Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor fejjek? Hogy működik ez?

Mikor fejjek? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hónapos anyatejes baba. A jövő hét folyamán van egy koncert jegyem estére, kivételes alkalom, még terhesség előtt vették nekem, elvileg 10-12 óra között lennék távol, és 9 körül már befejezem a napi utolsó etetést, és utána már csak 2-5 között ébred megint, tehát ha minden jól megy etetés nélkül rendben lesz amíg távol vagyunk, apa lesz itthon vele, amíg valószínűleg csak alszik.

Azonban apuka azért aggódik, hogy legyen itthon tej, ha bármi van, meg most már én is szeretnék, mert néha fürdés után belealszik az evésbe, és fél óra-óra múlva kel és kéri a "maradékot". Ekkor már nem lennék otthon.


Viszont nagyon nem vagyok "okos" a szoptatásban, csak csinálom, és még nem fejtem, ezért szeretnék érdeklődni, hogy ilyenkor mikor érdemes fejnem? Úgy kéne hogy a sima hűtőbe kerüljön a tej még, hogy ha kell páromnak ne kelljen kiolvasztania, ehhez mikori tejet kéne használni kb.? Aznapi? Vagy előtte napi még oké? A gyerek egyébként két óránként eszik nagyjából, éjszakát vagy végigalussza (8tól 5ig kb) vagy még egyszer 2kor ébred néha. Milyen időpontban kéne nekiállnom fejni? Ha fejek, akkor marad még a mellemben annyi, amennyi kelleni fog neki szopáskor? Vagy hogy működik ez?

Van itthon egyébként tápszer, még a kórházban írták fel és kiváltottuk a biztonság kedvéért. Inkább azt kapjon ilyenkor? Csak a kórházban kapott az elején, itthon még nem kellett.


Bocs hogy ennyire béna vagyok, de nem akarok semmilyen problémát okozni azzal hogy esetleg "rosszkor" fejek.


2019. júl. 31. 20:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igen és mennyi mennyiséget fejjek? Már egy ideje nem mérem mennyit eszik, de mikor mértem megevett 200 grammot is (igaz azt a reggeli vizesebb tejből inkább), de inkább a 150 gramm volt a jellemző maximum. (de azóta nagyobb gyerek lett, már nem mérlegezem)
2019. júl. 31. 20:09
 2/8 anonim ***** válasza:
24 óráig eláll az anyatej a hűtőben. Fagyasztást nem ajánlom,mert megváltozik az íze. 1 adagot fejj le 24 órán belül,ha pedig nem elég ott a tápszer a pótlásra.
2019. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Napközben piciket ráfejhetsz, akkor nem cseszibszét e kereslet kínálatot


A lényeg h a 2 adag hüljön ki, utána öntsd össze

24 h elvan a hűtőben



Egy nagOn fontos dolog ..


Nehogy cumisüvegből kapja.


Lányom a 6hetes kontrollon kapott anyatejet üvegből.. Pont 3 hétig szívtam vele ( cumizavar)


Sosem gondoltam volna, hogy egy alkalom elég.


Kiskanállal vagy kávéspohárból az ilyen picik is tudnak inni



Szerintem nem lesz rá szükség amúgy.

2019. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Komolyan egy alkalom is? Ő a kórházban kapott tápszert üvegből néhányszor, meg mikor begyulladt a mellem akkor fejtem belőle kínkeservesen valamennyit, és azt is cumisüvegből adtam neki (csak ezt nem nevezném fejésnek, azért írtam hogy nem fejtem). Meg cumizik is... Szóval nem tudom nála fennállna-e a probléma, de köszi azért a tippet, máshogy oldjuk akkor meg.


Szerintem sem lesz rá szükség, de párom nagyon aggódik, aztán nekem is beültette a fülembe a bogarat, hogy szegény gyerek éhen marad nélkülem :D De nem valószínű, 98%-ban megkajál 8ig, és az elég neki legalább éjjel 2ig. De mindegy, hagyok itthon tejet, nehogy tényleg pont most üssön be a probléma.

2019. júl. 31. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben valószínűleg nem hajlamos a cumizavarra

Szerencsés vagy


4.

2019. júl. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért én próbálkoznék előtte a fejéssel, nehogy aznap derüljön ki, hogy nem tudsz mennyiséget lefejni. Svéd itatópoharatok nincs otthon?Azt is szokták javasolni, hogy elkerüljétek a cumizavart.
2019. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, lehet hogy próbálok. De szerintem tudok, általában mintha több tejem lenne, szoptatások után sem mindig érzem üresnek... És éjszaka-hajnalban még mindig kemények lesznek a melleim és csöpögnek, amit nem értek egyébként, hogy miért nem állt be a kereslet-kínálat, mert már nagyon régóta átalussza az éjszakát (az éjjel 2 órás kelések csak havi egyszer-kétszer fordulnak elő)
2019. júl. 31. 22:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Csináljátok próbafejést, próbaetetést! Én amiben volt a tej a hűtőben, az edényt jó meleg vízbe állítottam, hogy ne fojjon bele, így melegítettem.Ne mikrózzátok.
2019. aug. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!