Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nektek milyen volt a tejbelöve...

Nektek milyen volt a tejbelövellés? Ment egyből a szoptatás?

Figyelt kérdés

Szülés után kb 48 órával lövellt be a tej, addig is sokat szoptattam a kórházban. Aztán mire hazajöttünk, olyanok voltak a melleim, mint a beton, de kb semmi nem jött belőle, hiába szoptattam, fejtem, csak fájt. Még aznap egy ismerősöm, aki csecsemős, megmasszírozta, ami nagyon fájt, de azt mondta, hogy ha nem cinálja ezt meg, holnapra belázasodok. Így másnapra már lett tej és rendesen tudtam szoptatni is.

Ez mindenkinél ilyen fájdalmas? Vagy a szerencséseknek simán, magától is megy a dolog, segítség nélkül?


2019. aug. 12. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem simán ment mind a 4x, röhögtek is a szobatársaim, h kb azonnal ömlött a tejem. Azért vittem sok ruhát, h ha átáznék, ne legyek véresben, de a tej miatt öltöztem át 2 óránként. 😂
2019. aug. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 19 éve szültem,de nekem is masszírozta a nővér.Aztán már ment simán.Pár héttel később otthon lett tejlázam.Most megint terhes vagyok,remélem nem lesz ilyen fájdalmas majd.
2019. aug. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor lovellt be, amikor még a kórházban voltunk utolsó nap, fokozatosan lett több. Egyszer belső lázam volt, lefejtem, azóta meg annyi van, amennyit megeszik.
2019. aug. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, 5 éve szültem, de nekem azt mondták, mikor kő kemény lett, hozzá ne merjek nyúlni, mert összetöröm a tejcsatornákat, így is csordultig vannak, ha nyomkodom kevesebb tejem lesz, már ha lesz.


Nekem borogatnom kellett, már nem rémlik, hogy meleg vagy hideg vízzel, de melegre tippelek..


A gyereksírás indítja be a tejleadó reflexet, még 5 évvel később is olyan érzés, mintha termelődne a tejem, ha sír a gyerek(már semmi nem jön).


Rengeteg tejem volt, 2 évig szoptattam.

2019. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 2 szülés után olyan volt, beton kemény lett, azonnal fejtem, kézzel, mellszívóval, aztán a baba szívta. Előtte olyan kemény volt, ha nem fejem be sem tudta volna kapni a cicit. 3 napig volt nehéz, fájdalmas, tejem volt bőven:)
2019. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. napon tudtam elkezdeni szoptatni mert a lányom nem tudta bekapni a bimbómat és csak akkorra lett bimbóvédőm. A hazajövetel napján (4. nap) durrantak be a melleim, de az sem volt vészes. A bimbóvédőt 5 hetesen elhagytuk, utána megint keményebbek lettek a melleim egy ideig, bár ez lehet a növekedési ugrás okozta megnőtt igény miatt is.
2019. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!