bilire (ha ra tudom venni) mostmar gyakrabban bele pisil de a belekakilas egyszeruen nem akar menni. Tavaly nyaron csinaltam azt vele hogy nem adok ra pelust csak bugyit, de nalunk ez sem valt be. Van valami tippetek? Szeptembertol menne oviba, kezdek ketsegbe esni. Elore is koszi

2019. ápr. 20. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ne erőltesd, ha majd érdeklődést mutat felé, menni fog.
2019. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Mikor 20 évesen elköltözött rájött arra, hogy nem olyan vicces a sz@*os alsót mosni.

Amúgy majd megtanulja, nyugi. Nem fog élete végéig bekakilni.

2019. ápr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak. Nagyon valószínű, hogy a nyáron gond nélkül szobatiszta lesz. Az én lányom is ennyi idős volt, és az elsőtől számítva két hét alatt meg is voltunk vele. Esetleg próbáld meg a bili helyett a wc szűkítőt, nekünk az nagyon bevált, szívesebben ment oda, mint a bilire. Nem derült ki, hogy miért. Ő választotta ki a boltban, hazavittük, rátettük, ráült. Tudom, hogy könnyű mondani, de türelem. Amikor ideje van, menni fog gyorsan. Kitartás :)
2019. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1 hétig tiszta maradt a pelenka. Akkor elhagytuk. Ez a 3. szülinapja előtti hónapban volt.

Sosem ültettem csak úgy bilire... kérdeztem, kell e pisilni. Ha igennel válaszolt, mentünk vécére. Ha nemmel, akkor hagytam.


Szeptemberig van még idő.

2019. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igazuk van az elöttem szólóknak. A nagy fiamnál én is elkövetem azt a hibát, hogy eröltettem a dolgot(rokonság nyomására) Összesen 4-szer futottunk neki a dolognak. Az utolsó alkalomnál 2(.!)nap alatt szoba és ágy tiszta lett... Mert megérett rá! Elötte amikor próbáltam nem jutottam eredményre... Bepisilt folyton és nem is zavarta a pisis cucc, vígan elfetrengett benne... Én meg mostam, súroltam mint az állat közben halálra idegesített magamat vele még a gyereket is. Ugyanez ment, hogy csak úgy bilire ültetgettem... Aztán amikor szobatiszta lett én is csak kérdezgettem kB fél óránként, hogy kell-e, illetve amikor kevertem a pelust megbeszéltem a gyerekkel a dolgot. Ovi el{t 2 hónappal jött a siker. Most a 2. Gyermekemmel már tapasztaltabban, nem pörgettem rajta magam úgy mint az előzőnél... 2-szer próbáltam levenni a pelust, de folyton Bepisilt és nem zavarta... Ebből tudtam, hogy nincs készen rá, így vissza adtam a pelust egy időre... Aztán 3.nekifutásra sikerült. Szoba és ágy tiszta lett alig pár nap alatt. Persze vannak balesetek ha mondjuk nagyon fáradt, de szerintem ez belefér. Jah és az kimaradt, hogy a bilit kihagytuk, noha van 2 is. Valahogy a WC szűkítő jobban bejött nekik. A kisebbek szeptemberben kezdi az ovit. Ne aggódj biztosan eljön az ideje nálad is. Felejtsd el ezt, hogy csak úgy rá ültetés a bilire. Vesd le a pelust, beszéld meg vele a dolgot, kérdezgesd!Ha nem zavarja a pisis cucc inkább várj még pár hetet! Jah és ne idegeskedj, felesleges!
2019. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd és ne nyaggasd vele! Az én lányom is 2,5 éves éppen ma. Mindenki mondogatta, hogy “mostmár lassan szobatisztának kellene ám lennie” stb. Rajtam volt a nyomás, egy darabig én is erőltettem, minden nap többször kértem, hogy üljön rá a bilire vagy a wc-re. Aztán már annyira elege lett, hogy hallani sem akart a témáról, nem volt hajlandó ráülni.

Elengedtem, ráhagytam, olvastam, hogy nem jó ha erőltetve van, szóba sem hoztam a bili témát.

Majd egyik reggel (3hete) közölte, hogy most inkább csak bugyit adjak rá. Először nem is akartam, mert nem akartam elhinni, hogy akkor most majd egycsapásra szobatiszta lesz, de úgy voltam vele, hogy ha ő kéri, akkor legyen úgy. Aznap egyszer becsurgott egy picit a pisi, de amúgy szólt magától, hogy pisilni kell. Azóta szobatiszta! Éjjelre adok rá pelut, de száraz marad, reggel is úgy ébred, hogy rohanjunk pisilni. Voltunk már 3 szor hosszabb autóúton is, akkor is szólt, hogy álljunk meg, autópályán is kibírta, hogy elérjünk a benzinkútig.

Amikor ezt hallottam valakitől, vagy itt is olvastam már, hogy egyik napról a másikra lett szobatiszta a gyerek, akkor nem is akartam elhinni, hogy ilyen van. Meg kell rá érniük. Jaa és az én lányom a wc-t használja, a bilit nem szereti, azt mondja kényelmetlen🙂

2019. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Három éves elmúlt, egyik nap mondta reggel, hogy nem kell pelus. Onnantól kezdve szobatiszta volt éjjelre meg nappalra is. Egy baleset sem volt.

SOHA nem ültethettem a bilire előtte, nem idegesítettem ezzel sem őt, sem magamat. Egész egyszerűen megvártam, hogy megérik rá.

Amúgy meg, az óvodánal nem feltétele a szobatisztaság.

2019. ápr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztato valaszokat!
2019. ápr. 21. 10:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7: Nálunk sajnos de, az óvodának feltétele a szobatisztaság és sajnos bölcsőde sincs. Tesóméknál látom hogy emiatt kissé sürgetve lett a fia (most múlt 3 éves) és nagyon szerették volna ha 2,5 évesen szobatiszta mert akkor már mehetett volna oviba, anya meg vissza dolgozni. De sajnos az lett hogy szorongás alakult ki a gyerekben és még mindig "küzdenek", mert sok a baleset napközben, reggelente viszont mindig száraz az estére ráadott pelus.
2019. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Tényleg ne aggódj, megérik rá. Az én lányom (negyedik gyerek) is szeptemberben megy oviba, januárban töltötte a hármat, de még igényli a pelust. Persze furcsa nekem is, hogy eddig húzza a szobatisztaságot, mert a többi gyerek ilyen idősen már javában az volt, de nem idegeskedek rajta, eljön az ideje.


A valóság egyébként az, hogy valóban nem kötelező szobatisztának lenni az oviba menő gyerkőcnek, de a gyakorlat az, hogy az óvodák többsége mégiscsak elvárja.


Jön a nyár, minden megoldódik őszre. :)

2019. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!