Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 4 èvesen èjszaka mèg nem...

4 èvesen èjszaka mèg nem szobatiszta a gyerekem, nálatok is előfotdul? Hogyan szoktatjátok le?

Figyelt kérdés
2019. júl. 20. 21:49
1 2
 11/14 anonim válasza:
81%

Szia!

A legfontosabb kérdés,hogy csak néha pisil be vagy még sose volt száraz pelenka? Urológiai vizsgálat,hogy kizárják a szervi okokat,vérkép ADH Hormon meghatározás,hasi úh,amivel meg tudják mérni a hólyag kapacitást.Ha minden ok,akkor idegrendszeri értetlenség,kislány 11eves koráig pisilt be.Volt közben 2ev gyermekpszichológus,semmit se ért és két pisi csengő.Sose bántottuk érte,neki volt kellemetlen.

2019. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon lényeges tudni, hogy egyrészt az éjszakai szobatisztaság hormonális vezérlés alatt áll, és idegrendszeri érettséggel függ össze, egyáltalán nem befolyásolható akaratlagosan, nem lehet róla leszoktatni, viszont a leszokás erőltetése szükségtelen stresszt okoz neki.


Másrészt 4 évesen még simán belefér, úgy 6 éves korig teljesen normális. Ha még ez után is rendszeres (nem csak alkalomszerű), akkor érdemes kivizsgáltatni, rendben van-e az ezt irányító hormon termelése, stb.


A nappali szobatisztaság más kérdés, az részben tanulható, de itt sem szabad erőltetni, mert ahhoz is el kell érni egy érettségi fokot.


Szóval ne aggódj, semmi gond nincs egy négyévessel, aki éjszaka még bepisil :).


A legfontosabb, hogy ne veszekedj vele, ne büntesd, ne stresszeld, mert egyrészt úgysem tud vele akaratlagosan semmit sem kezdeni, másrészt pedig a köztetek levő bizalmas kapcsolatot teszed tönkre, ha megbünteted olyasmiért, amiről nem tehet, és az éppen alakuló, fejlődő önértékelésének sem használ.

2019. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Szia. 18 éves koromig bepisiltem. Zűrös volt a családi háttér. Amikor elköltöztem, megszűnt. Nagyfiam korán ágy/szobatiszta lett, majd egyszer csak elkezdett bepisilni. Iskolaváltás 11 évesen megszűntette a problémát. Kisebbik fiam sose lett ágytiszta, pedig elvileg semmi gáz nem volt az életében. Minden éjjel bepisilt. Valamikor 8 éves korában vettünk wet stop pisicsengőt. 2-3hónap alatt megoldotta a problémánkat 🙂 Azóta, 1 éve, minden oké.
2019. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

4 éves a kislányom nekem is. Nappalra már 3 éves kora elött gond nélkül szobatiszta lett. De az éjjeli még ugy érzem nagyon messze van. Mindrn reggel pisis pelussal kel, még ugy is h éjjel nem adok neki inni. Többször kérte már magátol h hadd aludjon pelus nélkül mert szeretne leszokni. De sajnos folyton bepisilt. Ébresztöt állitottam be magamnak éjjelre, felkeltem, kivittem öt pisilni. Ennek ellenére az éjszaka folyamán még volt h bepisilt. De olyan is volt h mire én felkeltem éjjel, már a pisitocsában feküdt. Olyan mélyen alszik h fel sem ébred rá h bepisilt...

Ezzel csak azt akarom mondani h ezt eröltetni, siettetni nem lehet. Amig magátol nem érzi és nem kel fel, nem tudsz mit csinálni. Én is sokáig pisiltem be éjjel, még kisiskolás koromban is...volt h ottalvos buliban is. Nagyon gáz volt. Szép lassan elmult.

2019. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!