Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos fiú anyukája vagyok....

3 hónapos fiú anyukája vagyok. Kezd fogyni a tejem, hiába eszik egy evésnél két ciciből, hiába iszok sokat, szopi teát, stb. A sok-sok fejés jó ötlet?

Figyelt kérdés
Ha két etetés között, azaz etetés után 1.5 órával fejek (max 40 ml a 2 ciciből), hogy ne tápszerrel kelljen pótolni, ez nem hülyeség?
2008. nov. 14. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Miből gondolod, hogy fogy a tej? Méred a babót? Ha nem fogy a súlya, akkor nincs gond.

Igyál 3,5-4 l folyadákot és egyél rendesen.

2008. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, mérem a babát, vagy pedig szopi helyett fejek, és max 50 ml jön a kettőből.
2008. nov. 14. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is most vonult le egy ilyen "fogy a tejem" pánikrohamom. De szerintem csak én paráztam túl, mert két etetés között nem kért enni, és szépen hízott. Csak három hónapos koráig elég volt neki minden alkalommal egy cici is, de mostanában kérte a két cicit is egy evésre. Én ittam egyel több teát, mint addig, addig ittam kb 2-2,5 l folyadékot, onnantól kezdve pedig 3-3,5 l-t iszok. És nálunk az este úgy néz ki, hogy 8-fél 9 körül elalszik és reggel 6-7-ig fel se ébred. Én azt csináltam, hogy éjfél körül fejtem ki mindkét cicit. Így nekem egy bő hét alatt beállt újra az egy ciciből evés.

Én azt tanácsolom neked, hogy ne félidőben fejj, hanem rögtön etetés után, vagy ha már neked is kihagy evést akkor abban az időpontban. A fejéssel lehet növelni a mennyiséget.

Sokszor csak mi gondoljuk, hogy nem elég nekik. Ha két etetés között nem sír, mosolygós, kiegyensúlyozott baba, van elegendő kakis-pisis pelenkája, akkor mindegy, hogy mit mutat a mérleg, minden rendben nála.

Üdv, 4 hónapos kislány anyukája

2008. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szió!


Szerintem a fejés igenis jó ötlet. Már csak azért is, mert akkor tápszer helyett legalább a te tejedet kapja, ami jobb a babádnak (ahogy te is írtad). A 40 ml pedig egyáltalán nem kevés.


Én 5 hónapig fejtem, minden szoptatás után, és mindig volt elég tejem, ezért gondolom, hogy nálatok is serkentené a termelődést. Sokszor volt, hogy szoptatás után 2 óra is eltelt mire le tudtam fejni a maradék tejcsit (annyit még hozzá, hogy én viszont egyszerre csak egy mellből etettem - nem tudom, hogy ez változtat-e a lényegen, csak gondoltam, fontos lehet).


Zita (29 hetes kislány anyukája)

2008. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


Próbáld meg a More Milk tablettát nekem nagyon bevált. Én is úgy jártam mint te,hogy nem volt elég tejem, ittam is rengeteget,de akkor se lett több, így kipróbáltam ezt a tablettát és bevált, van hogy 100 ml-ert is lefejek,csak az egyik mellből.

Már egy nap után van hatása. A Brendonban most akciós 5900 Ft 60 db.

2008. nov. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!