Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit csináljak, ha a bölcsi...

Mit csináljak, ha a bölcsi erőlteti, de a lányom nem érett rá?

Figyelt kérdés

Idegrendszeri éretlensége van többek közt. Ma szóltak,hogy mától levették a pelust róla. Persze be is pisilt rögtön. Jelezni nem tudja sehogy.

A védőnő azt mondta nekem,hogy ne erőltessem,mert ártok vele.

A gondozónőnek mondtam ezt,azt mondta,ne hallgassak a védőnőre.


Ti mit tennétek? Félek,hogy árt neki ez...


2019. jún. 20. 16:51
 1/10 A kérdező kommentje:
3 éves,szeptembertől ovi.
2019. jún. 20. 16:52
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Hogy mehet oviba ha egyáltalán nem szobatiszta?

Itt a nyár, mindenképp érdemes próbálkozni.

2019. jún. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
En se eroltettem a kislanyomnal o is 3eves volt anno. A legnagyobb melegben o sajat maga nem engedte ra adni a pelust.
2019. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg most kell leszoktatni róla, nyár van, meleg, ha bepisil gyorsan megszáradt a ruha, nem fázik meg a Pilis ruhában... Sok gyerek ellenkezik, Nem akarja, nem jelzi, jó hogy nem akarja, milyen kényelmes neki a pelenkába pisilni!!! Nem kell megszakítani a játékot... Szeptembertől oviba csak szobatársak gyerek mehet, és twlwwn sokallja nehezebb leszoktatni
2019. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A védőnő szerint amíg nem jelzi odanyúlással,toporgással vagy nem szól,addig a pelenka levétele gondokat okozhat a pszichés fejlődésében.


Húgom lánya 3 hónappal fiatalabb,ő most kezdte el mondani,meg odakapkodni. Rajta is pelus volt,de már nincs.

Én is ezt akarom megvárni!!!

2019. jún. 20. 22:01
 6/10 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük,adunk 2 hetet a bölcsinek. Ha naponta 15x kell átöltöztetni,csak rájönnek,hogy éretlen.


Az igaz,hogy nem maradhat bölcsiben szeptembertől? Azt mondták. De én úgy tudom,hogy 4 éves koráig maradhat,ha nem lesz szobatiszta.

2019. jún. 20. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon kevés gyerek kezdi el jelezni hogy pisil, vagy pisilnie kell. Ha mindenki ezt kivárná, akkor 5-6 éves pelenkás gyerekek rohangálnának! Eljön mindenkinél a kor, amikor le kell szoktatni a gyereket, ami általában az Ovi előtti nyár. Igen,nardhatnakk 4-eces korukig gyerekkel a bölcsiben, csak Ha papírral igazoltan nem Óvoda érett, fejlesztésre szorul. Sokkal könnyebb most nyáron pisltetni, bawrre elmentek, egy bokorban is tud pislini, nem úgy mint télen, amikor ellindultok valahová, fél úton bepisil, a sok ruhát a hidegben levenni róla, átöltöztetni, nem beszélve az Overálról!!! Most meg ha bepisil, csak egY kos gatyóz kell cserélni, lehet tovább menni. Itt igazából az jön le, neked nincs kedved a leszoktatáahoz, macerához hogy bepisil...
2019. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem az a baj,hogy nincs kedvem. Hanem nem érett rá. A védőnő pont ettől óvott! Az erőltetéstől. Ő azt mondta, várjam meg,míg toporog vagy odakapdos.


Levettem reggel is róla a pelust. Nem is érzi, hogy pisil a bugyiba,nadrágba. Akkor miért kell elkezdeni szokatni??


Itt a gyakorin is mindig azt írják,hogy "add rá vissza a pelust,nem érett rá". Na,nálunk is ez a helyzet!!

2019. jún. 21. 13:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul ő egy "beteg" gyerek,szerteágazó problémákkal. Nem olyan,mint egy egészséges! Nem is hasonlítható össze.
2019. jún. 21. 13:03
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor felteszem így a kérdést:


Szobatisztaságra nem érett gyereknél erőltetnéd erőszakkal a pelus levételét,csak azért,mert itt az ideje?

2019. jún. 21. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!